wiosenne wyzwanie fotograficzne

Wiosenne wyzwanie fotograficzne #5

Uhu! Zaczynamy! Wiosenna edycja Wyzwania Fotograficznego startuje już dziś! Wiecie, że do tej pory udział w zabawie wzięło kilka setek osób, tworząc kilka tysięcy fotografii tylko na potrzeby wyzwania? O liczbie odsłon każdego posta i bardzo licznych komentarzach chyba nie muszę już wspominać? ;) Jeśli nie przekonują Was liczby, czytajcie dalej, będzie tylko lepiej!

Wiosenne Wyzwanie Fotograficzne

 

DLACZEGO FOTOGRAFICZNE

Bo fotografię kocham miłością niezmienną, mimo że zdania nie zaczyna się od „bo” :). Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 50% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną.

 

DLACZEGO WYZWANIE

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupsko. Wszystkie poprzednie cykle utwierdziły mnie w przekonaniu, że TO DZIAŁA!

Zobacz poprzednie edycje:

DLACZEGO KREATYWNE

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się.

 

DLACZEGO WARTO

Lepsze zdjęcia w 30 dni…? Co ja tu będę gadać, posłużę się opiniami uczestników poprzednich edycji. Zobaczcie, jaka to satysfakcja, znaleźć się wśród wyróżnionych autorów:

fotograficzne-wyzwanie-01 fotograficzne-wyzwanie-02 fotograficzne-wyzwanie-03 fotograficzne-wyzwanie-04

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Każdy, kto chciałby doskonalić swoje fotograficzne umiejętności. :) Miejsce w sieci, jak i publikowanie fotek nie jest wymagane. Nie musisz posiadać lustrzanki czy zaawansowanego sprzętu, nada się także telefon czy zwyczajny kompakt.

 

SPRAWY TECHNICZNE – PRZECZYTAJ DO KOŃCA!
 • blog lifestylowo fotograficzny15 ZADAŃ – nie jest wymagane wykonanie wszystkich, ale każde dodatkowe ujęcie to więcej satysfakcji! Rośnie także Twoja szansa, na znalezienie się wśród osób Wyróżnionych.
 • PUBLIKACJA ZDJĘĆ – jeśli zdecydujesz się publikować zdjęcia w social mediach czy też np. na blogu, pamiętaj, aby oznaczyć mnie na zdjęciu @jestrudo oraz użyć oficjalnego hashtaga #fotowyzwaniejestrudo (foto wyzwanie jest rudo). Zależy mi, aby być na bieżąco, a użycie hashtaga bardzo mi ułatwi to zadanie ;) Publikowanie zdjęć gdziekolwiek nie jest wymagane!
 • CZAS TRWANIA WYZWANIA – wyzwanie trwa od 21.03 do 30.04 (włącznie); w tym okresie skup się na wykonaniu jak największej liczby zadań.
 • TWOJE PODSUMOWANIE – jest to zbiór wszystkich zdjęć, które wykonałeś na potrzeby wyzwania. Podsumowanie może mieć formę wpisu na blogu, osobnego folderu na facebooku czy też folderu np. na Google Drive/Drop Box. Ważne, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie zdjęcia do wyzwania i tylko te zdjęcia! Każde zdjęcie musi być opatrzone numerem zadania. Nie akceptuję linków do profili na Instagramie; upewnij się także czy folder, który mi udostępniasz ma status “publiczne”, abym mogła zobaczyć zawartość.
 • CZAS NA NADSYŁANIE PODSUMOWAŃrównież do 28.04 EDIT: CZEKAM DO 30.04 (włącznie) na Twoje zdjęcia – link do podsumowania zostaw w komentarzu pod tym wpisem. Nie wysyłaj mi proszę zdjęć mailowo czy przez facebooka. Abym miała szansę ogarnąć dużą liczbę uczestników, potrzebuję mieć wszystkie podsumowania w jednym miejscu. Komentarz pod tym postem to właśnie to miejsce. Wysyłając swoje podsumowanie, wyrażasz zgodę na publikację zdjęć na moim blogu.
 • POSUMOWANIE NA RUDYM BLOGU – jest to wpis, w którym publikuję wyróżnione zdjęcia, wraz z moim komentarzem/opinią. Nie liczy się sprzęt, tylko pomysłowość i znajomość podstaw. Do dzieła!

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

 • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
 • nie wiesz jak zacząć
 • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
 • boisz się trudnych pojęć
 • masz mało czasu
 • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

GRATYFIKACJA

Czyli co z tego będziesz mieć…

 • przede wszystkim, i tego jestem absolutnie przekonana, po wykonaniu zadań poczujesz satysfakcję!
 • jeżeli Twoje zdjęcie zostanie wyróżnione , zostanie opublikowane na blogu, wraz z linkiem do Twojego miejsca w sieci
 • rozwiniesz swoje umiejętności, bez względu na sprzęt, którego używasz
 • spojrzysz na fotografię pod innym kątem, choć to stwierdzenie możesz śmiało potraktować też dosłownie :)
 • nauczysz się nowych rzeczy, zgłębisz nowe zagadnienia
 • rozbudujesz swoje portfolio o dodatkowe fotografie
 • zrobisz coś dla siebie, a to zawsze jest super!

 

ZADANIA

Poprzeczka idzie odrobinę wyżej, juhu!

Lewa kolumna to temat zdjęcia, prawa – styl/wymaganie techniczne, jakie powinno być spełnione.

zadania do wyzwania foto

MATERIAŁY DO DRUKU

POBIERZ LISTĘ ZADAŃ (PLIK PDF)

 

BANERY DO POBRANIA

Jeśli masz ochotę, pobierz jeden z banerów i podlinkuj do tego wpisu –> https://www.jestrudo.pl/wiosenne-wyzwanie-fotograficzne-2/. Niech się cały świat dowie, że jesteś kreatywną osobą i walczysz o swoje! :)

Wystarczy kliknąć prawym klawiszem w obrazek i wybrać opcję Zapisz grafikę jako… lub pobrać gotowy kod bannerów i wkleić do siebie.

Tło na facebooka:

wyzwanie fotograficzne

Zdjęcie na instagram:

wyzwanie fotograficzne

Banner 300 px

wyzwanie fotograficzne

<a title=„wyzwanie fotograficzne – blog jest rudo” href=” https://www.jestrudo.pl/wiosenne-wyzwanie-fotograficzne-2/ ‎” target=”_blank”><img src=”https://www.jestrudo.pl/wp-content/uploads/2016/03/wiosenne-1.png”/></a>

Banner 200 px

wyzwanie fotograficzne

<a title=„wyzwanie fotograficzne – blog jest rudo” href=” https://www.jestrudo.pl/wiosenne-wyzwanie-fotograficzne-2/ ” target=”_blank”><img src=”https://www.jestrudo.pl/wp-content/uploads/2016/03/wiosenne-2.png”/></a>

 

 

LISTA POMOCNYCH POSTÓW

 

Lepsze zdjęcia w tak krótkim czasie? Możliwe!! Wchodzisz w to?

Trzymam za nas kciuki!

 

PS Słyszałam, że jak się nie kliknie Lubię to!/Udostępnij szybciej psuje się matryca w aparacie ;)