wiosenne wyzwanie fotograficzne u jest rudo

Wiosenne wyzwanie fotograficzne #3

Taram taram! Nareszcie mam szansę zaprezentować Wam Kochani kolejne (to już trzecie!) kreatywne wyzwanie fotograficzne! Dziś pierwszy dzień wiosny, a że ja bywam pompatyczna, publikuję tu i teraz, edycję wiosenną. Przed Wami 30 zadań rozłożonych na długaśne dwa miesiące. Jest kilka zmian, więc przeczytajcie uważnie poniższe wytyczne. Nie będę ukrywać, że Wasze wiadomości bardzo mnie zmobilizowały, aby jednak takie wyzwania stały się na jestrudo tradycją i pojawiały regularnie. Już nie mogę się doczekać efektów!

 

WIOSENNE KREATYWNE WYZWANIE FOTOGRAFICZNE

 

DLACZEGO FOTOGRAFICZNE

Bo fotografię kocham miłością niezmienną, mimo że zdania nie zaczyna się od ‘bo’ :). Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 40% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną.

 

DLACZEGO WYZWANIE

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupę.

 

DLACZEGO KREATYWNE

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się.

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Oczywiście zależało mi na powiewie świeżości, tym samym zdecydowałam się na wprowadzenie kilku zmian:

O ile w zimowym wyzwaniu podałam Wam listę tematów (CO), dziś chciałabym skupić się na stronie technicznej (JAK). Proszę Was o otworzenie swoich umysłów, wygospodarowanie dodatkowej minuty i doczytanie tego akapitu do końca. Pewnie w Waszych głowach bunt przybrał już kształt zdania “jak technika ma wpłynąć na moją kreatywność?!”, ale w tym momencie muszę poprosić o coś jeszcze, choć zdaję sobie sprawę, że to bardzo wiele. Proszę o zaufanie. Gwarantuję, że wykonanie choć kilku z poniższych 30 zadań, pozytywnie wpłynie na Wasze przyszłe zdjęcia. Gwarantuję poszerzenie fotograficznych horyzontów, zmianę podejścia i bardziej kreatywne prace! Sami musicie sobie odpowiedzieć czy warto.

Po drugie, aby nie zostawiać Was tak zupełnie na lodzie, wymyśliłam dodatkową pulę tematów (CO), z której możecie korzystać w dowolny sposób i bez żadnych restrykcyjnych zasad. To mój dodatkowy ukłon w Waszą stronę, naprawdę zależy mi na Waszym rozwoju :)

 

SPRAWY TECHNICZNE

Poniżej znajdziecie 30 zadań, 30 technicznych zagadnień/wskazówek, które podpowiedzą Wam JAK zdjęcie powinno być wykonane. Jakość fotografii nie ma znaczenia, śmiało wykorzystajcie telefony, tablety, tostery..

Wyzwanie trwa do 21/05/2015

Macie więc równo dwa miesiące, aby zrobić dla siebie coś dobrego.

 

GDZIE PUBLIKOWAĆ

Instagram, facebook, blog… kolejność i ilość dowolna, limitów brak :) Jeśli chcecie, żebym widziała na bieżąco, co tworzycie – dodajcie hashtag #wiosnazjestrudo (wiosna z jest rudo) i/lub oznaczcie mnie na zdjęciu@jestrudo, będę regularnie sprawdzać czy coś się tam pojawia.

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

 • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
 • nie wiesz jak zacząć
 • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
 • boisz się trudnych pojęć
 • masz mało czasu
 • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

GRATYFIKACJA

Czyli co z tego będziesz mieć…

 • przede wszystkim, i tego jestem absolutnie przekonana, po wykonaniu zadań poczujesz satysfakcję!
 • rozwiniesz swoje umiejętności, bez względu na sprzęt, którego używasz
 • spojrzysz na fotografię pod innym kątem, choć to stwierdzenie możesz śmiało potraktować też dosłownie :)
 • nauczysz się nowych rzeczy, zgłębisz nowe zagadnienia
 • rozbudujesz swoje portfolio o nowe fotografie
 • zrobisz coś dla siebie, a to zawsze jest super!

 

Ponadto…  do 25/05/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań** wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia możesz wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.

Nie jest konieczne wykonanie wszystkich 30 zadań!

 

LISTA ZADAŃ

wyzwanie fotograficzne jest rudo

Zbiór haseł/tematów, które możecie dowolnie wykorzystać jako pomysły zdjęcia:

 

jest rudo wyzwanie foto

Jeszcze coś! Przygotowałam także dwa pliki PDF, pierwszy, podstawowy, z listą tematów do wydrukowania i drugi, który zawiera także dodatkowe wskazówki, kilka podpowiedzi, schematy i linki, które mogą się przydać przy wypełnianiu poszczególnych zadań:

[readolog_button btn_style=”normal” btn_color=”white” btn_text=”Pobierz listę tematów” btn_url=”https://drive.google.com/file/d/0B7hmEXHc8rgMNkdmT2hrNk96N1U/view?usp=sharing” btn_target=”_self” ][/readolog_button]

[readolog_button btn_style=”normal” btn_color=”white” btn_text=”Dodatkowe wskazówki i przydatne informacje” btn_url=”https://drive.google.com/file/d/0B7hmEXHc8rgMWkhhV2tEQjZBcWM/view?usp=sharing” btn_target=”_self” ][/readolog_button]

 

BANERY DO POBRANIA

Linkujemy oczywiście do tego posta :)

300 x 300 px wiosna300px

200 x 200 px

wiosna200

300 x 150 px

wiosna300x150

 

Zobacz podsumowanie zimowego wyzwania, może Cię zmobilizuje…?

* – zostawiając u mnie link w komentarzu, wyrażasz zgodę na publikację swoich zdjęć na blogu www.jestrudo.pl

** – podsumowanie wyzwania musi zawierać zdjęcia opatrzone numerem zadania; podsumowanie możesz umieścić u siebie na blogu, na facebooku (pod warunkiem, że zdjęcia znajdą się w dedykowanym folderze)

 

No to aparaty w łapki i bierzemy się za samorozwój! Jesteście ze mną? To jeszcze zaproście znajomych!