zimowe wyzwanie fotograficzne

Zimowe fotograficzne wyzwanie kreatywne #2

Pamiętacie jeszcze fotograficzne wyzwanie Być Kobietą? Stworzyłam je dla siebie, zaprosiłam Was do zabawy, a Wy to zaproszenie tak chętnie przyjęłyście. Od zakończenia minął może miesiąc, i nie ma dnia, abyście nie domagali się czegoś nowego: ktoś jęczy, że nie zdążył, ktoś inny chce jeszcze. A ja będę jak dobra wróżka (cieszcie się, że nie Wróżka-Zębuszka ^^) i zaproponuję Wam coś fajnego, w sam raz na zimę. Panowie, stanowicie tylko 2% czytelników, ale tym razem nie chciałam zamykać Wam drzwi przed nosem i mam nadzieję, że i Wy chętnie weźmiecie udział w ZIMOWYM FOTOGRAFICZNYM WYZWANIU KREATYWNYM.

ZIMOWE WYZWANIE KREATYWNE

DLACZEGO FOTOGRAFICZNE

Bo fotografię kocham miłością niezmienną. Wy także, no przynajmniej spora część :) Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 40% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną.

DLACZEGO WYZWANIE

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupę.

DLACZEGO KREATYWNE

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się.

Dzięki wyzwaniu Być Kobietą, miałyśmy znaleźć dla siebie czas, podkreślić kobiecość, i ewentualnie, udokumentować te momenty za pomocą aparatu, telefonu, czy suszarki. Whatever. Wszystkie moje zdjęcia zostały wykonane telefonem, oczywiście zależało mi, aby wyglądały możliwie najlepiej, ale to nie było najważniejsze. Tym razem jest inaczej…

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Chcę, aby ZIMOWE WYZWANIE było bardziej techniczne. Zależy mi, abyście przemyśleli kompozycję, oświetlenie, dobór przesłony. Może aparat/telefon trzeba będzie unieruchomić w trudnych warunkach oświetleniowych, może zdjęcia będą wymagać podstawowej obróbki, albo filtra? Chciałabym, abyście wykorzystali nabytą wiedzę, ale jednocześnie – pozwolili sobie na eksperymenty, a więc i błędy. Sprzęt nie jest najważniejszy, liczy się umiejętne jego wykorzystanie i świadomość. Niech to będzie zabawa, która nas czegoś nauczy!

SPRAWY TECHNICZNE

Poniżej znajdziecie 30 zadań, 30 pomysłów na zdjęcie. Zagadnienia możecie potraktować bezpośrednio, lub znaleźć w nich przestrzeń na metafory. Oczywiście nie wymagam od Was 30 sztuk, choć nie ukrywam – im więcej tym lepiej. Dla Was.

Wyzwanie trwa do 17 stycznia 2015.

Czasu jest dużo, mam nadzieję, że przerwa w okresie świątecznym będzie sprzyjać eksperymentom z aparatem. :)

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

GDZIE PUBLIKOWAĆ

Instagram, facebook, blog, kolejność i ilość dowolna, limitów brak :) Jeśli chcecie, żebym widziała na bieżąco, co tworzycie – dodajcie hashtag #zimowewyzwanie i/lub oznaczcie mnie na zdjęciu @jestrudo, będę regularnie sprawdzać, czy coś się tam pojawia.

Do 19 stycznia 2015, pod tym wpisem, możecie śmiało zostawiać linki* do Waszych PODSUMOWAŃ WYZWANIA**. Wśród zdjęć uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do bloga.

Swoje podsumowanie także zrobię, ale pewnie w osobnym wpisie, co by za wiele nie mieszać.

zimowe wyzwanie fotograficzne

 Mam dla Was także listę zadań w formacie PDF, można sobie wydrukować i trzymać na widoku.

[readolog_button btn_style=”normal” btn_color=”white” btn_text=”Pobierz PDF” btn_url=”https://drive.google.com/file/d/0B7hmEXHc8rgMWFdVRGpkRWF6TDg/view?usp=sharing” btn_target=”_self” ][/readolog_button]

To jak, wchodzicie w to?? :)

Podczas edycji pierwszego wyzwania sporo osób dopytywało o baner, tym razem się przygotowałam i stworzyłam dwie wersje, do pobrania i podlinkowania dla chętnych:

zimowe wyzwanie fotograficzne

zimowe wyzwanie fotograficzne

Trzymam kciuki za Wasze pomysły, życzę dużo cierpliwości i kreatywności :) Pamiętajcie, na Wasze podsumowania czekam do 19/01 ! Sama uciekam już obmyślać kadry, ciao! 

* – zostawiając u mnie link w komentarzu, wyrażasz zgodę na publikację swoich zdjęć na blogu www.jestrudo.pl

** – podsumowanie wyzwania musi zawierać zdjęcia opatrzone numerem zadania

PS. Mam do Was dużą prośbę:  jeśli macie wśród znajomych pasjonatów fotografii, podeślijcie im link do tego wpisu, może nabiorą ochoty, aby się do nas przyłączyć..? Za wszelkie udostępniania wpisów na fejsie, także kłaniam się nisko.