BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Jesienne wyzwanie fotograficzne #4

Kochani, to już dziś! Uroczyście rozpoczynam Jesienne Wyzwanie Fotograficzne. W końcu na blogu o fotografii nie może zabraknąć szczypty mobilizacji, a raczej całego wora pozytywnej energii i pasji do fotografii. ;] Edycja jesienna jest już czwartą, a mnie wciąż trudno jest pojąć skąd w Was tak ogromne zaangażowanie… Dziękuję za nie i za każde miodowe słówko, które od Was dostałam, za każde zdjęcie dziękuję potrójnie. Poniżej zamieściłam wszystkie konkrety, tym razem zadania są dwupoziomowe, tak, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie; udanej zabawy!

JESIENNE WYZWANIE FOTOGRAFICZNE

 

DLACZEGO FOTOGRAFICZNE

Bo fotografię kocham miłością niezmienną, mimo że zdania nie zaczyna się od „bo” :). Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 45% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną.

 

DLACZEGO WYZWANIE

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupsko. Wszystkie poprzednie edycje utwierdziły mnie w przekonaniu, że TO DZIAŁA!

Zobacz poprzednie wyzwania:

 

DLACZEGO KREATYWNE

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się.

 

DLACZEGO WARTO

Lepsze zdjęcia w dwa miesiące…? Co ja tu będę gadać, posłużę się opiniami uczestników poprzednich edycji:

wyzwanie fotograficzne

blog fotograficzny

wyzwanie fotograficzne

wyzwanie fotograficzne

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Każdy, kto chciałby doskonalić swoje fotograficzne umiejętności. :) Miejsce w sieci, jak i publikowanie fotek nie jest wymagane. Nie musisz posiadać lustrzanki czy zaawansowanego sprzętu, nada się także telefon czy kompakt.

 

SPRAWY TECHNICZNE

Po raz pierwszy stworzyłam dwie wersje wyzwania:

 • dla początkujących (wersja z listkiem klonu), gdzie narzucam temat zadań, ale interpretacja i techniki są dowolne
 • dla odważnych (wersja z żołędziem), gdzie podane są zarówno tematy, jak i sposób wykonania zdjęć, technika czy parametr do uwzględnienia; tutaj skupiłam się na 10 problematycznych „strefach” fotografii i wokół nich zbudowałam tematy

Wybierając poziom dla siebie pamiętaj, że masz dobrze się bawić, ale też czegoś nauczyć. Tak jak zwykle, przygotowałam 30 zagadnień. Jeszcze raz powtarzam, że jakość fotografii nie jest brana pod uwagę – telefon, kompakt, bezlusterkowiec… nie ma znaczenia czym fotografujesz, liczy się pomysłowość.

Wyzwanie trwa do 06/11/2015

Masz więc równo dwa miesiące, aby zrobić dla siebie coś dobrego.

 

GDZIE PUBLIKOWAĆ – WAŻNE!

Instagram, facebook, blog… kolejność i ilość dowolna, limitów brak :) Zależy mi, aby być na bieżąco – dodajcie hashtag #jesienzjestrudo (jesien z jest rudo) i oznaczcie mnie na zdjęciu@jestrudo, będę regularnie sprawdzać czy coś się tam pojawia. Can’t wait!

 

GRATYFIKACJA

Czyli co z tego będziesz mieć…

 • przede wszystkim, i tego jestem absolutnie przekonana, po wykonaniu zadań poczujesz satysfakcję!
 • jeżeli Twoje zdjęcie zostanie wybrane do ‚finałowej’ 30, zostanie opublikowane na blogu, wraz z linkiem do Twojego miejsca w sieci
 • rozwiniesz swoje umiejętności, bez względu na sprzęt, którego używasz
 • spojrzysz na fotografię pod innym kątem, choć to stwierdzenie możesz śmiało potraktować też dosłownie :)
 • nauczysz się nowych rzeczy, zgłębisz nowe zagadnienia
 • rozbudujesz swoje portfolio o dodatkowe fotografie
 • zrobisz coś dla siebie, a to zawsze jest super!

 

Ponadto…  do 12/11/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań** wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia można wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.

Nie jest konieczne wykonanie wszystkich 30 zadań!

WERSJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH (lub zabieganych) :)

jesienne wyzwanie fotograficzne

WERSJA DLA ODWAŻNYCH

wyzwanie kreatywne

MATERIAŁY DO DRUKU

PDF dla początkujących

PDF dla odważnych

 

LISTA POMOCNYCH POSTÓW

 

BANERY DO POBRANIA

300x300px

 banner3         jesienne wyzwanie fotograficzne jest rudo

200x200px

 banner4        jesienne wyzwanie fotograficzne jest rudo

* – zostawiając u mnie link w komentarzu, wyrażasz zgodę na publikację swoich zdjęć na blogu www.jestrudo.pl

** – podsumowanie wyzwania musi zawierać zdjęcia opatrzone numerem zadania; podsumowanie możesz umieścić u siebie na blogu, na facebooku (pod warunkiem, że zdjęcia znajdą się w dedykowanym folderze) lub w chmurze.

Lepsze zdjęcia w 2 miesiące – MOŻLIWE!

PS Podobno od nieudostępniania, psuje się matryca w aparacie.

 • Super! Brałam udział w zimowym, wiosenne niestety ominęłam z własnego lenistwa ale za jesienne na pewno się wezmę:))

 • Super, czekałam na to! :)

  Zapowiada się, że będę tej jesieni zabiegana, więc chyba wersja dla zabieganych się u mnie lepiej sprawdzi ;D

 • W poprzednich nie brałam udziału i aż żałowałam, więc teraz chętnie się przyłączę, a co! Poza tym kocham jesień a to mega mnie motywuje ;)

 • Dobrze rozumiem, że w wersji odważnej są dwa wymagania do jednego zdjęcia? Czyli np. 30 to makro smakołyki? :)

 • Wchodzę w to! ❤️❤️

 • Oczywiście jak się domyślasz wchodzę w to z ogromnym entuzjazmem. Chętnie pobawię się i pokombinuję z aparatem! I chyba spróbuję tej zaawansowanej wersji. Chociaż już widzę, że będę musiała zaczerpnąć odrobinę wiedzy – ale przecież o to chodzi!
  Ale fajnie to wszystko wymyśliłaś. Widać pracę, jaką włożyłaś w realizację tego pomysłu. Gratki!

  • Jola, w zimowym wyzwaniu dałaś czadu, więc tym bardziej cieszę się, że do jesiennego też dołączasz! Witaj na pokładzie!

 • To będzie moje pierwsze wyzwanie. Będę się starać :) Może takie pytanie z rodzaju głupich, ale jak pobiera się takie banerki?

  • Ula wystarczy najechać myszką na wybrany baner i prawym klawiszem wybrać Zapisz jako… i wskazać miejsce na komputerze, gdzie plik ma zostać zapisany.
   Fajnie, że bierzesz udział!

   • Biorę, biorę i też się cieszę. Już nie mogę doczekać się, kiedy wystartuję. Dziś czas na przemyślenie strategii :D

 • Zuza

  Drukuję plan i działam! Super

 • Tylko się upewniam – w wersji „odważnej” jest do zrobienia łącznie 30 zdjęć, a do każdego są po 2 wymagania?:)

  • Zuza

   Jedno okresla technikę, drugie temat :) Lewa kolumna – jak, prawa – co :D

   • Dziękuję, Zuza! :)

    • I oczywiście nie jest wymagane wszystkie 30 zdjęć, choć im więcej – tym większa frajda :)

     • Melduję zakończenie zadania! Mega się jaram. Podsumowanie zrobiłam tutaj: https://haniako.wordpress.com/2015/10/25/jwf/ :)

     • Już zostawiłam parę słów od siebie u Ciebie, ale powiedz mi jeszcze, co Ci dało przystąpienie do wyzwania i wykonanie tych punktów?

     • Dziękuję Ci bardzo! :)

      Przede wszystkim dodało mi wiary w siebie i pewności. Joulenka kiedyś pisała o tym, „Czy na pewno wciąż jesteś początkujący?”. Długo wydawało mi się, że jestem początkująca, ale podejmując się trudniejszego wyzwania, dostrzegłam, że to nieprawda. Coś już wiem, coś umiem, a czego nie, to doczytuję i szukam rozwiązań. Takie potraktowanie siebie ulgowo „no, nie dam rady, przecież dopiero zaczynam” zamyka przed nami możliwość do faktycznego rozwijania siebie, daje nam taryfę ulgową i umniejsza temu, co już umiemy. Oprócz tego autentycznie zachęciło mnie do robienia zdjęć – czasem nie ma się ochoty, czeka się na tę specjalną wenę, a w sumie to często tylko rzemiosło, nie ma co czekać, tylko działać i się uczyć :)

      Nie mogę się doczekać kolejnego wyzwania, tym razem zimowego!

 • Wchodzę w to!☺

 • Anna Knurowska

  Mam nadzieję, że uda mi się tym razem :) piszę się na wersję dla początkujących ale coś czuję, że będę próbowała czasem tej wersji trudniejszej bo kusi :)

 • o świetnie! Przeczytałam kategorie i bardzo mi się podoba! Ale biorę wersję dla początkujących :)

 • Natalia

  Świetnie. Na to czekałam.

 • Natalia, PDF dla początkujących jest chyba nieprawidłowy, zawiera okrojone zadania dla odważnych :)

  • Masz rację! dzięki za szybką reakcję, już poprawiłam!

 • Włączając internety moja ręka automatycznie wpisuje adres Twojego bloga, co by tam może jakiś nowy post był. Już myślę, że wrócę do nudnych, codziennych zajęć, ale chwila, chwila! Coś nowego! I to do tego wyzwanie fotograficzne! Więc biorę, czytam, w mojej głowie miliard pomysłów, drukuję i pędzę już planować! Wiosenne wyzwanie legło u mnie w gruzach, mój leń zwyciężył, ale mówię sobie – tym razem tak nie będzie! Kocham jesień i kocham fotografię, a jesienne wyzwanie fotograficzne łączy moje dwie miłości!

 • co prawda nie dorobiłam się jeszcze swojego aparatu, ale podejmuję wyzwanie :)! a głównie dlatego, że przez ostatnie dwa dni czytam Twojego bloga i czuję się bardzo, bardzo mocno zainspirowana!

  • Super, że jesteś z nami!
   Baner możesz sobie pobrać i wrzucić np. na bloga, facebooka, instagram – żeby dać innym znać, że podjęłaś wyzwanie. To także mobilizuje Ciebie (publiczna deklaracja) i jest spora szansa, że ktoś inny, patrząc na baner, zainteresuje się wyzwaniem.

 • Bardzo motywujące, serio. Z chęcią wezmę udział. W końcu tak mi zależało żeby zdjęcia były tylko coraz lepsze. To mam już okazje. Baner umieszczę na blogu, no i podsumowanie również. :) Powodzenia dla wszystkich.

 • Cudownie! <3 Czytasz w moich myślach , od paru dni próbuje cykać zdjęcia według twoich wskazówek i w końcu jestem w miarę zadowolona z rezultatów . Pewnie ,że biorę udział !

 • O już się nie mogę doczekać

 • Tym razem chyba się dołączę :) I mimo, że mam pewne obawy czy podołam, to czas w końcu ruszyć dalej z fotografią, bo już zbyt długo stoję w jednym miejscu i się nie rozwijam :)

  • Asia jestem pewna, że będzie trudno, ale jeszcze więcej mam pewności co do tego, że WARTO!

 • Zdecydowanie dołączam :)

 • Ama

  Spróbuję! Zawsze jakoś brakuje mi dobrego pomysłu na zdjęcie, teraz mam powód do myślenia, kombinowania i rozwijania kreatywności :D

 • Wchodzę w to! :) Już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie cykanie zdjęć, ale zawsze jakoś pomysłu brak. A teraz już nie ma wymówek ;)
  pozdrawiam serdecznie!

 • Klaudia

  Biorę udział jako początkująca jednak wyzwania są po to by je podejmować i wezmę się za wersję dla odważnych ;)

 • Zuzanna Kierepka

  o tak! czekałam na takie wyzwanie, żeby wrócić do aparatu :) super. piszę się !

 • Wchodzę w to, ale raczej w wersji dla początkujących. :-)

 • Przyznaję się bez bicia, że nie zwykłam brać udziału w jakichkolwiek blogowych wyzwaniach, konkursach i wszelkich podobnych akcjach, a mimo to przeczytałam Twój wpis do końca i… zaczęła mi kiełkować myśl, że może by tak przełamać schemat… ;) To że nigdy tego nie robiłam nie oznacza, że tak musi być zawsze :) Podoba mi się Twoja inicjatywa :)

  • Uwielbiam Twoje zdjęcia na insta, jestem przekonana, że gdybyś się zdecydowała… będzie co podziwiać!
   Forma nie ma znaczenia, równie dobrze możesz cykać telefonem i opublikować same kwadratowe fotki. Duża dowolność. Powodzenia!

 • Pobrałam wersję dla odważnych, ale coś czuję, że mimo wszystko poziomy będę przeplatać.

  • Wersja dla odważnych nie należy do najłatwiejszych, że tak to eufemistycznie opiszę, także próbuj, a jakby co rób te zadania z podstawowej listy. Trzymam kciuki!

 • W sumie to i tak miałam w planach jedzenie większej ilości sałatek, więc wchodzę w to. ;)

  PS #jestemsławnauSławek

 • Weronika Ziemian

  już w głowie formują się pomysły, mam nadzieję, że uda mi się zrealizować jak najwięcej :) wspaniale, że w sieci dzieje się coś ciekawego, fajnego i kreatywnego! powodzenia wszystkim :)

  • Jestem przekonana, że to wyzwanie otwiera oczy. Na początku jest ciężko, a potem trudno się na coś zdecydować przy ogromie pomysłów, jakie przychodzą do głowy. ;]

   • zostawiam link do zdjęć – niestety nie udało zrealizować całego wyzwania, ale zdecydowałam się pokazać te kilka ujęć :) Pozdrawiam i mam nadzieję, że kolejny raz będzie dla mnie bardziej owocny, ale równie fascynujący :)http://onephotomore.blogspot.com/2015/11/hello-wyzwanie.html

 • Cudnie! W poprzednich wyzwaniach nie brałam udziału (niemądra ja), ale teraz biorę się do działania! :D

 • Spróbuję. :)

 • Do odważnych świat należy! Lista z żołędziem już wydrukowana.

  • Odważna biedronka! Musisz sobie jakąś pelerynkę superbohatera dorobić do logo. ;]

 • Oto i dołączę ja! Kocham jesień, więc nie mogę się doczekać aby uwiecznić moje ukochane jabłka, szarlotkę, dynie, ciepłe skarpetki i liście :D

 • ATA photo

  Biorę udział, koniecznie w zaawansowanej. Wiosenne opuściłam :(
  Tylko mam małe pytanie, można mieszać te kolumny? Np 2 z lewej z 23 z prawej? Czy zostawić tak jak są? :D

  • Super, że do nas dołączasz!
   Oczywiście wyzwanie robisz przede wszystkim dla siebie, więc jest pełna dowolność, jednak w wersji trudniejszej sposób + temat są ze sobą dobrane w pary, więc regulaminowo mieszać nie wolno.

 • W Zimowym wyzwaniu brałam udział, ale nie wysłałam zdjęć, bo myślałam, że trzeba zrobić wszystkie 30. Na wiosenne zrobiłam tylko kilka dobrych, a poza tym nie wyrobiłam się ze zrobieniem podsumowania, bo wyjeżdżałam na kilka dni. I zawsze jak widziałam podsumowania to żal mi…. no wiecie ;) Także chcę się w końcu za to wziąć! Oczywiście najpierw pomyślałam, że zabieram się za to dla odważnych, ale potem stwierdziłam, że podczas tej edycji chcę przede wszystkim zająć się interpretacją tematów. Poza tym zapowiada mi się pracowity czas, więc chcę, żeby to wyzwanie było dla mnie przede wszystkim odstresowującą rozrywką. Czas nosić ze sobą wszędzie aparat :D

  • Każde zrobione zdjęcie to o jeden kroczek bliżej do perfekcji, więc, czy wybierasz żołędzia, czy listek klonu, nie ma znaczenia, byleby podjąć działanie!

 • Ostatnio wpadłam po uszy w wakacyjne lenistwo, które zaczęło mnie męczyć, ale potrzebowałam bodźca, żeby się z niego wyrwać. Uwielbiam twoje wyzwania! Czas ruszyć głową i pobudzić kreatywność! :)

 • Koniec zabijania sówek i koniec obijania się. Tym sposobem ujawniam się jako stała czytelniczka i oficjalnie dołączam do wyzwania. Zaraz biorę się do roboty. Dzięki!

  • Witaj Kinga! Sówka jest Ci mega wdzięczna, trzyma kciuki za Twoje interpretacje tematów.

 • Do odważnych świat należy! Czas pomyśleć nad pomysłami i ostro zabrać się do roboty. Czekałam na to wyzwanie. Przede wszystkim, dlatego że to kolejna motywacja dla rozwinięcia swojej kreatywności i techniki fotografowania. Super!!! Dzięki ;)

 • Wyzwanie to wyzwanie- biorę się za wersję trudniejszą! ;)

 • Jutro wydrukuję i tym razem wezmę udział w większym stopniu. Ostatnio jakoś odpuściłam i nie poszłam do przodu z umiejętnościami.

  • No to teraz masz motywację (całą masę pozytywnych kopów) i już nie mia zmiłuj. Dasz radę!

 • Pierwszy raz wezmę udział w wyzwaniu. Nie mogę doczekać się rezultatu. Na początek wybieram wersje łatwiejszą.

 • Jak bardzo brakowało mi bloga takiego jak Twój na mojej liście czytelniczej! Pustka zapełniona i pozwól, że się rozgoszczę i zostanę tu na dłużej :D

  A wyzwanie bardzo ciekawe, jeśli tylko nie będzie brakowało mi czasu, to na pewno dołączę! Inspiracji nigdy za wiele ;)

  Pozdrawiam!
  REVIEW

  • Hej Mateusz, mężczyźni zawsze trochę inaczej postrzegają rzeczywistość, więc będzie super, jeśli jednak się zdecydujesz dołączyć. :)
   Z racji tego, że jesteś tu świeży, informuję, że na tym blogu nie akceptuję spamerskich linków. To tak na przyszłość.

 • Ae fajne, czuję się mega zmotywowana, bo coś tam sobie czasem fotografuję, ale tak super ekstra amatorsko i w sumie się za bardzo w tym kierunku nie rozwijam…

 • hej.
  postanowiłam uczyć się fotografii, gdyz sprawia mi to przyjemność, ale wiadomo jestem zielona w temacie. Szukając w necie informacji, natknęłam się na Twój blog- bardzo pomocny zresztą. Miło mi będzie uczestniczyć w tym wyzwaniu:)
  mam nadzieję, że nie zabraknie mi chęci, pomysłów i motywacji:)
  więc biorę udział
  Sylwia
  ms-vivente.blogspot.com
  wszystko opiszę na swoim blogu:)
  pozdrawiam

  • Cześć Maja! Cieszę się, że google zaprowadziło Cię też do mnie! Mam nadzieję, że znajdziesz tu ciekawe i przydatne treści no i motywacyjne kopniaki rzecz jasna! :)

   Tak na przyszłość – zawsze odwiedzam blogi osób, które zostawiają ciekawe komentarze, nie ma sensu spamować swoim adresem i zrażać pozostałych Czytelników.

 • Idealnie dla mnie. Dotychczas wszystkie zdjęcia do przeróbek robiłam smartfonem! Od kilkunastu dni jestem posiadaczką nikona, który ma moje zdjęcia przenieść na wyższy poziom. Wszystko super, ale ja o tym aparacie nic nie wiem. Mam nadzieję, że to wyzwanie będzie wspaniałą okazją by go choć trochę poznać :-).

 • Zawsze trafiam z opóźnieniem :) W końcu chcę się zmobilizować i poprawić trochę wygląd moich zdjęć :) Biorę udział :)

 • Karolina ******

  heej ;) mam takie pytanie, może głupie no ale ;p jeśli dobrze zrozumiałam, mogę wkleić tutaj link do bloga, ale takowego nie posiadam; mam za to tumblr’a – czy link do tej społeczności też się wlicza?
  Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

  • Karolina ******

   a! dodam jeszcze, że tumblr służy mi do wstawiania moich zdjęć; jeżeli nie tumblr to może flog(założę specjalnie konto! :p)?

   • Karolina, chodzi po prostu o to, żeby wszystkie zdjęcia (ponumerowane!) znalazły się w jednym miejscu, a Ty tylko na koniec wrzucisz mi tutaj link. Także gdzie one się znajdą jest mi to obojętne, ale wygodny dla mnie jest np. facebook (osobny folder na wyzwanie), bo pozwala szybko sprawdzić kto co stworzył.

 • Marta Bruska

  Na to czekałam :-D jestem tu nowa dlatego na poprzednie edycje nie zdążyłam ale teraz się piszę!

 • Hania

  No dobra! Chyba w końcu czas spróbować ;-) Wydrukowałam, poczytałam, czas do roboty :)

 • Mila

  przeczytałam chyba wszystkie Twoje porady dot. fotografii, może spróbuję tym razem wziąć udział w wyzwaniu :)

  • No pewnie! Nic nie tracisz, a każde zdjęcie przybliża Cię do osiągnięcia swojego celu. Trzymam kciuki!

 • Pingback: We wrześniu wszystko się zaczyna - Lila Len()

 • Weronika W

  Trafiłam tu przez przypadek, od innej dziewczyny. Też fotografuje i myślę, że zmobilizowałaś moją leniwą dupsko! xD A wiec podejmuje wyzwanie

  • Jeśli zrobisz choć kilka zdjęć, okaże się, że wcale Twoje dupsko nie jest takie leniwe. :) Trzymam kciuki i ślę trochę mocy! Działaj!

 • Ev

  Nie ma to tamto, próbuję! :)

 • Wezmę udział w wyzwaniu i spróbuję je ugryźć od strony językowej (żeby móc je też umieścić u siebie na blogu), mam tylko cichą nadzieję, że mi się uda. Jeśli nie, to zawsze zostaje instagram :)

 • Chętnie wezmę udział, zdecydowanie z listą dla początkujących :) Myślę, że będzie to dla mnie dobra motywacja, żeby w końcu wziąć się za naukę robienia zdjęć!

 • The Natural Minimalism

  Takie kreatywne wyzwania to ja lubię :) Czytam Cię od nie dawna, więc poprzednich niestety nie miałam okazji widzieć.

 • Z przyjemnością dołączę :)

 • Natalia ale fajne to wyzwanie, spisuje sobie tematy (te Łatwiejsze) i zaczynam działać od razu. Pozdrawiam serdecznie beata

 • Raz, jesień to moja ulubiona pora roku. Dwa, aparat na mnie krzyczy, że go zaniedbuję. A raz i dwa = biorę udział! Tylko ostrzegam, że jestem kiepska w wyzwaniach, ale co tam <|;^)

 • Kisiellowa

  Zaraz zacznę biegać w kółko i krzyczeć z radości, w końcu dzieckiem jestem. :D
  Nigdy się nie lubiłam z jesienią, można wręcz powiedzieć, że żarłyśmy się nawzajem- bo szkoła, bo zimno, bo plucha. Podejmujemy się wyzwania i gwarantujemy mocno dziwne efekty, jak to u nas.

  • Kisiellowa

   PS, bo oczywiście zapomniałam; będzie podsumowanie na naszym ,,blogu”, postępy można oglądać również na fb. Tak linkuję, bo później zapomnę c:
   http://kynolub-bezkonwencji.blogspot.com
   https://www.facebook.com/BEZkonwencji?ref=bookmarks

   • No to super, że też dołączasz do nas. Jesień może być magiczna, jestem pewna!
    Na zakończenie wrzuć na blog PODSUMOWANIE WYZWANIA, gdzie będą wszystkie zrobione zdjęcia wraz z numerem i dopiero taki link wrzuć tutaj do tego posta. :)

    • Kisiellowa

     Normalny człowiek by tak zrobił, ale ja mam pamięć chomika, więc…
     Hihi, właśnie.

 • mamaolgi

  Po wakacyjnym małoblogowaniu, postaram się przyłączyć:)

 • aneetine

  biorę udział, ale mam małe pytanie ponieważ zdjęcia będe dodawać na bloga to czy jest możliwość dodawania np. kolażu zdjęć z 10 dni i tak po kolei opisywania ? Czy muszą być dodawane codziennie na strone ? czekam na odpowiedź ; )

  • Wystarczy, że dodasz na bloga PODSUMOWANIE wyzwania, po jego zakończeniu, gdzie wrzucisz wszystkie zrobione zdjęcia, koniecznie ponumerowane. :)
   I wtedy taki link do podsumowania wklejasz tutaj na stronę. :)

   • aneetine

    Ok, to jak zakończę wyzwanie to na pewno wkleję tu link ; ) pozdrawiam

 • No i pięknie!!! Jest motywator do działania!!! :) Tylko którą wersję wybrać? Hmm…

 • Pamela Frączek

  Koniecznie muszę wziąć udział w tym wyzwaniu :) Już mi tyłek urósł od tego fotograficznego lenistwa, więc myślę, że Twoje wyzwanie będzie miłą motywacją. Zdjęcia będę zamieszczać na moim fanpage na FB dosępnym pod adresem: https://www.facebook.com/pages/Pamela-Fr%C4%85czek-Fotografia/600248409995759

  • Super, że jesteś z nami!
   Jak już zakończysz wyzwanie, wklej tutaj link do PODSUMOWANIA.

 • Postanowiłam, że spróbuję, mam nadzieję, że wytrwam! :)

 • Chyba się skuszę :)

 • Ale fajnie!Napewno wezmę udział :D Chciałabym też zimą brać udział w zimym wyzwaniu,ale czy zrobisz nowe zimowe wyzwanie czy dasz z zeszłego roku?
  Mary
  https://photoanddiy.blogspot.com

  • Skupmy się na razie na jesiennej edycji, to zimy jeszcze trochę zostało :)
   Tak na przyszłość – nie akceptuję na tym blogu komentarzy zawierających spamerskie linki; chętnie odwiedzam blogi, jeśli ktoś zostawi wartościowy komentarz, nie ma sensu mnie do tego zniechęcać ;]

 • Ale fajnie!Napewno wezmę udział :D Chciałabym też zimą brać udział w zimym wyzwaniu,ale czy zrobisz nowe zimowe wyzwanie czy dasz z zeszłego roku?
  https://photoanddiy.blogspot.com

 • W poprzednich wyzwaniach nie brałam udziału, ale w tym z chęcią wezmę udział. Kocham jesień i czasu tak jakby więcej :)

 • Karolina Szaton

  Specjalnie założyłam konto na instagramie, żeby móc wziąć udział w wyzwaniu! :)) Świetna idea.

 • Casidy

  Zapowiada się ciekawi więc nic tylko brać aparat i lecieć robić zdjęcia :)

 • Do odważnych świat należy! Podejmuję trudniejsze wyzwanie :)

 • dancewiththecamera

  Natalia, kobieto! Zrujnujesz mnie! I przyprawisz o wory pod oczami! Chrzanić wszystko – biorę udział :) Może pozwoli mi to obudzić się z fotograficznego letargu :)

 • LeskaFoto

  czekałam na to :) mam specjalny folder na fb do wyzwania, ale nie mam pojęcia jak Cię oznaczyć… próbuję i chyba nie potrafię ;p za to dodałam #jesienzjestrudo ;)

  • @jestrudo – powinno działać, ale skoro dałaś hashtag, będę widzieć co i jak :)

 • Rose

  Jesień przeważnie u mnie oznacza brak chęci na cokolwiek.W okolicach końca października kończy się mój sezon regularnego robienia zdjęć i przeważnie tu się zaczynają schody bo totalnie nie mam co ze sobą zrobić, także jak najbardziej jestem chętna na to wyzwanie ! :) Zdecydowanie przedłuży się mój kontakt z aparatem i ogólnie zapowiada się super !Także zakasam rękawy i biorę się do roboty. Dziękuję, TO na pewno nie będzie nudna jesień :) #jesienzjestrudo

  • No to teraz Kochana masz motywację że ho ho. Łap aparat i działaj!

 • Gośka

  Jestem na TAK! tym razem ruszę pupkę i będę działać!!! MAM TĘ MOCCCC…..

 • Asia (Yeshka)

  Ale super :D:D Ja, jak zawsze, się przyłączę, ale po cichu :) Bo z braku czasu się fotograficznie uwsteczniłam… :/ Może dzięki temu wyzwaniu trochę chociaż nadrobię straty :):) Ruda, na Ciebie zawsze można liczyć :):):):) Dziękuję!

  • Nie uwsteczniaj się! Dołącz do nas i róbmy maleńkie kroczki na przód.

 • A czy jeśli to wyzwanie jesienne, to zdjęcia muszą nawiązywać do pory roku? :-)

  • Interpretacja dowolna, ale nie bez powodu jest to jesienne wyzwanie :)

   • Postaram się wziąć udział, kilka pomysłów już mam. Ale nie wiem czy to celowo zrobione, czy tylko ja mam tak, że przy kilku pozycjach przychodzą mi na myśl bardzo podobne pomysły! Muszę to jakoś rozwiązać :-)

 • Justyna

  Raz kozie śmierć :) czytam i obserwuje Twój blog, wyzwania itp za każdym razem bałam się, brać udział nawet sama dla siebie, ale tym razem melduję, że rozpiska wisi w widocznym miejscu a ja gotowa do działania !

 • Ohmfh

  Też biorę udział! Pierwszy raz, więc w sumie nie będę od razu skakać na głęboką wodę i wezmę wersję dla początkujących :D Mam tylko dwa pytanka: 1) Czy zdjęcia można obrabiać? 2) Czy jest jakiś określony termin wysyłania zdjęć? Np. zdjęcie z zadaniem „za oknem” ma być wysłane jako pierwsze pierwszego dnia i codziennie każde kolejne?
  Takie tam nurtujące mnie pytania :D

  • No to super, że też dołączasz!

   Ad 1 – jak najbardziej

   Ad 2 –
   „GDZIE PUBLIKOWAĆ – WAŻNE!

   Instagram, facebook, blog… kolejność i ilość dowolna, limitów brak :) Zależy mi, aby być na bieżąco – dodajcie hashtag #jesienzjestrudo (jesien z jest rudo) i oznaczcie mnie na zdjęciu@jestrudo, będę regularnie sprawdzać czy coś się tam pojawia. Can’t wait!”

   oraz

   „Ponadto… do 12/11/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań** wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia można wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.

   Nie jest konieczne wykonanie wszystkich 30 zadań!”

   • Ohmfh

    Kurde dzięki! Przeoczyłam fragment „limitów brak”, wybacz – właśnie o to mi chodziło! :)

 • Wyzwanie podjęte. To moje pierwsze, bo czytam bloga od niedawna, ale świetna okazja, żeby w końcu nauczyć się czegoś w praktyce. Zestaw oczywiście dla początkujących :)

 • olka

  A ja zawsze na początku mam dużo zapału, drukuję sobie listę i wieszam w pokoju, a potem nie mam pomysłów, odkładam na później i rezygnuję :( Ale najgorsze jest to, że nie potrafię być kreatywna i nigdy nie mam na nic pomysłów (nie tylko jeśli chodzi o fotografię).

  • Olka, bo z tą kreatywnością to nie jest prosta sprawa. Na to pracuje się latami, nieprzerwanie trzeba robić „coś”, żeby wciąż podsycać w sobie ogień. W niedziele będzie o tym tekst, o poszukiwaniu inspiracji do zdjęć, a tymczasem polecam tę kategorię: http://www.jestrudo.pl/category/rozwoj/

   Dasz radę! Nie musisz od razu robić 30 zdjęć, ale pamiętaj, że każde jedno to krok bliżej. Zdyscyplinuj samą siebie i działaj!

 • o kurcze! muszę spróbować :)

 • A dla mnie to bedzie moj pierwszy raz ;) Pomimo, ze nie posiadam fachowego sprzetu, to i tak sprobuje swoich sil. Postaram sie, sprostac zadaniu dla zabieganych i poczatkujacych ;) tylko przy uzyciu mojego niezawodnego ( mam nadzieje,ze i tym razem) telefonu ;)
  A wlasnie, moze to glupie pytanie, ale w jaki sposob moge pobrac te banerki? @nataliaslawek:disqus

  • Sprzęt nie jest żadną wytyczną, bo to fotograf robi zdjęcia. Nada się telefon czy kompakt, serio!
   Banerki można pobrać, klikając prawym klawiszem i wybierając ZAPISZ JAKO…

   • Loo rany no faktycznie, ze da sie w ten sposob je pobrac…ale mnie zlapal blond moment to szok! jako blondynka to u mnie takie momenty sa norma ;) :D :P A co do wyzwania, to dzis cyknelam pierwsze 3 fotki bedac na spacerze z dziecmi ;) warunki byly sprzyjajace jak na Anglie, bo wyobraz sobie, ze swiecilo slonce i….nie padal deszcz ;) pozniej je troche obrobie i zobacze czy ktores bedzie sie wogole nadawac ;) haha ;)

 • Pingback: Plany na jesień - w jaki sposób podchodzisz do planowania?()

 • No to chyba mnie przekonałaś:) Nie wiem tylko czy bardzo mocno będę trzymała się tematów, ale wyzwanie jesienne będzie świetną mobilizacją, szczególnie, że może uda mi się również wybrać na jeden z krótkich warsztatów fotograficznych, który planowałam od dawna. Jeśli wytrwam na pewno zdam relację na http://www.thinklight.pl

 • Kasia Bilica

  chciałam urozmaicić początkującego bloga próbując swych sił w fotografowaniu jednak zawsze coś mi w tym przeszkadza. Może Twoja propozycja wyzwania mnie zmotywuje trochę :p

 • Wydrukowałam i zaczynam zabawę. :)

 • Brzmi super, chyba spróbuję :)

 • Gosia

  Plan na wrzesień – listek klonu ;) a jak pójdzie sprawnie to w pażdzierniku ruszy wersja z żołędziem bo obie są kuszące ;) jak szaleć to szaleć..oby zapał był ten sam za dwa miesiące ;P tymczasem dzięki wielkie za motywację ;)

 • Jak ja się bardzo cieszę z tego wyzwania. Od miesiąca mam nowy aparat i codziennie sobie obiecywałam, że wreszcie się wezmę za taką porządną naukę, żeby raz a dobrze nauczyć się robić zdjęcia. I wyzwanie dało mi kopa motywacyjnego. Czytam teraz Twoje poradniki, ale postanowiłam zrobić przerwę, żeby napisać, że z każdą przeczytaną notką ślę Ci coraz więcej uwielbienia i miłości :)

  • Dzięki Sylwia! To bardzo budujące :)
   Cieszę się, że jesteś z nami!

 • Ale super!!! Wchodzę w to! Pierwszy raz wezmę udział w jakimkolwiek wyzwaniu. :-)))

 • Również biorę udział, świetne tematy wymyśliłaś! :)

 • Ja również bardzo chętnie wezmę udział w wyzwaniu. Chociażby dla rozwinięcia swoich umiejętności i dobrej zabawy. :)

 • Mell Falls

  Właśnie zaczęłam. Mega blog i super, że pomagasz nam się rozwijać. Wielki szacun ^^.

 • Jak ja to lubię!!!

 • I ja się dołączam – przy poprzednich jakoś stchórzyłam, teraz spróbuję swoich sił z żołędziami – a co! :P

 • chyba potrzebowałam takiej motywacji do regularnego robienia zdjęć…dołączam do zabawy:))

 • Monika monika-paula

  Taaaak ! ;) piszę się na to, od kiedy zaczynamy ? ;)

 • Super, biorę udział! Już coś stworzyłam (całkiem przypadkowo). Dzięki wielkie :) Jako że jest to moje pierwsze wyzwanie ever, skupię się na tym dla początkujących ;)

 • Agata Chmielewska

  Super, spróbuję swoich sił komórką

 • MellAssa

  http://yesien.blogspot.com/

  to ja też… z drżeniem serca i strachem w oczach :D

  • Super super!! Trzymam mocno kciuki i pamiętaj, żeby podesłać podsumowanie z ponumerowanymi zdjęciami, kiedy ukończysz zadanie!

   • MellAssa

    mam nadzieję, że nie zapomnę :D bloga aż specjalnie założyłam ;)

 • świetny pomysł. Wreszcie mnie coś zmotywuje do ruszenia tyłka :) Wchodzę w to! :)

 • Aga He.

  Hej, można publikować zdjęcia na Flickr? Czy tylko fb,instagram lub blog?

  • Można gdzie się chce, pełna dowolność; mnie chodzi głównie o podsumowanie wyzwania – byleby zdjęcia były wszystkie dobrze widoczne, jasno ponumerowane i możliwe do ewentualnego pobrania (finalne podsumowanie).

 • Wiem, że post został opublikowany już spory kawał czasu temu, ale dopiero teraz znalażłam czas na komentarz :)
  To wyzwanie ma być dla mnie powrotem do fotografii, kolejną próbą rozwoju tej pasji. Mam nadzieję, że się uda i będę mogła być z siebie zadowolona :)

  • Wcale nie tak dawno, to raz, a dwa, że czasu jest jeszcze mnóstwo, więc bardzo bardzo Ci kibicuję!

 • Asia

  Biorę udział. :) Będzie to moje pierwsze wyzwanie, więc zacznę od wersji dla zabieganych ;-) Ale trzeba być też odważnym i postaram się też stworzyć coś z wersji dla odważnych :-)

 • Całkiem możliwe, że porwę się z motyką na słońce albo raczej z aparatem na żołędzia, zobaczymy czy do odważnych świat należy ;)

  • No pewnie, że tak!
   Trzymam kciuki i z niecierpliwością wyczekuję podsumowania!!

 • O rany milion komentarzy a tu do końca wyzwania jeszcze ponad miesiąc! Gdzie będzie miejsce na linki jak już skończymy pstrykać? Szaleństwo :)

  • Hahah, Olga, jakoś to ogarniemy, choć mnie to się chyba przyda z tydzień wolnego, żeby wszystko przejrzeć!

 • Pingback: Koniec Września - Hei Kat()

 • Magdalena Łazińska

  I ja! I ja się chętnie dołączę. A co! :-)

 • Justyna Witkowska

  ale! genialny! pomysł!

  • Justyna Witkowska

   BTW mogłabym spróbować w obu?

   • Jasne!
    Wyzwanie robisz przede wszystkim dla siebie, więc im więcej tym lepiej :) Powodzenia!!

 • Aha, udało mi się zrobić już aż trzy zdjęcia! Co jest sukcesem, zważywszy na to, że w poprzednich kończyło się na dwóch nieopublikowanych. A tym razem i zrobiłam, i już nawet, te pierwsze trzy, opublikowałam :)

  • Początki ponoć są najtrudniejsze. :) Udowodnij samej sobie, że potrafisz. Stawiaj sobie cele i je osiągaj. 5 zdjęć. 10. 15. Próbuj!

 • Kruk

  Skoro do 6 listopada to dobry moment żeby dołączyć, też spróbuję zrobić coś fajnego, chociaż nie mam oka do idealnych instagramowych fot a tylko to medium mogę wykorzystać, bo znając mnie, jeśli tego nie upublicznię, to nie zrobię w ogóle :D. A tematy są super!

 • Super pomysł! Przyłączam się do wyzwania :) Trochę ze sporym opóźnieniem, ale mam nadzieję że uda się zrealizować jak najwięcej. Pozdrawiam!

  • Wciąż masz sporo czasu, cieszę się, że bierzesz udział!

 • http://www.pawluck.pl/pasje-jesienne-wyzwanie-fotograficzne/ oto link do mojego wyzwania fotograficznego. Cieszę się, że mogłam wziąć udział.

 • Wiola

  Folder ze zdjęciami do jesiennego wyzwania rośnie w siłę! Coraz więcej punktów odhaczonych:) Do końca wyzwania już niedaleko ale dam radę!!! Niebawem wrzucę link do swojego albumu! Już nie mogę się doczekać!:)))

 • Ok Natalia.Dałam radę zrealizować kilka punktów.Link do prac tutaj

  http://chwilewobrazkach.blogspot.com/2015/10/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-u-rudej.html

  Dziękuję za zachętę do mobilizacji :) Pozdrawiam

  • Marzena!! Super!
   Lecę oglądać, dzięki za dołączenie do nas!

 • Uff, skończyłam, wybrałam, zamieściłam! Zaczynam łatwiejszej formy zadania, zobaczymy jak mi pójdzie :) Moje podsumowanie wyzwania zamieściłam tu:

  http://orozmaitym.blogspot.com/2015/10/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-z-ruda.html

  Bardzo proszę o informację czy wszystko jest ok :)

  Pochwalę się, że już wcześniej zrobiłam sobie takie zadanie dla siebie. Wybrałam sobie tematy, które najbardziej mnie zainteresowały z poprzednich wyzwań prezentowanych na rudym blogu i zdjęcia robiłam sama dla siebie. Baardzo mi to pomogło w moim rozwoju (który oczywiście nie jest jeszcze dopełniony. Daleko mi…)

  Muszę przyznać, że już od jakiegoś czasu śledzę Twojego bloga, ale to jest mój pierwszy komentarz tutaj. Jakoś ostatnio dopiero przełamałam się i zaczęłam komentować :) Bardzo dużo pomogłaś mi na początku i dzięki Tobie poznałam program PhotoScape, który uwielbiam za jego prostotę i łatwość obsługi! Wielkie dzięki :)

  • Bardzo mnie cieszą takie komentarze, a fakt, że wykonałaś też zadania z poprzednich wyzwań, mówi, że jesteś ambitna. To się przydaje :) Będą z Ciebie ludzie!

 • Pingback: Dlaczego Lubię Jesień | Przygoda Yvette()

 • Pingback: Jesień z Jest Rudo | HANIAKO()

 • Dopiero dziś trafiłam na wyzwanie – nie wiem jak mogłam je przegapić – i chyba skorzystam z wersji dla początkujących. Z drugą się po prostu nie wyrobię. Mam nadzieję, że następnym razem szybciej się zabiorę za wyzwanie :)

  • Dlatego zawsze polecam subskrybować newsletter, bo na blogu coś przegapić to nie sztuka :)
   Trzymam zatem kciuki, bo zostało Ci dokładnie 6 dni na wykonanie zadania.

 • Jest i moje!
  http://www.boroviecka.pl/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

  Muszę przyznać, że nie wierzyłam, że uda mi się przezwyciężyć lenia i brak chęci, ale jednak, wygrałam, i podsumowanie jest ;) Trochę strach jest, ale najważniejsze chyba, że sprawiało mi to przyjemność, rozwinęłam się i poćwiczyłam kreatywność.

 • dołączyłam do wyzwania, a zapomniałam się zameldować ;/

 • Wiola

  No i jest! Gotowy album do jesiennego wyzwania! Każdy punkt zrealizowany! W sumie…to nawet niektóre punkty mają po dwa zdjęcia, bo nie mogłam się zdecydować, które ostatecznie wybrać:) ogólnie jestem zadowolona, że ruszyłam tyłek! Oby tylko Tobie Natalio też się spodobały efekty mojej pracy:) uczę się, uczę ale do jakiegokolwiek poziomu to mi jeszcze daleko…tak więc, oby wyzwań było więcej!!!;) Narazie raczkuję, ale jeszcze kilka Twoich wyzwań i będzie ok! Pozdrawiam!;)

  A to link do mojego albumu:

  https://www.facebook.com/wioletta.jaskulska/media_set?set=a.970568619669924.1073741836.100001503848707&type=3

 • hej :) mam pytanie czy termin 06-11 to ostateczny termin dodania podsumowania wyzwania
  pozdrawiam

 • Ewelina
 • Paweł

  Witajcie. Dokładam swoje prace pod adresem: https://drive.google.com/folderview?id=0ByiDiifgX8oHLTY4dGtMTFlQMDg&usp=sharing
  Pozdrawiam

 • Pingback: Nauka fotografii: kilka prostych zasad. - VADEMECUM BLOGERA()

 • Natalia, wow ile komentarzy, jak Ty sie tu polapiesz? Podrzucam Ci pierwsze podsumowanie mojego udzialu w wyzwaniu, nawet nie wiedzialam ze tyle spamowalam, teraz podsumowujac, robi sie lekcja prawdy. http://vademecumblogera.pl/2015/11/nauka-fotografii-kilka-prostych-zasad.html
  Pozdrawiam serdecznie Beata

 • Dołączam swoje małe dzieło :) Życzę miłego oglądania, Natalio! I dziękuję, że wciąż Ci się CHCE! :)

  http://panidorcia.blogspot.is/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Lidka Malczewska
 • oli_loi

  Moje pierwsze fotograficzne wyzwanie z Jest Rudo :)
  https://drive.google.com/folderview?id=0B0aXhxExYSa4cTNSNGVGVXh2Szg&usp=sharing

 • Pingback: Jesienne wyzwanie fotograficzne z #jestrudo - She Cari : She Cari()

 • Pingback: Jesienne Wyzwanie Fotograficzne | worQshop()

 • zrobione!
  http://bit.ly/fotowyzwanie
  dziękuję ogromnie za inspiracje, piękne tematy i motywację do tego, aby jednak aparat zabierać ze sobą na krótsze i dłuższe spacery! :):)

 • Paulina Bochenek
 • Beata Błaut
 • Asia S
 • Natalia Piwowarska

  Jesienne wyzwanie: https://instagram.com/naliyaa/

 • http://www.missinsomnia.pl/?p=188 u mnie jest już podsumowanie wyzwania :)

 • Kasia

  Witaj,
  I ja postanowiłam wtrącić tu swoje „trzy grosze” (gdybym chciała być bardziej precyzyjna, to musiałabym napisać – 12, bo tyle fotek odważyłam się opublikować na https://instagram.com/cabanainsta/)
  Pozdrawiam,
  Kasia

 • Wyzwanie zakończone! Zapraszam na krótkie podsumowanie na blogu.

  Dzięki bardzo za możliwość udziału, było warto! Pozdrawiam :)

  http://wydekoruj.blogspot.com/2015/11/podsumowanie-jesienne-wyzwanie.html

 • Yaaaay, udało mi się skończyć wyzwanie! Dało mi to mnóstwo frajdy, zajarałam się fotografią, jutro robię podsumowanie wyzwania na blogu. Dzięki Ci, kochana, za inspirację! <3

 • Pingback: Jesień w obrazach – Alabasterfox()

 • W takim razie i ja podsyłam link: http://www.alabasterfox.pl/?p=5188 :)

 • Karolina

  Wyzwanie ukończone! :) Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tak fantastycznej zabawie,nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że przyniesie mi tyle radości :) A efekty są już na blogu http://wieczorczerwcowy.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-z-jest.html

 • #jesienzjestrudo Darek
 • Natalia Piwowarska
 • Jeszcze ja! Jeszcze ja :D

  Moje drobne podsumowanie. Oczywiście 8 tematów olałam, a jak… :P

  http://mara-time.blogspot.com/2015/11/jesienne-mini-kadry.html

 • Katarzyna Paciorek

  Podsumowanie jesiennego wyzwania czeka na blogu: http://katarzynapaciorek.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html
  Zapraszam i czekam na komentarz! :)
  Pozdrawiam!

 • wygazowana

  https://instagram.com/wygazowana/
  Czy ten link wystarczy?

  • Cześć! Dzięki za udział w wyzwaniu, ale potrzebuję linka do podsumowania, instagram odpada.

   „Ponadto… do 12/11/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia można wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.”

 • Tośka
 • N&N
  • Hej, to nie może tak wyglądać, przykro mi.
   Potrzebuję jeden link do podsumowania, gdzie znajdą się wszystkie zdjęcia, które zrobiłaś do wyzwania, wraz z numerami zadań.

   „Ponadto… do 12/11/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań** wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia można wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.”

 • Zrobiłaś mi niesamowitą przyjemność tym wyzwaniem. Nie wszystkie zadania udało się zrealizować, ale pojawiły się takie, z których jestem bardzo zadowolona. :)

  Dziękuję za przednią zabawę i i czekam z niecierpliwością na następne wyzwania fotograficzne!

  http://nataliakaszuba.pl/jesien-w-kadrze/

 • Rose

  Udało mi się ! yaaay :D Mam nadzieje,że jeden dzień spóźnienia zostanie mi wybaczony. Zdjęcia pojawiły się na facebbok’u https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1667837546832578.1073741860.1389532021329800&type=3&uploaded=25. Na blogu muszę zrobić poważny remont. Dziękuje za to wyzwanie ! dało mi konkretnego kreatywnego kopa :)
  Pozdrawiam serecznie :)

 • ATA photo
 • Nie wszystko zrealizowane, ale zabawa była wspaniała :) http://www.krzywaprosta.pl/jesienne-wyzwanie-fotograficzne/

 • Natalia Piwowarska

  Moje wyzwanie: instagram.com/naliyaa/

  • Cześć Natalia! Dzięki za udział w wyzwaniu! obawiam się jednak, że potrzebuję linku do PODSUMOWANIA WYZWANIA, sam link do instagrama nie wystarczy.

   „Ponadto… do 12/11/2015, pod tym wpisem, możecie zostawiać linki* do podsumowań** wyzwania. Wśród prac uczestników wybiorę 30 najfajniejszych zdjęć (po 1 na każdy temat) i stworzę wpis podsumowujący Wasze zmagania, opatrzony Waszymi zdjęciami, wraz z linkiem do miejsca w sieci (o ile takowe posiadasz). Brak bloga nie jest dyskwalifikujący! Zdjęcia można wrzucić do dedykowanego folderu na facebooku lub np. skorzystać z możliwości darmowego google drive czy drop box. Pamiętaj tylko, by udostępnić folder, abym mogła zobaczyć jego zawartość.”

 • wygazowana
 • Zrobione! http://www.bar-bor.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html#more
  Świetnie się bawiłam, ale odczułam też podwyższoną poprzeczkę (w porównaniu do wiosennego wyzwania), a to najważniejsze! Dziękuję za motywację! :)

 • Niestety nie dokończone, ale ponad połowa zdjęć jest :) Podsumowanie http://www.myhellolife.pl/2015/11/jesien-z-jest-rudo-czyli-wyzwanie.html

 • Pingback: Jesienne Wyzwanie Fotograficzne | Veganama()

 • Jest i moje!
  http://www.veganama.pl/jesienne-wyzwanie-fotograficzne/
  Dzięki Natalia za pobudzenie mojej kreatywności. Dziewczyny mi pomagały, także śmiało mogę powiedzieć, że z małymi dziećmi również wykonanie wyzwania jest możliwe :)

 • Przesyłam podsumowanie wyzwania ;)

  http://www.kornatkowo.pl/podsumowanie-jesiennego-wyzwania-fotograficznego-z-jestrudo

  Musze się przyznać, że i tym razem sprawiło mi to dużo zabawy i skłoniło do różnych przemyśleń ;)

 • Ruciakowa
 • Asia
 • Pingback: Za co kocham Paryż? - VADEMECUM BLOGERA()

 • Natalia dorzucam Ci moje kolejne podsumowanie, nie zdawalam sobie sprawy, ze az tyle napstrykalam fotek. Pozdrawiam serdecznie Beata http://vademecumblogera.pl/2015/11/za-co-kocham-paryz.html

 • Natalia, udostępniam podsumowanie u siebie na blogu. Dziękuję za wspaniałą zabawę http://www.jedzzapetytem.pl/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Magda NN

  Tym razem i ja dałam się wciągnąć w to fotograficzne wyzwanie
  i przyznam, że była to dla mnie duża
  radocha J Moje
  podsumowanie tutaj https://drive.google.com/folderview?id=0B8Xd5AAdgsFoVHJZV1o5OVRQeVU&usp=sharing pozdrawiam :)

  • NALA

   Bardzo ładne

 • Pingback: Jesienne wyzwanie fotograficzne | CiekawAOSTA()

 • Dorzucam i swoje podsumowanie. Wszystkie zdjęcia zrobione we włoskich Alpach, górskie klimaty górą :-). http://ciekawaosta.pl/jesienne-wyzwanie-fotograficzne/

 • Natalioooo! Drugie wyzwanie i znów dałam ciała z ilością zdjęć :( ale lepsze to niż nic. Chyba najważniejsze to, że jestem z nich meeega zadowolona, hmm? :)
  Moje podsumowanie: http://alterkaro.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Oo, a ja dopiero teraz trafiłam na Twój blog, ale w takim razie na pewno wezmę udział w kolejnym wyzwaniu :)

 • O jej… 255 komentarzy – współczuje Ci sprawdzania tego :D. Jesteś wielka!

  dodaje i swoje: http://www.messbyus.com/wyzwanie-fotograficzne-jestrudo/

 • Moje podsumowanie wyzwania :) Mam wielką ochotę aby kolejnym razem zmierzyć się z tym dla zaawansowanych :) Pozdrawiam i bardzo dziękuję za zastrzyk motywacji! http://www.socute-solovely.com/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-z-jest-rudo/

 • Maja

  Jak szybko ten czas minął! Nie zdążyłam się zorientować, kiedy czas wyzwania dobiegł końca. Całe szczęście jest fb ;). Zostawiam link do podsumowania: http://pomajemu.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-z-jestrudo.html
  PS. To była świetna zabawa! Natalio, teraz przed Tobą ogrom pracy i twardy orzech do zgryzienia, ale powinnaś być z siebie dumna. Zmotywować tylu ludzi do robienia lepszych zdjęć to nie lada sztuka! ;) Pozdrawiam ciepło

 • W takim razie i ja choć wahałam się do ostatniej chwili, wiele mi jeszcze brakuje umiejętności ale podjęłam ryzyko i tuż przed 24 opublikowałam na blogu

  http://mojmaly-swiat.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotorgaficzne.html

 • zdążyłam :) serdecznie zapraszam na podsumowanie :) http://www.30wtrampkach.pl/jesienne-wyzwanie-fotograficzne/

 • Ruda A

  Udało się! Podrzucam link do siebie :) Wstyd, że tak mało, jednak pokonały mnie kartony :P
  http://rudanaslasku.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-i.html

 • Maja

  Witaj Natalio,

  Podjęłam wyzwanie… I oto jestem :)

  http://vivamaja.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne-cz1.html

 • Emilia Roj
 • Pingback: Wyzwanie fotograficzne - podsumowanie - Alicja ma kota()

 • Też odważyłam się na publikację:

  http://alicjamakota.pl/wyzwanie-fotograficzne-podsumowanie/

  Wyzwanie wzbudziło we mnie pokłady kreatywności, chociaż od pomysłu do realizacji jest jeszcze długa droga… Szczególnie, kiedy trzeba wstać rano :D

 • Dodaje mój link :)
  http://on.fb.me/1M6409W

 • Klaudia Wierzchowiec

  Dorzucam i ja swoje podsumowanie, mega fajnie było wziąć udział w tym wyzwaniu! :)

  http://notatnikkreatywny.blogspot.com/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Pingback: Jesień z Jest Rudo – podsumowanie fotograficznego wyzwania | DanceWithTheCamera()

 • dancewiththecamera

  Pora i na mnie! Link do podsumowania: https://dancewiththecamera.wordpress.com/2015/11/11/jesien-z-jest-rudo-podsumowanie-fotograficznego-wyzwania/

  Jak dla mnie – najtrudniejsze z dotychczasowych wyzwań! Ale warto było się spiąć i dokończyć :)

 • Dziękuję za to wyzwanie!

  Oto podsumowanie tego co udało mi się zrobić: http://jaworskaphoto.blogspot.com/2015/11/podsumowanie-jesiennego-wyzwania.html

 • Pingback: Jesienne wyzwanie z JestRudo – podsumowanie | By Jagna Blog()

 • Dorzucam moje podsumowanie, chociaż z ilości zrobionych zdjęć zadowolona nie jestem. Z drugiej strony, to miała być zabawa, więc nie ma się co przejmować?

  https://byjagnablog.wordpress.com/2015/11/11/jesienne-wyzwanie-z-jestrudo-podsumowanie/

 • mamaolgi
 • Podrzucam swoje podsumowanie jesiennego wyzwania:
  http://primesbeauty.blogspot.com/2015/11/podsumowanie-jesiennego-wyzwania.html

  Pozdrawiam!:)

 • Jarmolisia

  Rzutem na taśmę udało się dodać podsumowanie wyzwania. Myślałam, że nic z tego nie wyjdzie ale chyba jednak coś wyszło.

  Oto link: http://jarmolisia.blogspot.com/p/jesienne-wyzwanie.html

  Serdecznie Ci dziękuję za to co robisz dla nas czytających :)
  Pozdrawiam! :)
  Paulina.

 • Magda

  to i ja podrzucam moje skromne podsumowanie
  Nareszcie się udało :)
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1674554939469944.1073741830.1648253302100108&type=3&uploaded=9

 • No to jeszcze ja, jak zwykle na ostatnią chwilę ;) http://kanioska.pl/jesienne-wyzwanie/
  Dziękuję za kolejne wyzwanie i pozdrawiam :)

 • Katarzyna Tobała

  Podsumowanie wyzwania Jesień z Jest Rudo :)

  https://drive.google.com/open?id=0Bz9mlG_XWCwdb3FLZlZKejl5djg

 • Monika Małek
 • Natalia Piwowarska
 • Karolina Szaton

  Mam nadzieję, że dodawać podsumowania można do 12.11 z 12 włącznie! Nie mam własnego bloga, więc zapraszam na moje podsumowanie na … facebooku Oto link https://www.facebook.com/karolina.szaton.9/media_set?set=a.863457163774417.1073741832.100003304236777&type=3:)
  Proszę tylko o info, czy widzisz ten folder (ustawiłam na publiczne, ale wolę chuchać na zimne). A link do mojego miejsca w sieci to póki co moj profil na instagramie, zapraszam https://instagram.com/karolina_szaton :)

 • zostawiam link do zdjęć – niestety nie udało zrealizować całego wyzwania, ale zdecydowałam się pokazać te kilka ujęć :) Pozdrawiam i mam nadzieję, że kolejny raz będzie dla mnie bardziej owocny, ale równie fascynujący :)http://onephotomore.blogspot.com/2015/11/hello-wyzwanie.html

 • Uf, uf, zdążyłam. Bo u mnie jeszcze jest dwunasty :) Nie ma to jak się zagapić i sprawdzić termin na kilka godzin przed jego upłynięciem. Moje podsumowanie: http://mil-owo.blogspot.co.uk/2015/11/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Trochę na ostatnią chwilę, ale zdążyłam:) Link do mojego podsumowania… Dzięki za takiego kopa motywacyjnego! Naprawdę zadziałał;-)

  http://ohdeerblog.com/czy-warto-brac-udzial-w-wyzwaniach-fotograficznych-podsumowanie-jesienzjestrudo/

 • Zapomniałam o podsumowaniu! A oto i one :)

  http://libranna.blogspot.com/p/jesienne-wyzwanie-fotograficzne.html

 • Young Lioness

  Szukając w internecie podobnych wyzwań w końcu trafiłam na Twój blog . Od dłuższego już czasu chciałam wykonać podobne projekty , jednak nie wiedziałam jak mogę później dzielić się rezultatami z innymi . „Jest Rudo” ułożyło mi w główce jak mam sie za to zabrać i stworzyłam swój blog na którym będę stawiać czoła podobnym wyzwaniom przez najbliższy rok .

  ~http://younglionessproject.blogspot.com/

  Mam też nadzieję że znajdzie się grupka osób które do mnie dołączą :D

  Jestem jeszcze kompletną amatorką ale mam nadzieje że ten projekt sprawi ze moje zdjecia będą lepsze z dnia na dzień :D

 • To ja zaproponuje coś szalonego :-) Projekt,który polega na wykonnywaniu codziennie jednego zdjęcia czarno-białego. Teraz jestem na 56 zdjęciu, pomalutku zbliżając sie do 1/6 projektu.

  • Takie wyzwanie B&W pozwala dostrzec faktury, podszkolić się w kompozycji, kadrowaniu. Dobre to!

 • Pingback: Jesienne wyzwanie fotorgaficzne – Majuli()

 • Pingback: Co słychać? Wrzesień 2015 – Przepis na szczęście()

 • Pingback: Jak odnowić krzesło()