aplikacje fotograficzne android

Aplikacje fotograficzne Android

- część II

Najlepsze aplikacje fotograficzne na Android? Mam dla Was całą gromadkę! Omówię 6 świetnych i jedną bardzo kiepską foto aplikację, nad którą nie warto się nawet zastanawiać. Mam nadzieję, że moje zestawienie okaże się dla Was przydatne – zaoszczędzicie masę czasu, który teraz możecie śmiało spożytkować na pisanie komentarzy na blogach :) Nim jednak zaczniecie, gorąco polecam pierwszą część zestawienia ciekawych fotograficznych aplikacji na telefon.

Aplikacje fotograficzne – Android

RETRICA

android fotograficzne aplikacje

Bardzo przyjemna wizualnie aplikacja z wieloma filtrami w stylu vintage. Nie ma zbyt wielu opcji edycji, dzięki czemu, wraz z Retricą, otrzymujemy gwarancję, że się w aplikacji nie pogubimy :) Minusem jest mini logo, które zostaje nadrukowane, na każde zdjęcie, jeśli korzystamy z bezpłatnej wersji. UPDATE: Właśnie natrafiłam w opcjach pozycję WATERMARK, wystarczy ją odznaczyć, by pozbyć się znaczka z rogu zdjęcia. Za darmo!

Przykładowe fotografie zrobione z użyciem aplikacji Retrica:

foto aplikacje na androida

 

 

Zobacz także:

aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie – Android

ciekawe aplikacje do zdjęć

 

 

XN RETRO

aplikacje android

Bardzo prosta, czytelna aplikacja na androida, które trochę przypomina mi dawnego instagrama. Mamy opcję podciągnięcia kontrastu, dwadzieścia kilka filtrów kolorystycznych, winietowanie, ramki i cudny bokeh. Intensywność nakładek można z łatwością regulować, co bardzo się przydaje przy subtelniejszych fotografiach. Całość bardzo na plus.

A oto kilka przykładowych efektów, jakie można osiągnąć, dzięki Xn Retro:

foto aplikacje android

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

SNAPSEED

fotograficzna aplikacja android

Kolejny świetny produkt, na dodatek menu w języku polskim. W tym przypadku zdecydowanie zadbano o stronę graficzną i… prostotę. Aplikacja składa się z dwóch głównych części: technicznej (gdzie możesz np.edytować kontrast, przycinać i obracać zdjęcie) i kreatywnej, zawierającej filtr: ziarno, efekt starego zdjęcia, rozmycie, efekt HDR i wiele innych. Intensywność danej opcji zmieniasz, przeciągając palcem po ekranie. Szybkie, proste i efektywne.

Efekty:

foto aplikacje android

 

CAMERA ZOOM FX

foto aplikacje na androida

Camera Zoom to lepsza wersja aparatu – wraz z darmową aplikacją otrzymujesz dwa rodzaje siatki, które ułatwią odpowiednie skomponowanie zdjęcia, poziomicę (zbawienie!), różne tryby lampy błyskowej. Niewiele, ale po upgrade (cena £1,79) dodatkowo zyskujemy masę możliwości: regulację balansu bieli, ISO, kilka dodatkowych “siatek kompozycyjnych”, opóźnienie w wyzwoleniu migawki, tworzenie kolaży, sprawnie działająca redukcja drgań (ostre zdjęcia!) oraz zdjęcia seryjne. Podoba mi się interfejs tej aplikacji i uważam, że warto wydać kilka złotych na jej pełną wersję.

aplikacje fotograficzne

 

CAMERA FV-5

foto aplikacje na androida

Aplikacja, której interfejs przypomina wyświetlacz lustrzanki – dzięki Camera FV-5 zyskujemy możliwość regulacji takich parametrów, jak ISO, czas naświetlania, balans bieli, ekspozycja, tryb pomiaru światła czy rodzaj autofocusa.. Jeśli tylko kiedykolwiek korzystaliście z manualnych ustawień w swoich aparatach, z łatwością odnajdziecie się w menu. Mamy też kółko trybów, ale nie mam pojęcia czemu, dostępne są jedynie P i S. Przeczytałam kiedyś, że zdjęcia wykonane za pomocą tej apki, są lepszej jakości, niż z domyślnego aparatu osadzonego na Androidzie. Nie wiem, ile w tym prawdy, pewnie wiele zależy od samego telefonu, ale rzeczywiście fotografie są bardzo dobrej jakości, a sama aplikacja warta polecenia. Wersja darmowa zapisuje pliki w rozmiarze 640 x 480 px, aby uzyskać dostęp do pełnej rozdzielczości matrycy, należy wykupić pełną wersję za £2,49.

 

RETRO CAMERA (WISE SHARK SOFTWARE)

fotograficzna aplikacja android

Retro camera to coś dla miłośników lomo fotografii. Do wyboru wiele filtrów imitujących np. czteroobiektywowe aparaty. Bardzo fajna opcja, jeśli macie ochotę na zupełnie nowe doświadczenia ze swoim telefonem :) Minusem są zewsząd pojawiające się reklamy, których usunięcie kosztuje dolara, natomiast pełna wersja produktu, dzięki której otrzymacie dodatkowe filtry kolorystyczne, to koszt £2,69. Ja testowałam darmową wersję i uważam, że na początek jest w pełni wystarczająca. Poniżej efekty kilkuminutowej zabawy:

foto aplikacje android

 

RETRO CAMERA (URBIAN)

android foto aplikacje

Bardzo niewygodna w użyciu aplikacja – efekty retro są zbyt przekombinowane, przez co zalatują tandetą; ramki obskórne, brak możliwości regulacji intensywności krycia, mało intuicyjne menu i fatalny, tyci podgląd. Bleee. Nie polecam nikomu, no chyba, że są na sali masochiści…

foto aplikacje na androida

 

No Kochani, teraz to już każdy musi znaleźć tu jakieś aplikacje fotograficzne dla siebie. Oczywiście będę bardzo wdzięczna, jeśli i Wy mi polecicie jakieś aplikacje fotograficzne. Testowanie fotograficznych aplikacji to duża frajda, chętnie się jeszcze w to pobawię. :)

Jeśli wpis Wam się podoba, bardzo proszę o udostępnianie, wiecie jak to się robi. Buziaki!