jak zrobić logo photoscape

Jak zrobić logo – Photoscape

Na początek standardowo i najprościej, czyli jak zrobić logo w Photoscape. Na Gimpa też przyjdzie czas, jak sama ogarnę temat. Na początku zaznaczę, że wpis ten jest kierowany do wszystkich tych, którzy chcą zacząć pracować nad budowaniem wizerunku marki (czy to w blogosferze, czy na arenie biznesowej), ale nie planują wydawać środków na stworzenie profesjonalnego logo.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, zalecam zapoznanie się z zasadami dobrego logo. Jeśli ten punkt już odhaczony, śmiało działaj.

Logaster – opcja dla leniuszków

Nim przejdziemy do poradnika, chcę Ci dać znać o innej, fajnej opcji. To coś dla osób, które czują, że w przypadku grafiki mają dwie lewe rączki. Logaster to serwis – baza, gdzie znajdziesz tysiące gotowych wzorów na swoje logo, wizytówki, czy faviconę. Co ważne, dowolny szablon możesz modyfikować – zmieniać fonty, kolory, a nawet dodać slogan, czy zmienić pozycję wszystkich elementów! Tylko 4 kroki dzielą Cię od własnego logo.

jak zrobić logo

Jak zrobić logo w Photoscape

 

1. Otwórz program PAINT i utwórz nowy obrazek (PLIK —-> NOWY), zaznacz opcję PIXELE i wybierz rozmiar (u mnie 1500px na 1500px). Obraz zapisz na dysku z rozszerzeniem .png (na przykład logo.png).
poradnik jak stworzyć logo
 2. Otwórz program PHOTOSCAPE, przejdź do EDYTORa, znajdź swój zapisany plik. Jeśli nie wiesz co i jak, koniecznie zapoznaj się z podstawami programu Photoscape.
3. U dołu strony, wybierz zakładkę OBIEKT.
Poniżej zaznaczyłam opcje, które mogą okazać się przydatne przy tworzeniu logo:
logo poradnik
A tutaj, możesz zobaczyć jak wygląda moje lisie logo, zrobione w Photoscapie; całość nie zajęła mi więcej, niż 5 minut:
poradnik jak zrobić logo w photoscape
Oczywiście nie jest identyczne, ale chciałam pokazać Wam, że w Photoscapie też SIĘ DA. Dołożyłabym jeszcze 10 minut i byłoby takie, jakie trzeba. Ogon zrobiłam z kół nałożonych na siebie (białe na czarne), głowa to trzy trójkąty. Tyle. Cały mój lis.
Ok, przejdźmy do konkretów.

LOGO – DYMEK

Photoscape posiada całą masę fajnych dymków, które odpowiednio spersonalizowane, mogą pełnić rolę Twojego logo.
W zakładce OBIEKT, kliknij ikonkę DYMEK, otwiera się takie oto okienko:
jak zrobić proste logo

Do wyboru masa czcionek, możesz śmiało zmieniać ich rozmiar, pochylić, czy użyć dowolnego koloru. To samo tyczy się kształtów- kilkadziesiąt różnych, można je dowolnie obracać, powiększać, wypełniać kolorem, zmieniać przezroczystość. Wszystko dostępne w powyższym oknie. Próbuj!

A tutaj kilka logo, po minucie na każde :)

jak zrobić logo w photoscape
Moim zdaniem- świetne na początek. Proste, bezpłatne i w 100% Twoje.

LOGO – SYGNET + LOGOTYP

Wykorzystując panel pokazany w punkcie trzecim, możecie stworzyć naprawdę ciekawe projekty. Skoro mnie udało się zrobić lisa w kilka minut, uda się cokolwiek! Nie zniechęcaj się, sprawdź opcje, często zapisuj swój projekt. Jestem pewna, że efekt będzie co najmniej poprawny. :)
Po zaznaczeniu strzałki (środek dolnego panelu) oraz wybraniu elementu grafiki, aktywne stają się przyciski dodatkowe; dzięki nim możemy konkretny obiekt skopiować, usunąć, przenieść poniżej, lub powyżej innych elementów grafiki.
logo w photoscape
Poniżej kolejne przykłady, stworzone w kilka minut, przy użyciu w/w narzędzi. Jak widać, choć metoda nieco łopatologiczna, da się zrobić niezłe logo:
jak zrobić logo w photoscape

 

Pamiętaj o stosowaniu zasad idealnego logo.

 

Wiesz już, jak zrobić logo w Photoscape, gratulacje.
Jeśli post okazał się przydatny – daj lajka! :)