Jak zrobić dobre logo

Jak zrobić dobre logo

Zapraszam do przeczytania poradnika: Jak zrobić dobre logo. Jest to odpowiedź na liczne maile i komentarze, gdzie zgłaszacie swoje pytania w tym temacie.

Dziś zbieram wiedzę w jednym miejscu i od tej pory będę odsyłać Was tutaj.

 

Dobre logo jest kluczowe (essential brzmi lepiej, wiem) dla budowania wizerunku marki.

Kiedy wstawiasz nowy post – budujesz wizerunek, wygląd bloga świadczy o wizerunku, grafika – wizerunek, jakość zdjęć – wizerunek, kiedy piszesz na fb jak bardzo się wczoraj schlałeś, również budujesz wizerunek, niekoniecznie korzystny. Wszystkimi działaniami w sieci (choć nie tylko) tworzysz obraz siebie i swojej marki. Dlatego to takie ważne!

 

 

Jak zrobić dobre logo

 

 

CO TO JEST LOGO

 

Zrobiłam wielkie oczy, gdy dotarła do mnie kiedyś wieść, iż LOGO i LOGOTYP to rzeczy z goła odmienne.

 

Spójrzcie niżej:

jak zaprojektować dobre logo

Moje logo składa się z sygnetu (znak graficzny, lis) oraz z logotypu (tekst: jest-rudo). Oczywiście występują także loga, które składają się tylko z sygnetu, lub tylko z logotypu, nie jest to błąd. Jednak na początek ponoć dobrze jest działać na wszystkich frontach :)

 

 

JAK ZAPROJEKTOWAĆ DOBRE LOGO

 

Nie wierzę, że istnieje jedna sprawdzona metoda, jednak na początek polecam każdemu zacząć od zestawu kartka + długopis (tudzież inne narzędzia do pisania) i pobawić się w skojarzenia. Niech myśli płyną, a Ty spisz wszystko, co kojarzy Ci się z Twoim blogiem, jego tematyką, nazwą, Twoim loginem, awatarem, czy też wyobrażeniem „logo idealnego”.

Masz? Zacznij szkicować! Przestań się ograniczać, twórz. Pomocni mogą okazać się znajomi – zróbcie sobie burzę mózgów.

Na przykład: blog o nazwie www.OGRODEKZOSI.pl kojarzy mi się z roślinami, warzywami, ale też z grabkami/kopaczką, pastelowymi kolorami, domkiem z pięknym płotkiem… To moja mapa skojarzeń, teraz przystąpiłabym do prostych obrazków i grafik.

Na tym etapie przydatne okazują się wszelakie gify w google, czy przejrzenie blogów i sklepów o podobnej tematyce.

 

Ok, projekt na papierze gotowy, możesz zabierać się za tworzenie logo w dowolnym programie graficznym! Jeśli nie wiesz, jak zacząć, wkrótce opublikuję tutorial. :)

 

 

JAKIE POWINNO BYĆ IDEALNE LOGO

 

  • Czytelne – odpada więc fantazyjna czcionka, zbyt małe znaki, grafika kiepskiej jakości.
  • Powiązane tematycznie – dzięki temu zyskujesz rozpoznawalność, a marka spójność.
  • Możliwie jak najprostsze – dzięki temu pomniejszone, wciąż jest charakterystyczne. Zwróćcie uwagę na znaczki w prawym górnym rogu mojego bloga: instagram, facebook… maleńkie, ale od razu wiadomo, w co klikasz.
  • Na plus – każdy z nas lubi to, co śmieszne, estetyczne. Dobrze, aby logo budziło w odbiorcach tylko pozytywne skojarzenia.
  • Logo + logotyp polecane dla początkujących.
  • Adekwatne – logo powinno współgrać z szatą graficzną strony internetowej (tudzież na odwrót).
  • Ciekawe – dobrze, jeśli logo przyciąga wzrok

 

Przed przystąpieniem do projektowania polecam Wam artykuł Cechy Dobrego Logo – bardzo ciekawe informacje + loga znanych marek kiedyś i dziś, będziecie mega zaskoczeni!

 

Przeczytaj także mój PORADNIK JAK ZROBIĆ LOGO W PHOTOSCAPE

 

Mam nadzieję, że artykuł okazała się przydatny? Oceń go proszę:

5/5 - (13 votes)