kreatywne portrety kobiece z kolorowym światłem rgb

Kreatywne zdjęcia portretowe – lampy RGB w fotografii

Wykorzystałam lampy LED RGB i kawałek wolnej ściany, by powstały kreatywne zdjęcia portretowe. Jestem zachwycona efektem! Kilka kolorowych lamp światła stałego i te zdjęcia niemal robiły się same… Obróbka jest minimalna, ot usunięcie szumów, wywołanie z RAW i miejscowe wyostrzenie oczu moimi pędzlami do Photoshopa. Ach i jeszcze podciągnęłam nasycenie włosów na niektórych ujęciach, też dzięki tym pędzelkom.

A efekty… sami zobaczcie!

 

Jak zrobić kreatywne zdjęcia portretowe

Jak lubisz :P I mogłabym na tym zakończyć, ale wiem, że czasem trzeba zapodać takiego #kopaswdupas na rozpęd. Więc podpowiadam.

 • W takim oświetleniu super sprawdzą się błyszczące tkaniny, materiał odbijający światło, cekiny czy inne błyskotki. Wszystko, co odbija światło.

 

 • Ja postawiłam jeszcze na błyszczący makijaż, w tym przypadku na brokatowe piegi – są świetne! Mają już klej, łatwo je aplikować, np. pęsetą, a zmywają się ciepłą wodą :) No i wytrzymają spokojnie cały dzień czy noc, sprawdziłam na bachatowych party. Dlatego polecam Ci konkretnie te.

 

 • Jeśli masz pod ręką ciekawe przedmioty odbijające światło, biżuterię, podkładkę z brokatem, holograficzny balon czy… dyskotekową kulę (niektórzy naprawdę mają takie rzeczy!), to przygotuj je sobie, bo też super się sprawdzą.

 

 • No i finalnie potrzebujesz lampy RGB, czyli lampy zmieniającej kolory.

 

Kulisy powstawania tej sesji + ustawienia aparatu czekają na Ciebie na moim Insta!

Zaobserwuj! Tam jestem najczęściej.

⇨ https://www.instagram.com/p/CwDmCEeIp_e/

kreatywne zdjęcia portretowe + lampy RGB led

 

Co to jest lampa RGB – fotografia

Lampa RGB to rodzaj oświetlenia, które umożliwia kontrolowanie koloru emitowanego światła za pomocą trzech głównych kolorów: czerwonego (R – red), zielonego (G – green) i niebieskiego (B – blue). Poprzez zmieszanie różnych proporcji tych trzech kolorów można uzyskać szeroką gamę kolorów oraz odcieni.

Lampy LED RGB swoje zastosowanie znajdą w różnych kreatywnych projektach, jak fotografia czy wideo. Jeśli nagrywasz nawet krótkie treści wideo, możesz użyć takich lamp do oświetlenia tła za Tobą – zyskasz PRO LOOK oraz, zmieniając kolory do nagrań, większą różnorodność na swoim kanale.

Kontrola nad lampami RGB odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnych sterowników lub pilotów, które pozwalają użytkownikom dostosowywać kolor, jasność i efekty świetlne według własnych upodobań. Współczesne technologie również umożliwiają zdalne sterowanie lampami RGB za pośrednictwem smartfonów, tabletów lub komputerów poprzez sieć Wi-Fi lub Bluetooth.

 

Jak wybrać lampę LED RGB do fotografii i wideo

Ja uwielbiam i polecam moją przepotężną lampę RGB Newell Pravaha (lub tutaj!)- to jest królowa moich lamp z kolorowym światłem. Może pracować w trybie ciągłym (światło stałe) lub błyskowym.

 • Ma opcję sterowania z poziomu telefonu i wybrania DOWOLNEGO koloru i odcienia!!
 • Uniwersalne mocowanie bowens pozwala na zamontowanie dowolnego modyfikatora światła (softbox, parasolka, tunel, beauty dish itd…)
 • regulowana temperatura barwowa: 2800-1000 K + RGB
 • ogromna moc
 • no rządzi dumnie, co ja Wam powiem!
 • minus – kosztuje ponad 1000 zł; plus – jeśli szukasz 1 lampy do domowego studia, to może być ona

 

Ale ale! Co jeśli dopiero zaczynasz i potrzebujesz budżetowej opcji? Żaden problem! oto sprzęcior, który przetestowałam i polecam:

 1. Miecz Kathi Newell

 2. Lampa LED YN300 Air II RGB

 3. Lampa LED Ulanzi VL120

 4. LED Ulanzi VL49 RGB

 5. Newell RGB-W Rangha

 

Przeczytaj również proste ćwiczenia na kreatywność 

 

Moje efekty zabawy, czyli…

Kreatywne portrety z użyciem lampy LED RGB

kreatywne zdjęcia portretowe lampy RGB

kreatywne zdjęcia portretowe + lampy RGB led

kreatywne zdjęcia portretowe + lampy RGB led

lampy rgb - co wybrać

kreatywne zdjęcia portretowe z użyciem lampy RGB led

kreatywne portrety kobiece z kolorowym światłem rgb

kreatywne zdjęcia portretowe + lampy RGB led

 

Zobacz też:

 

_________
* Wpis zawiera linki afiliacyjne – oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zakup pakietu po przekroczeniu darmowego progu, ja otrzymam niewielki procent ze sprzedaży. Ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje.

Wpis zawiera autoreklamę.

Rate this post

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze