aplikacje fotograficzne na Androida

Fotograficzne aplikacje na Androida

Fotograficzne aplikacje na Androida to pierwsza część wartych wypróbowania programów na telefon, które pomogą Ci obrobić i edytować zdjęcia. Poniższy zestaw apek na androida z pewnością przyda się tym z Was, którzy nie dysponują drogim sprzętem, ale także podniesie walory artystyczne, czy też doda efekt WOW do Waszych fotografii.

Lubię ładne estetyczne zdjęcia. Czasem nasz aparat w telefonie nie wystarcza i właśnie takie aplikacje ratują życie. I sumienie. Chodźcie przeczytać, poniżej lista polecanych fotograficznych aplikacji na Androida:

Fotograficzne aplikacje na Androida

 

Zobacz także:

najlepsze aplikacje fotograficzne na Androida

ciekawe aplikacje do zdjęć

 

 

PIXLR O’MATIC

W wielkim skrócie- cyfrowa ciemnia. Do wyboru mamy wiele filtrów, ale niestety nie można dostosować poziomu krycia. Ponadto efekty świetlne i masa ramek i warstw. Nie jest to moja ulubiona aplikacja, ale działa bardzo sprawnie, jest bezpłatna i nie wyświetla kilogramów reklam. Warto się zapoznać, zwłaszcza, jeśli nie masz dużego doświadczenia z przerabianiem fotek na telefonie, choć dupy nie urywa.
Moja ocena: 4/10.
Fotograficzne aplikacje
Fotograficzne aplikacje na Androida

MAGIC HOUR

Jedyna z testowanych przeze mnie aplikacji, która pozwala na obróbkę zdjęcia za pomocą krzywych. Suwaki działają bardzo płynnie, nic się nie zacina, niestety w bezpłatnej wersji zasypuje reklamami ;/. Z opcji rzadziej spotykanych mamy wignetowanie (taka ciemniejsza ramka dookoła), którego intensywność także możemy regulować. Bardzo fajnie można pobawić się z teksturami, które automatycznie wtapiają się w zdjęcie, przez co efekt jest bardziej naturalny. Ramki poniżej średniej, ale kto z tego korzysta..? Duży plus za możliwość cofania zmian jedna po drugiej.
Ocena: 6/10.

PIXLR EXPRESS

Z tej aplikacji korzystam najczęściej, moim zdaniem najbardziej funkcjonalna i profesjonalna jeśli mowa o podstawowej obróbce, jak: kadrowanie, kontrast/jasność, zmiana nasycenia, rozmycie, czy redukcja czerwonych oczu. Wszystko odbywa się płynie, sami ustawiamy wartości za pomocą suwaka (0-100). Pixlr Express udostępnia także masę filtrów – co ciekawe, można dodawać je do ulubionych, dzięki czemu nie musimy przekopywać się przez setki kolorów, a wchodzimy do folderu z kilkoma najczęściej używanymi. Standardowo są też ramki (brzydkie) i kilka ciekawych czcionek do nałożenia własnego tekstu. Możesz ją mieć za free.
Ocena: 9/10.

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

Fotograficzne aplikacje na Androida

A BEAUTIFUL MESS

Przesłodka i bardzo “w moim stylu” aplikacja stworzona przez autorki bloga o tej samej nazwie. Za jej pomocą możemy łatwo wykadrować zdjęcie, wstawić ramkę dowolnego koloru, czy o wskazanej fakturze. Ponadto dostępnych jest kilka kolorystycznych filtrów (pięknie “robią” zdjęcie zwłaszcza te czarno-białe nakładki), obrazki do nałożenia na zdjęcie, gotowe frazy czy własne teksty. To co mnie urzeka to spójność graficzna. Aplikacja kosztuje £0,61, działa płynnie, a zdjęciom robi dobrze; czego chcieć więcej?
Moja ocena: 9/10. Zabrakło mi możliwości cofnięcia ostatniego ruchu.
Fotograficzne aplikacje na Androida

CANDY CAMERA

To mój faworyt. Choć A Beautiful Mess też niczego sobie. W Candy Camera możemy korzystać z filtrów już w momencie robienia zdjęcia, a więc widzimy rzeczywisty efekt. Aplikacja reklamowana jest jako upiększająca – szczególnie polecana do portretów i powiem Wam, że coś w tym jest!  Ładnie wygładza skórę, rozjaśnia zdjęcie bez powodowania przepaleń. Nawet zdjęcie stóp na tle komody ma potencjał. Dodatkowo mamy dostęp do przefajnych naklejek (wąsy, łezki, wstążki, serca, torty, króliki, co dusza zapragnie!), ramek i oczywiście filtrów kolorystycznych (nazwy przemyślane, dopasowane do konceptu Candy Camera: tęcza, cappucino, brzoskiwnia…) Darmowa.
Tutaj także brakuje możliwości cofnięcia ostatniej akcji, dlatego oceniam na 9/10.
Fotograficzne aplikacje
W ręce wpadła mi także aplikacja o nazwie Photo Editor Pro, ale jej polecam się wystrzegać, nie polubiłyśmy się nic a nic! To samo tyczy się Vignette, która robi zdjęcia dużo gorszej jakości, niż aparat sam w sobie, właściwie to ta aplikacja robi co chce…To, że fota wykonana jest telefonem nie zwalnia Cię ze znajomości zasad kompozycji, jasne?Jeśli znacie cokolwiek, co warto przetestować – koniecznie dajcie mi znać. Miałam sporo frajdy zgłębiając coraz to nowe opcje i możliwości powyższych fotograficznych aplikacji na Androida. Okej, bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy. Buziak!

 

 

Warto przeczytać: