blog fotograficzny nowa odsłona

Nowa odsłona Jest Rudo

Cześć! Ciężko mi uwierzyć, że dziś jest dzień, kiedy mogę zaprezentować Wam nową odsłonę Jest Rudo. Chodźcie, opowiem Wam, co się zmieniło i dlaczego jest tak fajnie!


 

Tak było kiedyś

Zafunduję Wam małą podróż w czasie. Swojego bloga założyłam pod koniec listopada 2013 roku. Z końcówką blogspot.co.uk, a jest rudo pisałam z myślnikiem. Od początku towarzyszył mi blady łososiowy kolor i lis w logo.

Potem udało mi się wprowadzić trochę kosmetycznych poprawek, ale dupy wciąż nie urywało. Miałam już wtedy swoją domenę, ale blogspot mocno mnie ograniczał. Nadeszła pora na własny hosting – mój rudy blog dostał swój domek! O tych zmianach pisałam Wam w artykule świeży start. To był październik 2014 i od tamtej pory tak sobie tam siedziałam i klepałam w klawiaturę. Lisek czuł się dobrze, ale mnie zaczęło brakować kilku rzeczy.

blog-fotograficzny

 

Braki

Przez ostatni rok trochę nauczyłam się o marketingu, e-commerce i sprzedaży w internecie. Potrafię sprawdzić zachowanie czytelników na stronie, wiem, jak się poruszacie, w co klikacie. Wiem, jak trzeba mówić do klientów. Nie zdzieram gardła, a potrafię przeprowadzić kulturalną rozmowę. Jasne, że to zaledwie maleńka kropelka w morzu wiedzy o sprzedaży w sieci, ale zrozumiałam, że chcę tworzyć landing pages, mieć wpływ na wygląd poszczególnych podstron, i żeby mój rudy blog pięknie spajał wszystkie moje działalności.

A tych rzeczy nie dało się zrobić na poprzednim szablonie.

 

Nowe

Nowego zapragnęłam na samym początku maja. Rozrysowałam sobie strony, cele, wypisałam komunikaty. A potem padłam. Jak już powstałam, to sporo rzeczy zmieniłam. Daję sobie więcej czasu, nie robię pięciu rzeczy na raz, bo nigdy mi to nie wychodziło. Nie gnam. I odpuszczam. Nowa skórka nie była priorytetem, więc musiała poczekać. Teraz się doczekała!

jest-rudo-blog-fotograficzny

Co się zmieniło

  • Mam statyczną stronę główną, która ma pełnić rolę mojej wizytówki. Szablon ma wbudowany Visual Composer i mogę sobie dowolne elementy przeciągać w wybrane miejsce (takie “drag & drop”). Jeśli będę miała Wam coś szczególnego do przekazania, wrzucam komunikat na główną i załatwione.
  • Elementy klikalne (linki, buttony) mają teraz kolor różowy, dzięki czemu będą dobrze widoczne, a nawigacja strony bardziej intuicyjna.
  • Na podstronie blog mam możliwość wyróżnić posty godne uwagi. Tego bardzo mi brakowało poprzednio! Ta podstrona w najbliższym czasie przejdzie jeszcze małą transformację, jak tylko wymyślę, jak to zorganizować ;)
  • Cudowny, wspaniały, kompleksowy spis treści – baza wiedzy w jednym miejscu.

 

Kto za tym stoi

Projekt graficzny strony to moje dzieło, ale jego wdrożenie nie było by możliwe, gdyby nie fantastyczny Opiekun Bloga.

Mogłabym sobie tworzyć te wszystkie cudne grafiki, obrazeczki i zdjątka, ale umarłyby w zapomnieniu, nigdy nie ujrzawszy światła dziennego. To ogromne szczęście mieć wokół siebie kompetentnych i cierpliwych ludzi!

A co tam, nawet Wam wrzucę fragment rozmowy w ramach materiały dowodowego:

Zrzut ekranu 2016-09-19 o 09.18.37

 

Także teges – jeśli chcecie mieć ślicznego bloga/sklep na WordPressie, szukacie rzetelnej opieki lub potrzebujecie hostingu (o, dowiedz się, jak zgarnąć rabat na pierwszy rok!), to serdecznie polecam Wam Opiekuna.

 

Testujemy

Nowy szablon z VC to naprawdę ogromna zmiana, więc będę MEEEEEGA wdzięczna za podesłanie screenów czy informacji, jeśli coś Wam nie działa, lub nie wygląda najpiękniej. Przez najbliższe dni będę jeszcze dopieszczać detale, ale już teraz chciałabym dowiedzieć się

jak Wam się podoba?