jak dodać ebook do newslettera | poradnik

Jak dodać ebook do newslettera

Cześć, Rudziku! Dzisiaj pokażę Ci krok po kroku, jak dodać ebook do newslettera – zarówno w MailerLite, jak i w MailChimp. To dwa testowane przeze mnie systemy, a pytanie o dodanie swojego produktu jest najczęściej pojawiającym się w mojej skrzynce, zaraz po wszystkich fotograficznych, więc pora raz, a dobrze rozwiać wątpliwości.

 

Nie jest już tajemnicą, że Facebooki, Instagramy i inne Twittery tną zasięgi.  To biznes, jak każdy inny i naprawdę nie ma co narzekać, że firma chce zarobić. Ja sama pracuję właśnie po to, żeby zarabiać pieniądze. Lubię swoją pracę, ale praca ma to do siebie, że powinna przynosić też korzyści finansowe. Nie będziemy więc narzekać na zmiany, a zastanowimy się wspólnie, jak inaczej możemy związać się z naszymi odbiorcami.

Jedną z odpowiedzi jest oczywiście newsletter, czyli własna lista mailingowa. Na swoich listach zebrałam ponad 20 tysięcy aktywnych Rudzików – nie lubię płacić za numerki, więc regularnie usuwam subskrybentów – duchów. Ty też powinieneś, ale to temat na osobny wpis. Pisałam już, jak zachęcić do zapisów na newsletter. Jedną z metod jest danie czegoś za darmo. Prym wśród blogerów i przedsiębiorców wiodą ebooki. I właśnie dzisiaj pokażę Ci, jak dodać ebook do newslettera, aby wysyłał się automatycznie do wszystkich nowo zapisanych.

 

 

Nie masz jeszcze swojego newslettera? Kliknij w banner poniżej, by zarejestrować się w serwisie* i zacząć swoją przygodę!

marketing jak zrobić newsletter na blogu

 

 

jak dodać ebook do newslettera | mailerlite i mailchimp

 

>>> Przeczytaj też, jak zdobyłam 2500 subskrybentów newslettera w miesiąc! <<<

 

Jak dodać ebook do newslettera

 

Newsletter MailerLite

 

MailerLite to system do wysyłki newsletterów, z którego korzystam od dawna i nieustannie polecam. Jest prosty, intuicyjny, BOK działa bardzo sprawnie i nieustannie się rozwijają. Z mojego polecenia skorzystały już setki osób! Jeśli masz ochotę zacząć przygodę z newsletterem/przenieść się do MailerLite, klikaj. Kliknąłeś, to teraz czytaj jak zrobić newsletter w Mailer Lite – poradnik krok po kroku. Do 1000 subskrybentów jest zupełnie darmowy.

Oto jak dodać ebook do newslettera w MailerLite.

 

1) Po zalogowaniu, z paska menu wybierz AUTOMATION.

Jakiś czas temu w tym miejscu można było tworzyć autorespondery, czyli wcześniej przygotowane newslettery, które docierają do nowo zapisanych użytkowników po określonym czasie od zapisu. Jak widzisz, na mojej liście są 2 aktywne autorespondery.

Obecnie autorespondery zostały zastąpione przez AUTOMATION WORKFLOWS. Działają podobnie, ale dają o wiele więcej opcji i przedstawione są graficznie na osi czasu, co dla mnie – wzrokowca, jest wielkim uproszczeniem. Nie ma już możliwości tworzenia autoresponderów, tylko workflow właśnie.

 

2) Kliknij w pomarańczowy przycisk SWÓRZ NOWY WORKFLOW, aby zacząć od początku.

 

3) Następnie dodaj WARUNEK, kiedy akcja ma zostać wykonana.

Np. zaraz po dołączeniu subskrybenta do grupy.

 

4) Teraz kliknij w symbol plusa i wybierz AKCJĘ, czyli co ma się stać.

W przypadku wysyłki newslettera z darmowym dodatkiem, kliknij na ikonę EMAIL. Teraz już możesz tworzyć swój pierwszy automatyczny newsletter z produktem! Dalej przeprowadzę Cię na własnym przykładzie.

Łapiesz? Bardzo obrazowo, prosto, krok po kroku kreator prowadzi nas za rączkę.

 

U mnie workflow wygląda następująco. Najpierw wysyłam darmowego ebooka zaraz po zapisie. Po 6 godzinach do nowego subskrybenta leci kolejny newsletter z przydatnymi informacjami. Ebooka osadziłam w mailu w pierwszym newsletterze.

 

5) Aby edytować treść newslettera, kliknij w jego symbol na osi czasu.

 

6) Stwórz i edytuj newsletter z produktem.

Wygląda identycznie, jak podczas tworzenia „zwykłych” newsletterów. To, czy newsletter będzie przypominał wpis na blogu (jak u mnie), czy raczej zwyczajnego e-maila, to już Twoja kwestia.

Ważnym jest, by w tym momencie dać czytelnikom to, po co się zapisali – darmowy dodatek, prezent za dołączenie do Twojej listy.

Ja zrobiłam to z użyciem przycisku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by link dodać w tekście.

 

7) Dodaj produkt do newslettera.

To w tym punkcie odpowiadamy na pytanie – jak dodać ebook do newslettera! Możesz to zrobić w formie przycisku, lub jako zwykły link tekstowy.

Jeśli zdecydujesz się na przycisk, dodaj treść, która ma się wyświetlać (u mnie POBIERAM EBOOK!), a także link do darmowego produktu. No właśnie – LINK. Twój produkt należy najpierw wgrać na serwer, a tutaj dodajemy tylko i wyłącznie link.

 

Nie panikuj. Jeśli masz stronę na WordPressie, z górnego menu wybierz DODAJ >> MEDIUM. Następnie przeciągnij w okienko produkt (najlepiej wcześniej spakowany do ZIP) i skopiuj link. Ten link wklejasz powyżej w punkcie 7., lub jako link w tekście.

 

Jeżeli Twoja strona jest na innym systemie, potrzebujesz dysku w chmurze, np. Google Drive, Dropbox itp. Tam działasz analogicznie – wgrywasz swój plik, pobierasz link i wklejasz tak, jak w punkcie 7. Koniec! Gotowe! Kliknij kolejno w pomarańczowe przyciski: ZAPISZ >> ZAKOŃCZ EDYCJĘ.

 

8) Działaj dalej, albo i nie

Po zapisaniu ponownie zobaczysz stronę z Twoim workflow. Możesz dodać kolejne newslettery, które będą wysyłane automatycznie po określonym czasie i/lub wykonanej akcji.

 

 


Newsletter MailChimp


 

Dopiero zaczynasz przygodę z newsletterem? Bardziej przyjaznym systemem jest jednak MailerLite, o którym piszę wyżej. Jeśli jednak upierasz się na MailChimpa, oto poradnik, jak dodać produkt do newslettera w tym programie. Pamiętaj jednak, że przyda się znajomość podstaw angielskiego, gdyż MailChimp nie ma polskiej wersji językowej.

Jak dodać ebook do newslettera w MailChimp:

 

1) Po zalogowaniu wybierz z górnego paska menu CAMPAIGNS

Następnie ONGOING z menu po lewej >> CREATE CAMPAIGN

 

2) Stwórz e-mail, czyli newsletter

 

3) Z górnego paska menu wybierz AUTOMATED

Następnie z listy FEATURED >> WELCOME NEW SUBSCRIBERS

 

4) Nazwij newsletter

 

5) Ustaw kiedy mail ma zostać wysłany, klikając EDIT SCHEDULE

Gotowe? To teraz klikaj ten szary przycisk DESIGN EMAIL, by przejść do tworzenia wiadomości dla Twoich odbiorców.

 

6) Uzupełnij puste pola

 

7) Wybierz, jaki układ ma mieć Twój newsletter z darmowym produktem

To tak zwany layout. Możesz skorzystać z zapisanych szablonów, o ile wcześniej je stworzyłeś.

8) Dodaj wreszcie tego ebooka!

Podobnie jak w przypadku MailerLite, możesz dodać link do ebooka, w postaci tekstu, lub używając przycisku. Tutaj jest nieco łatwiej, niż w poprzednio opisanym systemie, gdyż nie musisz wrzucać darmowego produktu na zewnętrzny serwer. Wystarczy, że z listy wybierzesz LINK TO >> FILE, a następnie wrzucisz plik prosto na serwer MailChimp (najlepiej niech to będzie ZIP).

 

9) I to już wszystko! Gratulacje! Bądź dumny.

 

Rudziki, mam nadzieję, że pomogłam :) Jak widzicie, nie jest to szalenie skomplikowana sprawa, a jednak darmoszka na start jest świetną metodą, by przekonać odbiorców do zostawienia swojego adresu e-mail. Potem już tylko zacieśniać więzi!

 

Dajcie znać, czy się podobało? Chętnie też dowiem się, czy mogę Wam jeszcze jakoś pomóc w temacie newsletterów? Za wszystkie sugestie odwdzięczam się kubkiem wirtualnego kakao.

 

Nie masz jeszcze swojego newslettera? Kliknij w banner poniżej, by zarejestrować się w serwisie* i zacząć swoją przygodę!

marketing jak zrobić newsletter na blogu

 

Pozostałe artykuły o newsletterze:

 

* Wpis zawiera linki afiliacyjne – oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zakup, otrzymam niewielki procent ze sprzedaży. Ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje.

5/5 - (24 votes)

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sylwia Bujko

Ogromnie dziękuję za tę instrukcję. Prawdziwa deska ratunku!

Aneta D Falkiewicz

Dziękuję Ruda !! właśnie skończyłam z Twoją WOW pomocą w MailerLite konstruować workflow, który będzie aktywny od 1 czerwca. Rozumiem, że w podobny sposób, ale hmm już jako oddzielny „campaign” (nie wiem jak po polsku, mam angielską wersję) trzeba zrobić, by wysłać nowego ebooka już do aktualnych subskrybentów?

Cześć! Dziękuję za objaśnienia :-) A ja się zastanawiam, jak sprawić, żeby dodawane do newslettera pliki (pdf czy jpg) wyświetlały się dla odbiorcy z jakąś sensowną nazwą (teraz mam jakieś cyferki i litery) oraz – żeby zapisywały się od razu po kliknięciu w link. Teraz jest tak, że odbiorca klika,… Czytaj więcej »

Emilia Kołsut

Kurczę, a ja ciągle zastanawiam się nad newsletterem…
A ebooki w newsletterach, które sama dostaję to super sprawa :)

Czyli ten drugi sposób MailChimp jest darmowy? ;)

Jola

Bardzo przydatna instrukcja. Sama rozmyślam nad uruchomieniem newslettera u siebie i tak się zastanawiałam nad tym dodawaniem. Wiedza jak znalazł na przyszłość, oby nie za daleką. :)

Aneta

drugi raz ratujesz mi skórę! :) dzięki za tę stronę!

Angela

Dziękuję Rudziku!! :*