fotoksiążka online | opinie

Fotoksiążka online

- to wcale nie jest trudne!

Emocje, chwile, uniesienia. Wzruszenia, oni, my. Och życie, kocham Cię nad życie. Możesz się pod tym podpisać? Co robisz, by te cudowności dnia powszedniego zatrzymać przy sobie na dłużej? Ja Ci powiem, co zrobić możesz – fotoksiążka online. Jeśli fotografia to Twoja praca, to także wpis dla Ciebie, zaraz się dowiesz dlaczego!

 

Nie raz, dwa też nie powtarzałam, jak ważne jest dokumentowanie codzienności. Oprócz częstego łapania za aparat, od zawsze zachęcam, by te najukochańsze zdjęcia drukować. Nic nie zastąpi dobrej jakości papieru, zapachu farby… Fajnie wtedy zrobić sobie coś pysznego do picia i przenieść na moment do tych chwil. Jednym z pomysłów jest album DIY. Jednak nie każdy Rudzik tego świata lubi się ubabrać w kleju i to jest jak najbardziej spoko. Są też sytuacje, kiedy projekty DIY są za mało formalne i potrzebujemy czegoś z efektem WOW.

 


Oto alternatywa – estetyczna fotoksiążka online od Colorland, który jest partnerem tego wpisu. Wspólnie pokażemy Wam, że przygotowanie fotoksiążki to bułka z dżemem i nie ma co trzepać gaciami ze strachu. Star Book to nowa jakość, którą jestem zachwycona i Ty też będziesz!

 

 

Fotoksiążka online – dla amatorów i profesjonalistów

Ostatnio wróciła moja wielka miłość do dokumentowania codzienności (czemu sobie na chwilę poszła pisałam już w podsumowaniu roku), a te najpiękniejsze momenty, którymi chcę podzielić się z Rudzikami – lądują na Instagramie. Dlatego też zdecydowałam, że moja fotoksiążka online powstanie właśnie z kwadratowych kadrów z IG.

 

Dla kogo jest fotoksiążka

Star Book to nie jest zwykła fotoksiążka. Aksamitny papier i świetna jakość sprawiają, że to produkt dla:

a) Wymagających amatorów
 • cenisz sobie wysoką jakość
 • lubisz albumy
 • celebrujesz chwile i pragniesz zatrzymać je na dłużej
 • chcesz sprawić komuś prezent, który zachwyci
 • nie jesteś fanem ręcznie robionych albumów
b) Profesjonalistów
 • wykonujesz fotoksiążki na zlecenie
 • fotografujesz zawodowo
 • dbasz o każdy szczegół swojej pracy
 • jesteś estetą
 • szukasz jakościowego produktu

 

Fotoksiążka online a estetyka

Gdy jeszcze pracowałam jako fotograf na zlecenie w Anglii, wielokrotnie wykonywałam fotoksiążki dla moich klientów. Zawsze był to dla mnie szalenie pracochłonny projekt, gdyż każdą stronę, od początku do końca, projektowałam samodzielnie w Photoshopie. Każda wstążeczka, groszek, koronka w tle czy ciekawa ramka zostały od podstaw zrobione przeze mnie.

Czy to dlatego, że lubię sobie dokładać pracy? Czy jestem estetką i mam wysokie wymagania? To drugie, moje Rudziki. A w tym czasie, choć korzystałam z usług kilku firm, nikt nie oferował zadawalających mnie szablonów. Więc tworzyłam je od zera. Na szczęście Colorland ma w swojej ofercie bardzo duży wybór gotowych szablonów, które są także piękne i estetyczne. Dzięki nim gotowa fotoksiążka online to kwestia chwili czy dwóch. Ja zdecydowałam się na marmur (jakże na czasie!) i groszki, ale opcji jest MULTUM!

 

W przypadku Star Booka do wyboru mamy 142 gotowe szablony w 9 kategoriach. Dzięki temu odnalezienie tego naj pójdzie sprawnie. Każdy szablon można dowolnie modyfikować, dodając wybrane elementy, przesuwając już istniejące. Menu jest bardzo intuicyjne, a poszczególne elementy działają na zasadzie drag & drop, czyli przeciągnij i upuść. Gotowy szablon załatwia nam też sprawę układu – nie musisz się głowić, jak efektownie rozmieścić poszczególne fotografie.

 

Spójna fotoksiążka w 2 prostych krokach

Elementy dekoracyjne i tło

Wybierając gotowy szablon masz już większość pracy za sobą. Elementy w nich osadzone zostały bardzo dokładnie przemyślanie, przez co całość jest estetyczna i pięknie się prezentuje. Jeśli jednak zechcesz szablon modyfikować, staraj się dodawać ikony, tekst czy grafiki spójne z tym, co już masz przed oczami. Przyjrzyj się kolorom, fontom, grafikom i jeśli coś dodasz, postaraj się, aby było w podobnym stylu. To klucz!

 

Zdjęcia – serce każdej fotoksiążki

One także powinny być spójne, nawiązywać do siebie, jakoś się uzupełniać i łączyć. Jak?

 • Najpiękniej wyglądają fotoksiążki, które mają temat przewodni – np. fotoksiążka kulinarna, albo portretowa, albo z podróży;
 • Dobrze, by fotografie zostały edytowane w podobny sposób – ten sam filtr, podobna ramka itp.
 • Postaraj się zachować umiar – zdjęcia kwadratowe, w kole, w trójkątach i z neonowymi ramkami to przesada. Mniej znaczy lepiej w przypadku fotoksiążki. Jeśli potrzebujesz inspiracji, wpisz „photobook” na Pinterest;

 

Star Book to gwiazda  wśród fotoksiążek. Najpiękniejsze emocje zasługują na najpiękniejszą oprawę. Wiesz, jak cenię sobie estetykę i jakość, prawda? Ta fotoksiążka online gwarantuje nam, i jedno, i drugie. A potem jeszcze masę radości i łzy wzruszenia, gdy po południu, przy kubku herbaty z sokiem malinowym i jazzem w tle będziecie ją wspólnie przeglądać. Polecam jeszcze dużą blachę ciasta ze śliwkami!

Fotografujesz na zlecenie? Piękne zdjęcia muszą być pięknie podane. Twoi klienci warci są najwyższej jakości. Aksamitnej okładki, stron odbijających światło, jak lustro.

 

>>> Kliknij tutaj i zaprojektuj swój Star Book <<<

 

 

Star Book to połączenie fotograficznego naświetlania z drukiem atramentowym. Czyli co?

 • zdjęcia w rozdzielczości nawet 2400 dpi!
 • nasycone kolory i plastyczne oddanie barw
 • głęboka czerń
 • subtelne przejścia tonalne

Innymi słowy – jakość premium w całkiem przystępnej cenie. Zwłaszcza teraz, gdy trwa promocja z okazji premiery: pozioma fotoksiążka A4 to teraz 75 zł 99 zł. Zaś kwadratowa 30 x 30 (idealna do zdjęć z Insta!) to 123 zł 150 zł. Za dodatkową opłatą możemy zwiększyć liczbę stron oraz usunąć logo marki. Tę opcję polecam wszystkim, którzy wykonują fotoksiążki na zlecenie – bez logo wygląda znacznie bardziej profesjonalnie. Warto za to zapłacić.

 

Marzy mi się fotoksiążka w formie rodzinnego archiwum. Od zdjęć sprzed kilkudziesięciu lat, przez moje dzieciństwo, do współczesności… To byłoby COŚ! Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować ten projekt. A jak kiedyś z Panem Mężem będziemy mieć naszego małego Rudzika, czuję, że fotoksiążki i albumy będą wyrastać u nas jak grzyby po deszczu ;)

 

Czy w tym roku planujesz obdarować kogoś Star Bookiem? A może zrobisz taki prezent sobie?
5/5 - (4 votes)