horst p. horst interpretacja

Jesteście jak Horst P. Horst!

Oł jeeeee! Jesteście jak… Horst P. Horst!

Jestem w ogromniastym szoku, bo wiem, że zadanie było trudniejsze, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, a jednak do kreatywnej zabawy dołączyło ponad 20 osób. Jesteście niesamowici. Niesamowicie kreatywni!

 


Bądź jak . . . to fotograficzne zadanie na pobudzenie kreatywności. Na początku każdego miesiąca wybieram i przedstawiam sylwetkę fotografa, a Wy macie 3 tygodnie, aby podesłać mi swoje interpretacje. Po tym czasie na blogu pojawia się wpis podsumowujący nasze zmagania. Dowiedz się więcej o cyklu Bądź jak


 

Jeśli przegapiłeś poprzedni wpis z tej serii, a masz ochotę dowiedzieć się kim był Horst P. Horst, to gorąco zachęcam. Jeżeli zaś nie chcesz, aby sytuacja się powtórzyła – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu przypominam o tym, co ważne.

Tym razem zdecydowałam się na kilka drobnych zmian:

 1. Moją interpretację tematu zobaczycie w następnym wpisie, dziś zaś skupię się na Was. I to nie byle jak!
 2. Najlepsze 7 zdjęć zostało przeze mnie opisanych. To mój ukłon w Waszą stronę, aby każdy miał szansę jeszcze więcej się nauczyć.
 3. Wyróżnienie to także dobry motywator, aby nie odpuszczać.
 4. Pozostałe zdjęcia opublikowałam nieco niżej, wraz z informacją o autorze.
 5. Kolejność przypadkowa.

 

WYRÓŻNIONE PRACE

 

Monika – makijazowypamietnik.pl

Rewelacyjny klimat i gra świateł. Monika świetnie połączyła styl glamour, kobiecość z twardym, mocnym światłem i wyrazistym, ceglanym tłem. Zauważcie, że mimo głębokich kontrastów, dostrzegamy także zaciemnioną część twarzy i blik w oku. Jest klimatycznie, ale nie ma tu przesady.

monika makijazowypamietnik.pl

 

Crowded Dreams

To moje ulubione zdjęcie w tej edycji. W pierwszej chwili może kojarzyć się z horrorami dla nastolatków trzeciej kategorii, ale ja od razu zobaczyłam tutaj dużą dozę wrażliwości. Gdy patrzę na to zdjęcie, jakiś bolesny kawałek z samego środka odrywa się i wpada do krwiobiegu. Analizuję obraz, ale co rusz spoglądam na miejsce, gdzie powinna być twarz. Trochę z niepokojem, trochę z ciekawości. Technicznie – centralnie ustawiony podest został przełamany przez niesymetryczną sylwetkę. Mogłabym przyczepić się o brak szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach, ale przecież część zdjęć Horsta wygląda dokładnie w ten sam sposób.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

 • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
 • nie wiesz jak zacząć
 • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
 • boisz się trudnych pojęć
 • masz mało czasu
 • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

CzarnaBiedronka.blogspot.com

Ach – światło! Ach- kadr zbudowany symetrycznie! Ach – niesymetryczna róża, która przekłamuje konwencję, czyniąc zdjęcie ciekawym. Zwróćcie uwagę na płatki – patrząc na nie niemal czuję, jakie są miękkie, a jednak zdjęcie jest ziarniste, “twarde”. Ciekawy paradoks.

Czarna Biedronka (www.czarnabiedronka.blogspot.com)

 

Gosia

Być może ta fotografia z czymś Ci się kojarzy? Jeśli widziałeś moje opracowanie Horst’a, prawdopodobnie masz gdzieś z tyłu głowy to zdjęcie. Całkiem trafnie! Jak widzisz Gosi udało się stworzyć całkiem niezły homage. Podoba mi się, że mimo głębokich czerni na rajstopach, wyraźnie widzę linię, która “rozdziela” nogi. Kompozycja nie wpasowuje się w żadne ze znanych mi zasad, a jednak przyciąga oko. Brakuje mi tu mocno drugiego źródła światła, które mogłoby do woli tańczyć w załamaniach spódnicy, ale całość jest niezła, naprawdę niezła!

gosia

 

Kanioska

O proszę bardzo, tym razem mamy parodię i Bad Hair Day w wykonaniu Kanioski. Mocno przypadła mi do gustu taka interpretacja tematu – jak widzisz, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia ;) I nie, nie jest to kolejne wyświechtane hasło. Tu nieco niżej masz super przykład, że można zrobić coś fajnego, gdy ma się fajny pomysł. To, co przeszkadza mi najmocniej, to dzienne światło. Brakuje zdecydowanych kontrastów, które uwypukliłyby to zdjęcie.

kanioska

 

Kinga W.

O! Tu zwróć uwagę na rekwizyty. Kapelusze i koronki mocno mnie kupiły; doceniam zaangażowanie. Cień na ścianie wzbogaca fotografię, w przeciwnym razie byłoby to tylko kolejne czarno-białe zdjęcie bez szału. Całość ładnie się asymetrycznie uzupełnia, a ciemne partie kapelusza równoważy czarny placek materiału na podłodze. Dobra robota Kinga!

kinga-w

 

Paula S.

Subtelność, subtelność i jeszcze raz subtelność – to w pierwszej chwili. Fotografia pełna kontrastów. Statyczno-dynamiczna. Delikatno-mocna. Zdecydowana, a jednak z dużą dozą niepewności. Nie masz takiego wrażenia, patrząc na zdjęcie poniżej – modelka jest nieruchoma, ale jej cień… tańczy? Pięknie podkreślone obojczyki, szyja, ale kluczowe elementy, te, które definiują twarz, pochowały się w cieniu. Widzisz kto, ale nie masz pewności.

paula s

 

POZOSTAŁE PRACE

Joaśka – aboutjot.com, modelka: Paulina

unnamed

 

Ola G.

ola g.

 

Monika -fotografiabym.blogspot.com

monika

 

Marzena

marzena

 

Kasia – relatywnieobiektywna.pl

Kasia - relatywnieobiektywna.pl

 

Joanna Pabel – Gruszczyńska

joanna pabel-gruszczynska

 

dancewiththecamera.wordpress.com

dwtc_bycjakhorstmaska

 

Anita

anita2

 

Ola Pikos/Foxgrafia

Ola Pikos:Foxgrafia

 

Natalia

natalia

 

Martyna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Marta Kostecka – facebook.com/kostecka.marta

marta_kostecka (2)

 

Kasia i Michał

kasia i michał

 

Karolina Luka

karolina luka

 

Ania

ania

 

W kwietniu robimy sobie przerwę od cyklu “Bądź jak…”, bo kilka dni temu ruszyło wyczekiwane Wiosenne Wyzwanie Fotograficzne. Jeśli chcesz robić lepsze zdjęcia, to wyzwanie jest dla Ciebie! 

 

Wszystkim, wszystkim (!) uczestnikom bardzo mocno gratuluję. Zrobić coś dla siebie, w imię dobrej zabawy i kreatywności wcale nie jest nazbyt powszechne. Wolimy deklarować, a robić ma się samo. Wy zrobiłyście i to zasługuje na ogromne oklaski. *

*- na drugi kawałek ciasta też ;)