Narzędzia dla blogerów

Narzędzia dla blogerów z których sama korzystam na co dzień. Nie wiem, jak to jest u Ciebie, ale ja nie jestem technologicznym maniakiem. Okej, noszę okulary, ale mają czerwone oprawki i żaden tam ze mnie geek. Testowanie nowych rozwiązań przyprawia mnie o duszności, a stres dodatkowo zajadam, więc efekty są dość opłakane. Jeśli masz podobnie – nie lubisz przedzierać się przez coraz to nowe rozwiązania, programy i technologie, masz szansę skorzystać na tym artykule. Łap sprawdzone narzędzia dla blogerów.

Poniżej przedstawiam Ci listę narzędzi, z których sama na co dzień korzystam. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle tego dziadostwa się nazbierało, ale faktycznie, raz na jakiś czas, każda ta aplikacja czy dodatek idzie w ruch.

Może zastanawiasz się czym różni się moje zestawienie od tych wszystkich, które już przecież w sieci się pojawiły. Ano nie pozostawiam Ci zbyt dużego wyboru. Jeden problem – jedno narzędzie. Bez zbędnego pitu pitu.

narzędzia dla blogerów

Narzędzia dla blogerów

PROWADZENIE BLOGA

Platforma blogowa

Od półtora roku jestem na WordPress.org, który daje niemalże nielimitowane możliwości rozbudowy, poprzez liczne wtyczki (będzie o nich niżej). Jest wygodny i mogę śmiało rzec – intuicyjny skoro nawet taki rudy dureń się nauczył ;) WordPress jest darmowy, jednak wymaga wykupienia hostingu – domku dla Twojego bloga, będzie o tym niżej.

UWAGA!

Jeśli szukasz właśnie domu dla swojego bloga, kliknij w ten link, użyj kodu zniżkowego: jestrudo, otrzymasz 15% zniżki na pierwszy rok hostingu u firmy, z której usług sama korzystam.

Skórka

Mój szablon bloga to Readolog, który kupiłam poprzez Theme Forest. Znajdziecie tam skórki podzielone na wygodne kategorie.

Ceny ponoć zaczynają się od $2, ale ja widywałam raczej te od$30 w górę. Oczywiście nie jest to jedyna strona z tego typu produktami, w sieci znajdziecie też masę zupełnie darmowych, świetnych szablonów.

szablony na blog wordpress

Wtyczki

Bardzo długo nie zdawałam sobie sprawy, że na moim rudym blogu jest aż tyle wtyczek – miałam to szczęście, że nigdy na oczy nie widziałam wordpressa w wersji naked, bo Opiekun Bloga zrobił wszystko za mnie, ale teraz już jestem trochę bardziej ogarnięta, więc chociaż listę Wam dam. Wszystkie te wtyczki są darmowe.

  • Disqus Comment System – to najlepszy system komentowania na blogu. Póki co nie ma konkurencji.
  • PopupAlly – za pomocą tej wtyczki tworzysz wyskakujące okienka (ang. pop up) oraz takie osadzone w poście. Darmowa wersja, z której korzystam pozwala na wykreowanie po jednym oknie każdego typu oraz zdecydowanie, na jakich stronach ma pojawiać się okno zapisu, po jakim czasie. Nie jest idealna, ale jest za free. Ost. ciągle natykam się na wtyczkę SumoMe i będę na dniach testować. Dam znać!

narzedzia-dla-blogerow

  • Yoast SEO – najlepsza wtyczka do konfiguracji postów pod kątem SEO.
  • Shortcodes Ultimate – odkryłam dopiero niedawno. Do tej pory korzystałam z shortcodes zawartych w moim szablonie, co było głupie, bo po zmianie skórki przestaną one działać. Ta wtyczka jest dużo bardziej uniwersalna, daje też lepsze możliwości, sami patrzcie:

narzędzia dla blogerów

  • Facebook Button by BestWebSoft – dzięki niej na początku i końcu każdego wpisu widziecie ten oto guziczek, aby dobre treści słać dalej w świat <3
  • Tiny MCE Advanced – cała masa przydatnych guziczków do edycji treści pod ręką!

narzędzia dla blogerów

  • Limit Login Attempts – wtyczka ta chroni naszą stronę przed próbami hakerów (zdziwiłam się, że mają one miejsce cały czas!); Limit Login Attempts blokuje dostęp do strony logowania po określonej liczbie nieudanych prób.
  • Instagram Feed – nareszcie wtyczka do insta, z której jestem w pełni zadowolona!

Hosting

Okazuje się, że internet nie jest w… internecie (tak, na serio tak kiedyś myślałam!) tylko na serwerach. Jeśli chcesz być właścicielem swojego bloga (na wordpress.com oraz na blogger.com nim nie jesteś), wtedy poważnie zastanów się nad hostowaniem bloga.

Aktualnie mam hosting u Opiekuna Bloga i nareszcie moje dziecko śmiga jak należy!

Jeśli szukasz właśnie domu dla swojego bloga, kliknij w ten link, a otrzymasz 15% zniżki na pierwszy rok hostingu!

Hasło rabatowe: jestrudo

TWORZENIE NOTATEK

Analogowo

Lubię mieć przy sobie maleńki notatnik, w którym przechowuję wszystkie pomysły na notki. Gdy mi go zabraknie, wysyłam smsy do Pana Męża, co by mi się te wszystkie przełomowe koncepty nie pogubiły ;) Mam też osobny zeszyt, w którym rozpisuję sobie konkretne posty, o ile wymagają konsultacji z reklamodawcami czy osobami, które na dany temat mają większą wiedzę, niż ja.

Evernote – darmowe narzędzie dla blogerów

Najbardziej lubię w Evernote zapisywać przepisy, zwłaszcza na słodkie śniadania, ale używam go także do tworzenia szkiców, zbierania opinii o blogu, sklepie, akcjach. Wart wypróbowania.

Zakładki w przeglądarce

Czuję, jakbym się cofnęła do Windowsa 95 czy coś, ale ost. znowu zaczęłam korzystać z zakładek w przeglądarce. Nie polecam, bo w moment robi się bajzel, ale pytam – z czego Wy korzystacie do zapisywania fajnych linków, inspiracji, tak, aby mieć je zawsze pod ręką? Jakieś katalogowanie też wchodzi w grę, doradźcie coś!

GROMADZENIE PLIKÓW

Google Drive – darmowe narzędzie dla blogerów

Na drive’ie mam wszystko. Od zdjęć na instagram, przez backupy produktów w naszym sklepie, aż po zdjęcia, które udostępniam w ten sposób klientom. Nie przechowuję tam zapasowych plików wszystkich moich zdjęć (za mało miejsca, tylko 15GB), a raczej dokumenty, które przydają mi się na bieżąco. Raz na jakiś czas dysk oczyszczam z tego, co już nieaktualne.

POCZTA

Gmail – darmowy

Mam niesamowitą alergię na wszystkie dziwne programy pocztowe i interfejsy, które udostępniają nam serwisy hostingowe. Dlatego też wszystkie moje poczty (aktualnie mam ich 7 o.O) przekierowałam sobie na dwie skrzynki na gmailu – jedna jest moją prywatno-blogową, druga na wyłączność dla Mojego Szopa. Jeśli też masz dosyć sprawdzania miliona kont, przeczytaj jak podpiąć wszystkie skrzynki pod gmail.

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI

Habitica – narzędzie dla blogerów

Świetny, prosty program z elementem grywalizacji, który nie raz pomógł mi się ogarnąć w momentach, kiedy czułam się totalnie rozlazła i nie-do-pracy-nic-a-nic. Dowiedz się więcej o habitice.

Kalendarz

Znowu analogowy – wisi u mnie delikwent na tablicy magnetycznej. W takim kalendarzu niewiele się mieści, ale u mnie rewelacyjnie spisuje się przy planowaniu tematów postów, tworzeniu harmonogramu i przypomina mi o wysłaniu do Was np. newslettera. Kalendarz na rok 2016 udostępniam za darmo!

kalendarz 2016 pdf do druku

Planner

Zawsze pod ręką mam także planner czy kalendarz w formie zeszytu, w którym zapisuję sobie bardziej rozbudowane czasowo projekty (np. wyzwanie wiosenne, które już trwa!). Uwielbiam papier i nie potrafię przerzucić się na planowanie w wersji digital.

GRAFIKA I ZDJĘCIA

Photoshop

Photoshop to mój wybór nr 1, ale tylko dlatego, że skoro już płacę, wypadałoby czasem skorzystać :) Żartuję sobie tylko, PS jest świetny – obrabiam w nim zdjęcia, nakładam teksty, tworzę maleńkie słodkie grafiki i obrazki, ale znam ten program już na tyle, że mogę robić to szybko i bez przelewu krwi.

Jeśli chcesz kupić Photoshopa, najkorzystniejszy cenowo jest PAKIET FOTOGRAFIA: PS + LR.


photoshop pobierz

chcę wiedzieć więcej

Photoscape – darmowe narzędzie

Uwielbiam za jego prostotę, intuicyjność. Wciąż korzystam do… tworzenia kolaży. Jest znacznie szybciej i znacznie efektywniej, niż w Photoshopie. W Photoscape zrobisz też fajne, proste logo na swojego bloga czy nałożysz je na wiele zdjęć na raz! Jeśli jeszcze nie znasz, natychmiast napraw swój błąd!

PicMonkey – darmowe narzędzie

To edytor online, który daje dużo możliwości obróbki zdjęć i jest przejrzysty i całkiem intuicyjny. Oprócz standardowej obróbki zdjęć, PicMonkey oferuje także filtry kolorystyczne, masę ramek, fajne fonty, które z łatwością nałożysz na fotkę i inne graficzne bajery. Korzystam rzadko, ale warto znać.

Canva – darmowe narzędzie

Prezentacja, grafika, kolaż czy fajne elementy graficzne, które możesz wkleić na swoje fotki… wszystko to znajdziesz w jednym, zupełnie darmowym programie, który działa na zasadzie drag&drop. Naprawdę mocno polecam, zwłaszcza osobom, które nie do końca odnajdują się w zawiłych programach.

Darmowe zdjęcia

Nie każdy lubi fotografować i na szczęście, nie każdy musi ;) Zajrzyj do mojej listy wartościowych banków zdjęć lub odwiedź mój bank fotografii na licencji CC-NC. Sama czasem korzystam, gdy akurat nie mam przy sobie sensownego zdjęcia ruchomej ulicy albo gdy światło nie dopisuje. To żadna ujma!

Optimizilla – zmniejszanie wagi zdjęć

Nie powiem Wam, kto mi polecił to narzędzie, bo mnie posądzicie o kryptoreklamę ;) Powiem tylko, że działa cuda.

Po wrzuceniu zdjęcia do Optimizilla.com zmniejsza ono swoją wagę bez znaczącej utraty jakości. Nie korzystam z niego na co dzień, ale świetnie się sprawdza, gdy akurat tworzę post z dużą ilością zdjęć (np. podsumowanie foto wyzwania) i zależy mi, żeby każdy mógł zobaczyć jego zawartość, bez czekania 15 minut, aż wszystko się pięknie załaduje.

Dla przykładu fotka o szerokości 840 px na dłuższym boku i wadze 296 K zmniejsza swoją wagę do 51 K:

narzędzia do prowadzenia bloga

NEWSLETTER

MailChimp

To na początek, do 2000 subskrybentów jest za darmo. Daje sporo możliwości, korzystało mi się z niego naprawdę dobrze. Napisałam nawet poradnik jak zrobić swój newsletter, oparty właśnie o MailChimp, więc niestraszne mi wymówki, że coś tam jest skomplikowane czy po angielsku. Jednak dużo mocniej polecam:

MailerLite

Tam się przeniosłam, gdy przekroczyłam 2000. To narzędzie dla blogerów wygląda bardzo intuicyjnie, jest częściowo po polsku i łatwo się zorientować co i jak. Do tysiąca subskrybentów jest za free, potem do 5000 36zł/miesięcznie. Znacznie przyjemniej! Przeczytaj mój poradnik, jak założyć newsletter w Mailer Lite.

Kliknij w banner poniżej, by zarejestrować się w serwisie i zacząć swoją przygodę z newsletterem!
MailerLite Email Marketing - jak zrobić newsletter na blogu

Swoją drogą, masz ochotę dołączyć do grona subskrybentów rudego newslettera?

AFILIACJA

Convertiser

Tam zaczęłam, by zgłębić temat, ale szybko zorientowałam się, że coś jest nie tak. Przejrzałam grupy dla blogerów i okazuje się, że nie tylko ja odniosłam dziwne wrażenie, że panel pokazuje nad wyraz niewiele klików, o konwersjach nie wspominając. Uciekam stamtąd, choć warto sobie sprawdzić, bo są blogerzy, którym uśmiech nie znika z twarzy, gdy korzystają z Convertisera.

Zanox

Tam dopiero się zalogowałam, ale słyszałam masę pozytywnych opinii! Panel odstrasza i jeszcze nie wiem, jak się tam ogarnąć, ale zabieram się za to na dniach.

Ceneo

Bardzo spodobał mi się panel obsługi, dla mnie wszystko musi być przejrzyste i cacy, a tu takie jest. Dają fajne możliwości tworzenia kolaży czy sliderów, na pewno wykorzystam te opcje podczas tworzenia najbliższych fotograficznych poradników ze sprzętem.

Jeśli dołączysz do systemu partnerskiego Ceneo, klikając w ten link, oraz zostaniesz aktywnym użytkownikiem, otrzymam prowizję od Twoich sprzedaży.

ceneo

MONITORING SIECI I STATYSTYKI

SentiOne – darmowe narzędzie dla blogerów

To dzięki SentiOne wiem, jak dużym zainteresowaniem cieszą się np. moje kwartalne wyzwania fotograficzne, wyłapuję, gdy ktoś opublikuje coś w sieci na mój temat czy wrzuci link do mojego artykułu. Sam spróbuj, zwłaszcza, że jest to darmowe narzędzia dla blogerów.

Hash.fm – darmowe dla blogerów

To takie miejsce, gdzie blogerzy tworzą swoje portfolio blogowe. Niby wszystko fajnie, ale od 2 tygodni próbuję wstawić zdjęcie i mi coś się nie udaje. Ponoć jest to wiarygodny ranking zasięgów blogera, ale ja, jak to ja, zbytnio nie ogarniam, choć warto się tam zarejestrować.

Google Analytics – darmowe narzędzie

To narzędzie na pewno każdy zna, ale nie każdy używa, a to, moim rudym zdaniem, ogromniasty błąd.

Keywordtool.io – darmowe narzędzie

Bardzo prosta stronka, która, po wpisaniu frazy kluczowej, pomaga nam wyszukać pokrewne hasła. Korzystam podczas optymalizacji posta pod SEO.

Google Keywords Planner – darmowe

Przyznaję się bez bicia, że wymusiłam na PM ogarnięcie tego narzędzia i teraz bezkarnie korzystam z jego wiedzy. Niemniej jednak bardzo się przydaje, gdy chcemy stworzyć post, który będzie miał szansę pojawić się wysoko w wyszukiwarkach, ale nie wiemy, jak do końca ugryźć temat. Nawet przy tworzeniu tego posta sprawdzaliśmy (czytaj: zleciłam :P), czy lepszy będzie tytuł „narzędzia dla blogerów”, „narzędzia do blogowania”, „popularne narzędzia”, „x narzędzi dla blogerów” czy jeszcze inny czort.

PLANOWANIE TREŚCI

Facebook Planner – darmowe narzędzie

Narzędzie „wbudowane” w facebooka, pozwala planować posty na fanpage z wyprzedzeniem. Mega wygodne, szybkie, tylko brakuje mi tam opcji zmiany zdjęcia po zatwierdzeniu; bez problemu można edytować treść, ale nie samą fotkę.

Hootsuite – darmowe

Narzędzia dla blogerów, to nie tylko odpowiedni komputer i zaufany dostawca hostingu. Na początku swojej zabawy z biznesem foto bardzo aktywnie działałam w social mediach i Hootsuite świetnie mi się sprawdzał do planowania treści. Raz w tygodniu tworzyłam wpisy na fb i twittera, a program sam je publikował w wyznaczonym terminie. Teraz na nowo powracam do niego, taka córka marnotrawna.

Przydatne narzędzia dla blogerów? Udostępnij! Niech się niesie w świat!

szablony na blog wordpress

5/5 - (23 votes)

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
111 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
that Alexa

Do katalogowania linków polecam Instapaper lub Pocket :) To są narzędzia do zapisywania linków „na później”, ale można je spokojnie używać w dłuższej perspektywie ;) Długo używałam Instapaper, który jest bardzo minimalistyczny, ale przesiadłam się na Pocket bo ma możliwość kategoryzowania i tagowania linków :)

conquer

Tak, Pocket jest świetny i daje dostęp do linków także na telefonie. Ma tylko jeden mały minus – przy zapisywaniu linku (jeden klik) trzeba pamiętać, jakie ma się tagi, żeby przypadkiem nie zrobił się bałagan kilkunastu tagów o tym samym znaczeniu (tools / tool / narzedzia / fajne_rzeczy etc).

Natalia Lis

O, to brzmi dobrze, nie dość, że linki w jednym miejscu, to jeszcze można je tagować! Dzięki!

Świeczek

O, ktoś już o tym napisał – nigdy nie wiem, czy najpierw komentować, czy najpierw czytać komentarze XD

Daria Graś

Nie można zaprzeczyć, że wpis jest świetny i niezwykle pomocny :) Sama korzystam cały czas z zakładek… :) Pozdrawiam!

Kiedyś sama zadałam pytanie o to, jak zapisywać linki na fejsie i wszyscy zaczęli krzyczeć, że na Pinterest! I tak już z nim zostałam i tak nam dobrze. Czasem też zapisuję w folderach w przeglądarce (swoją drogą musiałabym tam zrobić porządek), najczęściej jednak na Pinterest. Do zapisywania postów blogowych używam… Czytaj więcej »

Na Pinterest? O, to mnie zaskoczyłaś! Faktycznie to musi być idealne rozwiązanie dla wzrokowców.

Świeczek

Ja bym chyba tak zginęła, Pinterest jest spoko do obrazków, ale przy treściach bym się zupełnie pogubiła.

Klaudia Jaroszewska

spisałam sobie parę rzeczy :D

Jejku, ile tego! O połowie nie mam zielonego pojęcia. Dzięki Ci za ten wpis :)

Sylwia Marcinek

Brawo, dzięki!

Ja korzystam cały czas z zakładek w przeglądarce i często je opróżniam. Zbieram tam głównie inspiracje w jednym folderze i drugi mam na zaplanowane posty – gdy muszę np. podlinkować źródło zdjęć. Usuwam je od razu po sprawdzeniu czy wszystko działa i znowu panuje porządek ;) Ciągle szukam miejsc w… Czytaj więcej »

Natalia Lis

U mnie się zakładki totalnie nie sprawdzają, ani nie widzę co tam mam, ani nie wiem, co jeszcze mi się przyda. Dlatego szukam szukam i już dostałam kilka propozycji, więc będę testować.

Modest Vagabond

Sama też cały czas korzystam z zakładek jednak coraz częściej mnie irytują. Chyba czas poszukać czegoś nowego.

Kasia Suchecka

Evernote i Hootsuite chyba zaraz zacznę zgłębiać, bo brzmią bardzo ciekawie ;) O ilości zakładek w mojej przeglądarce się nie wypowiadam, bo wygląda to jak rolka papirusu – rozwija się, rozwija i końca nie widać, sama już nad tym nie panuję i przekonuję samą siebie, że na pewno któreś linki… Czytaj więcej »

Natalia, właśnie dzięki Tobie trafiłam na Patryka, który sprawił, że ruszyłam wreszcie z moim blogiem! Długo szukałam odpowiedniej osoby i to właśnie Patryk sprostał wszystkiemu w 100%. Co do Twojego wpisu, jako raczkująca blogerka mogę napisać tylko jedno-DZIĘKUJĘ! Cześć narzędzi znałam, ale na kilka z nich już zacieram rączki. :)… Czytaj więcej »

O, właśnie zajrzałam do Ciebie – czysto, kobieco. Fajnie Wam to wyszło. A i masz rację – Patryk daje radę :)

Ten szablon, który widzisz na moim blogu, to też był „pierwszy strzał” Patryka.

Magdalena Boguszewska

Bardzo pomocny wpis. Dzięki wielkie! Za kilka dni startuję z własnym blogiem i właśnie tego potrzebowałam!

Świetne kompendium wiedzy, większości tych narzędzi nie znałam! Właśnie planujemy przeniesienie się na własną domenę więc na pewno się przyda
Miłego dnia!
Brunetka

Natalia Lis

Zobaczysz, że to nowy level blogowania! :)

Asia | Less Fear

Niedawno przeniosłam się na WordPress (też właśnie dzięki Opiekunowi Bloga) i jestem zachwycona, że na tej platformie większość problemów można rozwiązać odpowiednią wtyczką! Tam, gdzie na Blogspocie potrzebne były zmiany w kodzie strony, których najczęściej sama nie umiałam wprowadzić, na WordPressie wystarczy wyszukać odpowiednią wtyczkę, zainstalować i myk – działa…… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Prawda, że to koi nerwy? Masz problem, wpisujesz w google, dostajesz wtyczkę i problem znika. Czary!

Jola

Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem Twojego wpisu. Zajrzę tu jeszcze nie raz, a na pewno następnym z kartką, aby coś dla siebie zaadoptować. Czas na ogarniecie siebie. Dziękuje Ci za ten wpis.

Natalia Lis

Dzięki Jola za Twój komentarz. Cieszę się, że nawet dla osób, które blogują już jakiś czas ten wpis jest przydatny!

Brawo Ty! Wielka inspiracja, mega dużo wiedzy. Świat jest piękny i pełen pożytecznej wiedzy. Kilka rzeczy do natychmiastoweg zastosowania, kilka do oganięcia. Dzięujemy

Arnell

Przydatny post, na pewno będę do niego wracać w miarę ogarniania wymienionych narzędzi ;)

grhheen

Do linków próbowałam Pocket, ale jakoś zupełnie sie nie sprawdził. Teraz zapisuję wszystko na Pintereście (wish listy, przepisy, ale i wszelkie artykuły itd.) i bardzo mi to odpowiada, bo najbardziej przemawiają do mnie obrazki. Szybko znajduję to czego szukam i równie szybko robię porządki. :-)

Monika EM

Będę powracać do tego wpisu, gdy przyjdę na wordpressa – bardzo przydatne informacje.
Dzięki ;)

Świetny post, dzięki! Widget z Instagramem już się u mnie zadomowił :)

Kasia | innaidea.pl

Bardzo przydatny wpis! Jak zawsze! ;)

Katarzyna

Bardzo dobry post :) Na pewno będę do niego wracała, bo wielu narzędzi nie znam, a wydają się interesujące.
Zapisywanie stron – nadal zakładki ;) Zgadzam się, że łatwo o bałagan, więc porządkuję i segreguję raz w miesiącu.

Martyna Szkołyk

Tyle wartościowych informacji, dzięki. <3
Czy wtyczka Facebook Button by BestWebSoft jest darmowa?
Dzięki Tobie wiem już, gdzie założyć newsletter Partyzantki. I muszę ogarnąć Habiticę, wygląda jak coś dla mnie. :) Jej, czuję się zmotywowana. :D

Natalia Lis

Tak! Wszystkie proponowane przeze mnie wtyczki są za free.

Martyna Szkołyk

Dziękuję. :)

Aśka Rzeźnik

Bardzo przydatny wpis, już kilka wtyczek sobie zainstalowałam :) Niestety, tej Tiny MCE Advanced w ogóle mi wordpressowa wyszukiwarka wtyczek nie znajduje :/

Natalia Lis

Mój błąd. Pisze się łącznie: „TinyMCE”, wtedy znajduje!

Marcin Kowal

Fajnie przydatne. Część znam, a resztę chętnie poznam :)

[…] * Narzędzia dla blogerów […]

joule

A znasz może (albo ktoś z Was zna) darmowe narzędzie do zautomatyzowania publikacji zdjęć na instagramie? Takie cudo by się przydało. Wiem, że takie rzeczy istnieją (różne startupy piszą do mnie z tym pomysłem), ale w tej chwili wolałabym coś sprawdzonego i darmowego ;)

Natalia Lis

Podobno takie narzędzie nie istnieje. Pytałam już na grupach blogerów na fb – w końcu to jest „INSTAgram” i się bronią. Pozostaje Ci np. hootsuite, gdzie możesz wszystko zaplanować, a potem tylko musisz wejść na insta i kliknąć opublikuj. Też szukałam i nic z tego.

Ewa Anna

OMG, czuję się przytłoczona ilością poleconych narzędzi! Część znam, część chętnie poznam, ale powoli i nie wszystko na raz, dlatego zapisuję sobie go w Instapaper i będę do niego wracać ;)

Beata Redzimska

Natalia, tez nie kumam Hash fm i tez mam tam konto i w ogle nie wiem, czemu to sluzy, ale jest. WOW ponad 2000 subskrybentow. Chyba musze w koncu zaczac pisac newsletter, a nie tylko automatycznie zbierac na niego zapisy. Bo tak nigdy nie ruszy z miejsca; Pozdrawiam serdecznie Beata

U mnie Convertiser sprawdza się bardzo dobrze, w innych programach afiliacyjnych nawet nie pokazują klików tylko od razu tyle ile „zarobiłaś” i nie ma tego jak zweryfikować. O zanoxie wszyscy trąbią na prawo i lewo. Chetnie dowiedziałabym się o nim nieco więcej ;)

Dana

Wielkie dzięki za info o hostingu. Właśnie jestem w trakcie poszukiwań nowej platformy, napisałam do supportu kilka dodatkowych pytań :-) jak się uda, to będziemy „serwerowymi sąsiadkami” ;-) Pozdrawiam!

Natalia Lis

O super! Nie zapomnij skorzystać ze zniżki :)

Madou en France

Do zapisywania fajnych treści i inspiracji używam keeeb’a. Można robić foldery, dodawać notatki, segregować, a nawet sklejać kilka różnych treści/zdjęć w jeden „plik/slajd”. Część rzeczy możesz udostępniać jako publiczne, część pozostawić prywatną, a możesz nawet zaprosić inne osoby do pracy nad jakimś projektem (choć z tego to nie korzystałam jeszcze… Czytaj więcej »

No to ja potrzebuję z tygodnia, żeby przejrzeć to wszystko co polecasz :D z części korzystam – photoscape, google analytics, evernote i notatnik papierowy itp. :D Też mam często zaśmiecone zakładki w przeglądarce – raz w miesiącu robię przegląd. Zbędne wyrzucam, wartościowe wrzucam w Evernote.

Alicja

Świetnie, że w ten sposób nam, początkującym, pomagasz! :) Chcę przejść na zeboxa jeśli chodzi o demene i hosting ale… nie wiem co zrobic z wyglądem bloga i czy dana skórka będzie mi odpowiadać :P Nigdy nie umiałam znaleźć kogoś, kto w miarę tanio robi takie proiejkty. Hm, aczkolwiek w… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Na maila wysłałam Ci wiadomość Alicja :)

Post – strzał w dziesiątkę. Zapisuję, bo wielu narzędzi nie znam. Szkoda tylko, że jestem na Bloggerze, bo te wtyczki do WordPress są kuszące :D

Gotująca Mama

Nareszcie mam wtyczkę na instagram, która spełnia moje wszystkie oczekiwania. Dzięki!

Jakie kombo z wiedzą! Kilka pozycji muszę przetestować. A SumoMe mam i świetnie się sprawdza.

Wow! Jest moc w tym wpisie! :)

Ania Kalemba

Kilka rzeczywiście znam, ale większość to dla mnie zupełna nowość :) jest co testować :)

Świeczek

Wiem, że jesteś sensei fotografii – ale ja uwielbiam Twoje wpisy blogowe. Serio, jak u wielu osób są takie cykle, tak Twoje, nie dość, że pełne treści, to jeszcze zioną motywacją. Dziękuję! Do zakładek polecam Pocket – tak samo klikasz, ale możesz tworzyć kategorie i etykiety, i zaprowadzić wzorowy porządeczek.… Czytaj więcej »

Natalia Lis

<3 bardzooo mnie to cieszy!

Justyna

Naprawdę świetny blog :) Trafiłam szukając w google czegoś o mod podge, potem czytałam o fotografii, bo głównie to mnie interesuje. Dzięki Tobie na nowo poczułam potrzebę stworzenia czegoś :D Potem zaczęłam czytać inne wpisy, nawet o blogowaniu (chociaż bloga nie prowadzę i pewnie nie będę), ale tak po prostu… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Dziękuję Ci Justyna, takie komentarze to dla mnie naprawdę wielkie wyróżnienie!!

Zuzanna Ploch

Baaaardzo przydatny wpis. Niektóre narzędzia były mi znane, ale większość nie. Już zaczynam z nich korzystać, np. z optamizilla :)

Wow!
Bardzo obszerny wpis :)
Większość z tych rzeczy znam i z nich korzystam, choć picmonkey strasznie mnie ostatnio zaczął denerwować bo czystość zdjęć mocno spada po przerobieniu ich w kolaż. Chyba się przerzucę na photoscape :)

zanox

Cześć, jestem Maciek z zanox.
Jeżeli macie jakiekolwiek problemy z naszym panelem, prosimy o kontakt pod adresem: service.pl@zanox.com – z chęcią pomożemy :)

Wtyczki <3! Odkąd przesiadłam się na WP to mój konik ;) Sama korzystam z SumoMe do heatmaps i sprawdzania klików, świetna rzecz do monitorowania, które kategorie i zakładki są najczęściej klikane. Wiem, że mają bezpłatne dodatki do newslettera, ale jeszcze z nich nie korzystałam. Fajne jest to, że przysyłają też… Czytaj więcej »

Ojaaa, tyle wiedzy! Dzięki piękne! Jeszcze raz sobie to wezmę na spokojnie i zobaczę, co wdrażać.

Świetne zestawienie. Co do zakładek – jeśli korzystasz z Evernote, to można w nim trzymać (choć mnie nie przekonuje na trzymanie tam _wszystkich_ linków) Ja używam Diigo – sprawdź :-) Chyba w lutym, w Twoim podsumowaniu miesiąca znalazł się mój wpis właśnie na temat zakładek :> Co do kalendarzy, u… Czytaj więcej »

Wiem wiem, że gdzieś już padło hasło z tymi zakładkami i linkami, ale się nie dokopałam. Tym bardziej dziękuję!

Ewelina Mierzwinska

Świetne zestawienie! I wylądowała u mnie nowa, facebookowa wtyczka – dzięki :)

[…] – podstawy blogowania, czyli lista rzeczy do zrobienia na początku, a także przydatne narzędzia dla blogerów (i tu również dla nieco bardziej wprawionych). • ⌈lifestyle⌋ Ola z wolniej.com.pl […]

Bardzo pomocny wpis. Dużo z tych aplikacji znałam, ale kilka to prawdziwe perełki. Miodzio! :)

Monika

Zdecydowanie zakładki! Odkąd pamiętam :) I nie mam w nich ani trochę bałaganu, eleganckie folderki (tematyczne podobnie jak w dokumentach na dysku, ewentualnie foldery typu: artykuly_wyborcza, artykuly_polityka itd), porządek lepszy niż w domu :-)

randki oslo

Również z nich korzystam na swoim blogu. Polecam po prostu wybór odpowiedniego folderu.

Versus

Natalka, jeśli chodzi o SentiOne… Według samouczka na ich platformie można wpisać dowolną liczbę tematów. Jak to się ma do monitorowania zainteresowania postem? Mogę wpisać nazwę strony, moje imię i nazwisko, jakieś spersonalizowane hashtagi – ok. Ale co z postami? Jak to wpisać, żeby mieć miarodajny wynik?

Natalia Lis

Najpierw definiujesz temat – słowa, które mają być filtrowane, możesz też dodać słowa, które powinny być wykluczone. To nie jest narzędzie do monitorowania zainteresowania danym postem (do tego sprawdzi się np. GA), ale narzędzie do monitorowania sieci pod kątem konkretnych tematów (słów kluczowych). Dzięki temu wiem, gdy ktoś pisze o… Czytaj więcej »

Kamil Bargiel

Lepiej tego sam bym nie wytłumaczył :)

Natalia Lis

Widzę, że pracownicy też korzystają z Senti. Dobry znak ;)

Versus

Jasne, bardzo dziękuję :)