Skąd brać darmowe zdjęcia

- polecane banki zdjęć

Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę czy bloga, wiesz? Zaraz Ci powiem! Mam dla Ciebie listę 10 bezpłatnych banków zdjęć, wraz z opisem licencji. W sieci znajdziecie ich całe mnóstwo, jednak przytłaczająca większość są to zdjęcia kiepskiej jakości, odpłatne, albo wymagające lajków, srajków i innych udziwnień. Zapiszcie sobie ten wpis, jestem pewna, że będziecie często tu wracać.

 

Skąd brać darmowe zdjęcia

Nazwy darmowych banków zdjęć są jednocześnie linkami!

 

JESTRUDO.PL

Na pierwszym miejscu stawiam moje dziecko, z którego jestem bardzo dumna. O całej idei powstania strony z darmowymi zdjęciami mojego autorstwa już pisałam. Dla niewtajemniczonych oraz nowych Czytelników wspomnę tylko, że przykładam masę uwagi, aby wszystkie fotografie, które trafiają do banku, trafiały również w Wasze gusta, odznaczały się wysoką jakością, rozdzielczością i ciekawą obróbką.

darmowe zdjęcia dobrej jakości

 

W tej serii ukazały się również:

 

 

MAGDELEINE.COM

Bank przepełniony klimatycznymi zdjęciami krajobrazów; jest mgliście, śnieżnie, bajecznie! Co istotne, zdjęcia można posortować, wybierając dominujący kolor. To jedyny bank zdjęć z taką wyszukiwarką, muszę przyznać, że mnie tym kupili.

skąd brać darmowe zdjęcia na stronę i bloga
banki zdjęć – skąd brać darmowe zdjęcia na stronę i blog

 

FOODIESFEED.COM

Zdjęcia jedzenie bardzo w moim stylu. Nieco mroczne, ale mega apetyczne. Co istotne, po wybraniu dowolnego zdjęcia, otwiera się nowa strona z dodatkowymi ujęciami z tej serii.

darmowe zdjęcia dobrej jakości
Darmowe zdjęcia jedzenia

 

KABOOMPICS.COM

Niemal 9 setek zdjęć w aż 6 kategoriach. Bardzo dobra jakość, przyjemna w odbiorze, delikatna obróbka. Irytuje mnie niewielka liczba zdjęć na stronie, przez co trzeba się trochę naklikać, ale zdecydowanie warto gdzieś sobie ten adres odnotować, bo jest rewelacyjną odpowiedzią na pytanie: skąd brać darmowe zdjęcia!

darmowe zdjęcia dobrej jakości

 

DEATHTOTHESTOCKPHOTO.COM

Ok, miało być bez żadnych rejestracji, ale ten serwis wymaga od nas jedynie wpisania swojego mejla, by co miesiąc otrzymywać paczkę darmowych zdjęć świetnej jakości. Naprawdę urzekł mnie styl tych fotografii, bardzo amerykański, if you know what I mean, więc nie mogłam się tym z Wami nie podzielić. Dodatkowo, zaraz po rejestracji, na Twoim dysku zapisze się 10 'startowych’ zdjęć. Warto!

darmowe zdjęcia dobrej jakości
Nie wiesz, skąd brać darmowe zdjęcia? Już wiesz!

 

GETREFE.TUBLR.COM

Strona skupia się na fotografiach, przedstawiających ludzi w interakcji z technologią, przynajmniej tak piszą na stronie autorzy. Na GetRefe znajdziecie więc masę smukłych laptopów, nowoczesnych telefonów w wypielęgnowanych dłoniach i oldschool’owych gadżetów, które po prostu fajnie wyglądają. Większy wybór zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie autora:  http://getrefe.com/ ; zdjęcia także są darmowe, tyle że za cenę rejestracji.

skąd brać darmowe zdjęcia na bloga

 

UNSPLASH.COM

Pierwszy i absolutnie ulubiony bank zdjęć, darzę go wielkim sentymentem. Cała masa klimatycznych fotografii, które nieustannie sprawiają, że mam ochotę spakować koc, termos, którego nie posiadam i ruszyć w dzicz na długie tygodnie.

 darmowe zdjęcia dobrej jakości

 

IMFREE

Setki zdjęć pogrupowanych w kilkanaście kategorii tematycznych. Nie jest to do końca mój styl, ale jestem pewna, że wielu z Was znajdzie tam coś dla siebie. Ważna uwaga – zdjęcia można dowolnie pobierać i wykorzystywać (nawet w celach komercyjnych), jednakże wymagane jest podanie autora zdjęcia.

darmowe zdjęcia dobrej jakości

Autor zdjęcia: Thomas Leuthard.

 

PICJUMBO

Spory serwis oparty na kilkunastu kategoriach tematycznych; layout strony zbliżony do Kaboompics, ale zwiększona została liczba zdjęć na stronę. Irytujące są te boczne, kolorowe reklamy banerowe oraz mnogość przycisków i poruszających się elementów, jednak jest to strona przepełniona dobrymi, ciekawymi fotografiami. Warto ją znać.

darmowe zdjęcia na blog na stronę www

 

GRATISOGRAPHY.COM 

Kolejny świetny bank z ogromną ilością zdjęć na licencji CC0. Większość z nich dalece odbiega od mojego poczucia estetyki, ale jestem pewna, że wielu z Was może znaleźć tam interesujące prace. Zdjęcia są w wysokiej rozdzielczości i świetnej jakości, dodatkowo strona jest prosta, ale brakuje w niej wyszukiwarki.

skąd brać darmowe zdjęcia na bloga na stronę

 

Jeszcze jedna ważna sprawa: kojarzycie program Canva? Na ich blogu znajdziecie 73 banki darmowych zdjęć. Warto tam zajrzeć, jeśli powyższe propozycje nie spełniły Waszych oczekiwań.

 


Aby się upewnić, że już absolutnie wszystko zostało powiedziane w temacie darmowych zdjęć, uzupełnię tekst krótkimi objaśnieniami każdej z licencji.

Pełną listę wraz ze szczegółowym opisem znajdziecie w wikipedii.


 

Darmowe zdjęcia – licencje

CC O to najbardziej frywolna licencja, która uprawnia do wykorzystywania zdjęć na użytek własny oraz komercyjny, bez konieczności uznawania autorstwa. Zdjęcia na tej licencji mogą być także dowolnie modyfikowane. Większość pozycji we wpisie „darmowe banki zdjęć” pasuje właśnie do tej kategorii.

CC-NC opiera się na identycznych założeniach, jak licencja CC 0, jednakże nie uprawnia użytkowników do wykorzystywania zdjęć w celach komercyjnych.

CC-BY pozwala na swobodne korzystanie z udostępnionych materiałów, jednak licencja wymaga, aby podczas publikacji, dodawać adnotację, kto jest autorem zdjęcia.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły skąd brać darmowe zdjęcia na stronę i bloga?
5/5 - (16 votes)