blog jest rudo natalia sławek

Do kwadratu!

Jestem z siebie mega dumna i oficjalnie przed Wami wszystkimi przyznaję chętnie – to jedna z moich najlepszych sesji ever! Często od imponujących efektów dzieli nas jakiś super-niedostępny gadżet sprzed ery dinozaurów, innym razem modelka jest niebardzo i niezbyt… wtedy dopada przewrażliwienie, deprecha, a wena sobie kica kica przed siebie, a ty tylko obserwujesz, jak znika za horyzontem. Bywa. U mnie też bywało. 

 

Ta sesja nigdy miała nie powstać. Temat dowolny, interpretacja też, liczba fotografii, styl, obróbka, róbta-co-chceta. Mniej więcej tak brzmiało moje ostatnie collegowe zadanie.

Planowałam więc użyć jakiegoś starocia z portfolio, zaoszczędzić kilka godzin, teorię sobie dopisać, nadmiarem obowiązków usprawiedliwić. A potem zaczęłam przeglądać moje pin’y w folderze Fine Art i zachłysnęłam się nowym pomysłem, wpadłam po uszy… ♥

Statyw, białe tło i jedna lampa od sufitu odbita (no dobra, światło z tej lampy, ona sama do aparatu przymocowana). Miało być minimalistycznie w trakcie sesji i graficznie na etapie obróbki. Zobaczcie sami jak wyszło.

 

Sesja fotograficzna DO KWADRATU!

 

natalia sławek

blog fotograficzny

natalia sławek jest rudo blog fotograficzny

Nie żebym się nie mogła zdecydować, no ale nie mogę. Ponoć prawe lepsze, ale kto by tam wierzył mężczyźnie.

graficzne_wzory2

blog jest rudo natalia sławek

natalia sławek jest rudo blog fotograficzny

natalia sławek jest rudo blog fotograficzny

graficzne_wzory3

natalia sławek jest rudo blog fotograficzny

natalia sławek jest rudo blog fotograficzny

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

 TECHNICZNIE

Poniżej zestawienie zdjęcia prosto z aparatu w formacie RAW, oraz tego po wstępnej obróbce w Camera RAW.

_MG_8960

I… contact sheet. Czy ktoś z moich wspaniałych, mądrych i oczytanych Czytelników podpowie, jak się na takie zestawienie “surowych” zdjęć mówi po polsku?

contact sheet

Oto jak sobie radzę z ustawieniem ostrości, gdy mowa o autoportretach. Mam bzika na punkcie idealnie ostrych oczu, niestety bardzo ciężko jest wyostrzyć gały, gdy się zapieprza za dwóch w roli fotografa i modelki. Ja używam pilota, a ostrość ustawiam na innym obiekcie (tu lampa studyjna) i wyłączam AF na obiektywie. Zazwyczaj się sprawdza. Przeczytajcie także o 3 sposobach na selfie.

_MG_8937

A tu już ustawienie oświetlenia: zwykłe białe tło, lampa błyskowa skierowana w sufit, aby doświetlić nieco plan i duże okno, jako główne źródło światła. Ze względu na brak miejsca (foty robiłam w swojej sypialni :)), stałam bardzo blisko tła – gdyby było wzorzyste, nie ma mowy o ładnym rozmyciu, tutaj na szczęście nie widać, że coś jest nie halo. Z tego samego powodu zdecydowałam się na ogniskową 50mm i tylko połowę sylwetki w kadrze.

Zrzut ekranu 2015-06-24 o 13.56.39

 

INSPIRACJE

I oto 6ka wspaniałych, czyli prace, które zainspirowały mnie najmocniej i miały największy wpływ na to, jak ostatecznie wygląda seria Do Kwadratu! Zdjęcia nie są mojego autorstwa, pobrane z pinterest i tam też znajdziecie ich autorów. Po więcej inspiracji odsyłam na moją tablicę FINE ART. Ostatnimi czasy nic tylko pin’uję i cykam swoje interpretacje.

inspirujące zdjęcia

To jak myślicie, podołałam zadaniu…?