wyzwanie fotograficzne

WYZWANIE FOTOGRAFICZNE

- lepsze zdjęcia w kilka tygodni!!! #8

No, hej, Rudziki! Wiosna trwa w najlepsze, prawie lato, a to oznacza tylko jedno – pora na wyzwanie fotograficzne! Chodźcie! Więcej słońca, więcej czasu na świeżym powietrzu, więcej energii, więcej pomysłów, więcej motywacji… Czego chcieć więcej? ;) Spędźmy ten czas kreatywnie, ja też dołączam.

 

Latnie wyzwanie fotograficzne 2018!

 

Dlaczego fotograficzne

Bo fotografię kocham miłością niezmienną, mimo że zdania nie zaczyna się od „bo” :) Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 50% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną. Wiecie, że ostatnio liczba czytelników utrzymuje się na poziomie 100.000 miesięcznie? Dla mnie to kosmiczna liczba!

letnie wyzwanie fotograficzne

 

Dlaczego wyzwanie

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupsko. Wszystkie poprzednie cykle utwierdziły mnie w przekonaniu, że TO DZIAŁA! Zobacz poprzednie edycje wyzwania fotograficznego u Jest Rudo.

 

Dlaczego kreatywne

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się. Działasz!

 

Dlaczego warto

Lepsze zdjęcia w kilka tygodni…? Co ja tu będę gadać, posłużę się opiniami uczestników poprzednich edycji. Zobaczcie, jaka to satysfakcja, znaleźć się wśród wyróżnionych autorów:

wyzwanie fotograficzne jest rudo

 

Kto może wziąć udział

Każdy, kto chciałby doskonalić swoje fotograficzne umiejętności. Miejsce w sieci, jak i publikowanie fotek nie jest wymagane. Nie musisz posiadać lustrzanki czy zaawansowanego sprzętu, nada się także telefon czy zwyczajny kompakt.

 

Jeżeli Twoje zdjęcia są ciemne, nieostre, nijakie, a Ty nie wiesz dlaczego, już 1.06 rusza mój kurs fotografii! Krok po kroku tłumaczę wszystkie zagadnienia, prostymi słowami, „po ludzku”. Kurs jest dedykowany amatorom i po jego zakończeniu wreszcie będziesz robić dobre zdjęcia.

Wiem, jakie problemy mają początkujący fotografowie, bo sama je wszystkie miałam… Zmagałam się z brakiem sprzętu, trudnymi pojęciami, czułam się w tym bardzo zagubiona i wielokrotnie chciałam zrezygnować, miałam dość! Dlatego powstał kurs PODSTAWY FOTOGRAFII, by Tobie sprawę ułatwić… Wchodzisz w to?

wyzwanie fotograficzne - kurs fotografii online

Wahasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie? >> Kliknij tutaj <<

 

 

Sprawy techniczne – WAŻNE!

 • 20 ZADAŃ – nie musisz zrobić wszystkich zdjęć, ale każde dodatkowe ujęcie to więcej satysfakcji! Rośnie także Twoja szansa, na znalezienie się wśród osób Wyróżnionych.
 • PUBLIKACJA ZDJĘĆ – jeśli zdecydujesz się publikować zdjęcia w social mediach czy też np. na blogu, pamiętaj, aby oznaczyć mnie na zdjęciu @jestrudo oraz użyć oficjalnego hashtaga #fotowyzwaniejestrudo (foto wyzwanie jest rudo). Zależy mi, aby być na bieżąco, a użycie hashtaga bardzo mi ułatwi to zadanie ;) Planuję także co tydzień wyróżnić kilka prac w swoich kanałach social media. Jeżeli więc wrzucicie zdjęcia do sieci, pamiętajcie o wspomnianych oznaczeniach.
 • CZAS TRWANIA WYZWANIA – wyzwanie trwa od 28.05 do 30.06 (włącznie); w tym okresie skup się na wykonaniu jak największej liczby zadań.
 • TWOJE PODSUMOWANIE – jest to zbiór wszystkich zdjęć, które wykonałeś na potrzeby wyzwania. Podsumowanie może mieć formę wpisu na blogu, osobnego folderu na facebooku czy też folderu np. na Google Drive/Drop Box. Ważne, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie zdjęcia z wyzwania i tylko te zdjęcia (po 1 na każdy temat). Każde zdjęcie musi być opatrzone numerem zadania. Nie akceptuję linków do profili na Instagramie; upewnij się także czy folder, który mi udostępniasz ma status „publiczne”, abym mogła zobaczyć zawartość.
 • CZAS I MIEJSCE NADSYŁANIA PODSUMOWAŃ – do 6.07 (włącznie); link do podsumowania zostaw w komentarzu pod tym wpisem. Nie wysyłaj mi proszę zdjęć mailowo czy przez facebooka. Abym miała szansę ogarnąć dużą liczbę uczestników, potrzebuję mieć wszystkie podsumowania w jednym miejscu. Komentarz pod tym postem to właśnie to miejsce. Dziękuję za zrozumienie! Wysyłając swoje podsumowanie, wyrażasz zgodę na publikację zdjęć na moim blogu.
 • POSUMOWANIE NA RUDYM BLOGU – jest to wpis, w którym publikuję wyróżnione zdjęcia, wraz z moim komentarzem/opinią, a także linkiem do strony. Jest to więc także okazja, by się za darmo troszkę wypromować ;) Nie liczy się sprzęt, tylko pomysłowość i znajomość podstawDo dzieła!

 

Gratyfikacja

Czyli co z tego będziesz mieć…

 • przede wszystkim, i tego jestem absolutnie przekonana, po wykonaniu zadań poczujesz satysfakcję!
 • jeżeli Twoje zdjęcie zostanie wyróżnione, zostanie opublikowane na moim blogu, by wszyscy mogli je podziwiać
 • rozwiniesz swoje umiejętności, bez względu na sprzęt, którego używasz
 • spojrzysz na fotografię pod innym kątem, choć to stwierdzenie możesz śmiało potraktować też dosłownie :)
 • nauczysz się nowych rzeczy, zgłębisz nowe zagadnienia
 • rozbudujesz swoje portfolio o dodatkowe fotografie
 • zrobisz coś dla siebie, a to zawsze jest super!

 

Zadania

Czyli esencja wyzwania foto. Tym razem wracamy do korzeni… będziemy szaleć kreatywnie, ponieważ przygotowałam dla Was aż 20 zadań – tematów do wykonania. Nie ograniczają je żadne techniczne wymagania, co nie jest równoznaczne, że technika nie ma znaczenia!

Wręcz przeciwnie, technika jest szalenie ważna!!! Zawsze starajcie się zrobić jak najlepsze zdjęcie jeszcze z poziomu aparatu, aby potem nie musieć „ratować” fotografii w programach. Dążcie do fotografowania świadomie, a będzie pięknie. Osoby, które nie radzą sobie z technikaliami, gorąco zachęcam do przeczytania ramki poniżej:

 

Jeśli masz problem z techniczną stroną fotografii, 1.06 rusza mój kurs wideo PODSTAWY FOTOGRAFII – najprościej i „po ludzku” wytłumaczę wszystkie zagadnienia i poprowadzę Cię za rękę krętą ścieżką podstaw fotografii. Przygoda… <3

Zapisz się na listę osób zainteresowanych, a przypomnę Ci o stracie kursu!

Przeczytaj też opinie osób, które już się ze mną nauczyły robić zdjęcia. Jeśli dalej masz wątpliwości, to ja już nie wiem! ;)

 

Osoby bardziej zaawansowane ponownie zachęcam do wybrania tematu przewodniego swoich zdjęć. Czegoś, co zadziała jak „klej” i sprawi, że zdjęcia będą elementami jednej całości. Coś jak puzzle, tylko piękniej ;) To mogą być kolory, powtarzalny element na fotografii, światło, temat zdjęcia, czy edycja.

Działajcie! Działajmy! Ja już mam pomysł na temat przewodni mojej serii. A Ty?

letnie wyzwanie fotograficzne

 

Materiały do druku

>>> pobieram listę zadań – PDF <<<

Wraz z listą do druku, pobierasz baner „biorę udział w wyzwaniu” w dwóch wersjach graficznych. Śmiało umieść go na swoim blogu, profili na Insta czy FB, koniecznie linkując do tego wpisu: https://www.jestrudo.pl/wyzwanie-fotograficzne-8/ – zaproś swoich znajomych, by dołączyli do wyzwania!

letnie wyzwanie fotograficzne

 

Pomoce naukowe

Zajrzyj do bazy wiedzy, by uzupełnić wiedzę o podstawach fotografii. Wszystko masz podane na tacy, nie szukaj wymówek, bo Cię Ruda znajdzie i dupsko skopie. Jeśli potrzebujesz bardziej uporządkowanej wiedzy, mocno polecam mój kurs fotografii, który już za kilka dni będzie do kupienia. Tysiące sprzedanych produktów mówią same za siebie.

 

 

 

Lepsze zdjęcia w tak krótkim czasie? Możliwe!!
Wchodzisz w to?
5/5 - (7 votes)