kurs fotografii online dla początkujących

Kurs fotografii online

O matko-z-córką, nie wierzę! Dziś jest ten dzień… dzień wyczekiwany z mieszanką ekscytacji i obawy. Dziś wypuszczam mój pierwszy kurs fotografii!!!!! Aaaaaaa! Opowiem Wam o czym jest ten kurs, do kogo go kieruję, a także uchylę rąbka tajemnicy i opiszę trochę zaplecza, jak taki kurs powstaje. Jeśli myślicie o swoim produkcie online, zapewne Wam się to przyda.

Uwaga uwaga, ostrzegam, że mogę nadużywać wykrzykników! ;)

 

Kurs fotografii dla początkujących

 

Sklep dla fotografów jestrudo.pl/sklep prowadzimy z Panem Mężem od listopada 2015 roku. Mamy cudne akcje do Photoshopa, lekcje fotografii… ZAMIENIAMY TRUDNE W FAJNE – to nasza misja. Za każdym razem, gdy online pojawiał się nowy produkt, mocno się denerwowałam. PODSTAWY FOTOGRAFII – prosta droga do dobrych zdjęć! to jednak pierwszy kurs wideo i, pisząc tego posta, popijam podwójną melisę, a i tak łapki mi się trzęsą, i nie mogę się zdecydować, czy bardziej się cieszę, czy stresuję. Uf.

 

Dlaczego kurs fotografii

Wiem, jak trudne są początki. Jak ciężko zacząć, zmobilizować się, pokonać wszystkie przeszkody, finansowe i te w głowie. Doskonale rozumiem z jakimi problemami spotykają się początkujący fotografowie, gdyż sama je wszystkie miałam! Jestem samoukiem, straciłam sporo czasu, nerwów, a bywało, że i pieniędzy, które wydałam na nieużywany sprzęt. Nie wierzyłam w siebie i czasem nie wiedziałam, gdzie szukać motywacji i wiedzy, którą WARTO przyswoić na początku.

Bardzo bym chciała trafić wtedy na taki kurs PODSTAWY FOTOGRAFII i mieć to wszystko w jednym miejscu. Pokazane, wytłumaczone. Bardzo bym chciała, by ktoś mnie na początku tej mojej fotograficznej drogi wsparł. By mnie złapał za rękę, pomógł odpowiednio zapakować plecak, przypomniał o kakao w termosie i wygodnych butach. Chciałabym mieć takiego przewodnika…

Ty już nie musisz błądzić w samotności. Chodź, razem pokonamy tę trasę i jeszcze będzie fajnie! Chodź!

 

Dla kogo jest kurs

Od ponad 4 lat działalności blogowej skupiam się właśnie na amatorach, bo to im jest najciężej. Wiem, jak to jest się poddawać, obrażać na siebie i aparat. Rzucać swoją pasję w kąt. Wiem. Rozumiem. Współczuję i chcę Ci pomóc!

Dlatego pojawiły się lekcje fotografii – poradniki PDF napisane najprostszym językiem, „po ludzku”. I mimo rewelacyjnych opinii o tym produkcie, wciąż otrzymywałam wiadomości, że to nie to samo, co prywatne warsztaty. Chcieliście, aby ktoś poprowadził Was za rękę, pokazał paluchem, opowiedział, otoczył opieką i wskazał właściwy kierunek. I właśnie mój kurs fotografii to taki wspólny spacer krętą ścieżką podstaw fotografii. Idziesz ze mną?

Kwestia druga – ja sama potrzebuję już zamknąć temat podstaw fotografii i ruszyć dalej. Mam bardzo wiele pomysłów na kolejne kursy, jednak nie mogę ruszyć w trasę, gdy te zagadnienia leżą takie niedomknięte. Dlatego ten kurs fotografii to taka kropka nad „i”. Bardzo treściwa :)

 

Masz dosyć kiepskich zdjęć?

Dobrze trafiłeś! Kurs fotografii to produkt wideo, kierowany do osób początkujących i tylko początkujących. Jeśli:

  • Twoje zdjęcia są bez wyrazu – szarawe, być może nieostre, bylejakie
  • obce są Ci pojęcia ISO, przysłony, czasu naświetlania, lub masz problem z ich stosowaniem w praktyce
  • czujesz, że Twoje fotografie nie są idealne, ale nie wiesz co poprawić
  • pragniesz wreszcie robić klimatyczne, jasne zdjęcia jak z Pinterest
  • jesteś „nietechnicznym” Rudzikiem i potrzebujesz prostych tłumaczeń i wielu przykładów (ja jestem BARDZO „nietechniczna”!)
  • chcesz wykorzystać 100% możliwości swojego aparatu i raz na zawsze porzucić tryb „auto”

… to ten KURS JEST DLA CIEBIE!

 

 

Najwięcej z kursu skorzystają osoby, które posiadają aparat z możliwością edycji parametrów ekspozycji. Obecnie jest to możliwe już niemal w każdym aparacie kompaktowym, często i w nowszych smartfonach. Posiadacze bezlusterkowców i lustrzanek nie muszą się martwić, oni na pewno wyniosą z kursu wiele przydatnych informacji, gdyż ten typ sprzętu pozwala na dużą ingerencję w zdjęcia.

Jeśli zaś fotografujesz tylko smartfonem, nie będziesz w stanie wykorzystać i przetestować całej wiedzy zawartej w modułach 1 i 2. Chyba, że w planach masz zakup sprzętu z możliwością zmiany parametrów – wtedy śmiało kupuj kurs.

 

O kursie i kasie

Wszystkie szczegółowe informacje zawarliśmy na stronie sprzedażowej. Dowiesz się, co znajduje się w każdym module, jakie są dostępne pakiety, poznasz opinie osób, które już się ze mną fotografii nauczyły (!!!) Jeśli masz jakieś pytania, zerknij na sam dół strony, zawarliśmy tam sekcję FAQ. Śmiało pisz, jeśli coś jeszcze jest niejasne.

Poruszę jeszcze szalenie istotną kwestię – koszt kursu. Nie będę oceniać, czy cena jest wysoka, czy niska. To zawsze zależy. Ja starałam się w każdym module upakować wszystkie potrzebne Ci informacje, abyś po jego przerobieniu, nareszcie robił piękne zdjęcia. Moduły ułożone są logicznie, stopniowo wprowadzam Cię w tajniki fotografii. Materiały mają 2 poziom trudności, więc jeśli dopiero łapiesz za aparat, skupisz się tylko na tych podstawowych zagadnieniach, by te nieco trudniejsze zrealizować, gdy będziesz gotowy.

Kurs dostępny w 3 pakietach. Standard jest dla osób, które potrafią i lubią uczyć się samodzielnie. Pakiety Premium oraz VIP wzbogacone zostały o grupę na FB, ćwiczenia, quizy i pliki do druku. Tylko pakiet VIP zawiera moje INDYWIDUALNE wsparcie mailowe.

 

Nie będziemy od razu zdobywać szczytu w Alpach, zaczniemy od spaceru po łące!

Zależy mi, aby każdy przerobił kurs fotografii w swoim tempie, bez presji i limitów czasowych. Antek lubi maszerować szybkim tempem, ale Ziutek woli powolny spacer. Dlatego od razu po zakupie otrzymujesz roczny dostęp na zawsze* do całego kursu, by przejść tę drogę po swojemu! Super, nie?

 

*- chcę nagrodzić osoby, które mi zaufały podczas tej pierwszej edycji, dlatego dla Was dostęp do kursu nie ma limitu czasowego!

 

Od razu daję znać, że w kolejnych edycjach sprzedaży cena kursu może wzrośnąć. To mój pierwszy taki produkt i chcę uprzywilejować osoby, które mi zaufają. Jednocześnie każdy, kto kupi kurs będzie miał dostęp do jego najnowszej wersji, gdy taka się pojawi. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów i nie boimy się wprowadzać ulepszeń, gdy zajdzie taka potrzeba.

kurs fotografii

 

Kulisy powstawiania kursu fotografii

Łooo, to dopiero temat rzeka i mogłabym spokojnie wyprodukować ebooka o tej tematyce. Dziś zatem pokrótce opiszę, jak to u mnie wyglądało, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, bo sami myślicie o swoim kursie online, napiszcie w komentarzu!

 

1. Pomysł

Trochę napisałam o tym w pierwszym akapicie – kurs POKOCHAJ FOTOGRAFIĘ! powstał z potrzeby niesienia pomocy początkującym, zagubionym fotografom. Zależało mi także, aby zamknąć temat podstawowych zagadnień i móc żwawym krokiem ruszyć w stronę innych zagadnień, które szalenie mnie interesują.

 

2. Plan działania

Podstawa podstaw to narzędzie do podziału i organizacji zadań – u nas sprawdziła się ASANA i wiem, że jest to program, który zostanie ze mną na długo. Pozwala na przypisanie zadań do użytkowników, oznaczenie ich deadline’u (jest też widok kalendarza – super dla wzrokowców) i ich sprawną segregację.

Dla mnie to ważne kwestie, bo bez dobrego planu nie zaczynam działania, a i z Panem Mężem chciałam się sensownie komunikować – do tej pory trochę był to fb, trochę maile i wszystko gdzieś się gubiło.

 

3. Merytorycznie

Potem zaczęłam rozpisywać kurs merytorycznie – podział na moduły i lekcje. Rozpisałam sobie poszczególne zagadnienia, dopisałam, gdzie potrzebne będą zdjęcia, grafiki, ćwiczenia i inne materiały dodatkowe. Całość w styczniu.

 

4. Praktycznie

W lutym i marcu pracowaliśmy nad wcielaniem planu w życie. Pan Mąż stworzył harmonogram działań i kalendarz marketingowy. Ja w tym czasie opracowałam materiały graficzne do całego kursu. Także bannery reklamowe, i wszystko to, co widać, i w kursie, i na stronie sprzedażowej. Zrobiłam sobie także sesję wizerunkową specjalnie na potrzeby kursu.

 

5.Technicznie

Bardzo istotna sprawa – platforma do sprzedaży kursu. Odpowiednią wtyczkę zainstalowałam w maju zeszłego roku, kiedy to jeszcze nie sądziłam, że projekt #rudeM pochłonie tyle mojego czasu ;) Do tematu wróciłam w 2018 i okazało się, że wtyczka nie do końca działa z nową wersją WordPressa, bo właśnie na tym systemie mam i sklep i blog.

Dlatego też zdecydowałam się na nowe rozwiązanie WP Idea – to polska wtyczka do WordPressa, która pozwoli Ci w łatwy sposób stworzyć i zorganizować własny kurs online. Nie jestem jedyną blogerką, która korzysta z tego rozwiązania, widziałam je m.in. u Asi Glogazy, Bartka Popiela czy Tomka Tomczyka.

Jeśli szukasz prostego sposobu, by wypuścić własny kurs, polecam Ci WP Idea. Tutaj dowiesz się więcej, a tutaj możesz je zakupić.

 

W ramach kwestii technicznych, wszystkie materiały zostały wgrane na serwer WordPressa, wideo na serwery Vimeo. I tyle! Naprawdę nie jest to trudne ;)

 

6. Czas >> start!

W uproszczonej wersji teraz pora na punkt szósty, czyli start kursu, który ma premierę właśnie dziś. (Aaaaaaaaaaaaaa!!!!)

 

 

Teraz Ty!

Słuchaj, zrobiłam co mogłam. Ten kurs fotografii łatwiejszy być nie może. Uprościłam słownictwo, usunęłam zbędne schematy, wszystko pokazałam i rozrysowałam na estetycznych grafikach. Stworzyłam i omówiłam masę zdjęć pod kątem zagadnień występujących w kursie. Pokazałam palcem, złapałam za rękę i poprowadziłam krętą ścieżką podstaw fotografii, osłaniając Cię od bełkotu i zbędnych terminów.

Jednak to Ty musisz uważnie rozglądać się na boki podczas tego spaceru. Ty musisz być ciekawy i pełen chęci, by te dobre zdjęcia wreszcie zrobić! Jesteś? No to, chodź! Aparat w dłoń i idziemy!

 

 

Nie odkładaj siebie na później. Twoja pasja też jest ważna, wiesz?
Rate this post

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze