Podsumowanie 2019

i one little word

Roku 2019 – ależ Ty byłeś dziwny! Dobry, trudny, przełomowy, uczący… Ileż ja się o sobie samej dowiedziałam, ileż demonów oswoiłam… Płynęłam z prądem, ale ta woda czasami była bardzo ciemna, topiłam się nie raz, nie raz dotykałam dna, by mocno się odbić i dalej robić swoje.

 

AKCEPTACJA

 

Właśnie w 2019 roku wypracowałam sobie zgodę na rzeczywistość.

Jest jak jest. Jest dokładnie tak, jak być powinno. Nawet, jeśli jest cholernie trudno. Nie uciekałam od tych doświadczeń, pozwalałam im mnie zalewać, by, ostatecznie, wyjść z tego silniejsza, spokojniejsza, pewniejsza swojej mocy.

Bardzo łatwo jest się upić, uciec do ludzi czy w fikcyjny świat, gdy całe ciało zalewają bardzo trudne emocje, a tobie się wydaje, że jesteś najbardziej samotnym człowiekiem we wszechświecie i, co gorsza, to już się nigdy nie zmieni.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy bardzo często wybierałam pozostać w tym bólu, który mnie zalewał. Emocje się wysycały, a mnie ogarniał spokój i przekonanie, że sobie poradzę.

 

9 najpopularniejszych zdjęć na moim Insta w 2019 roku:

 

CO SIĘ NIE UDAŁO W 2019

 

Ten akapit jest po to, żebyście nie myśleli, że ludziom z internetu wszystko zawsze na różowo. Lubię ładne zdjęcia, jestem estetką i taką rzeczywistość pokazuję na zdjęciach na IG, ale jeśli czytacie moje opisy na Instagramie, to wiecie doskonale, że bywa różnie.

 • Nie rozwinęłam kanału na YouTube – układam sobie to w głowie.
 • Kampania promocyjna #dbalnika daleka była od tego, jak sobie ją zaplanowałam – zabrakło mi zasobów i czasu.
 • Nie doceniłam ogromu pracy, jaki wiąże się z wypuszczeniem produktu fizycznego, przez co od września pracowałam zdecydowanie więcej, niż powinnam, przekraczając siebie.
 • Nie ćwiczyłam regularnie.

 

 

 

Z CZEGO JESTEM DUMNA

 

Zawodowo

 • Zawodowo moim największym sukcesem jest pierwszy produkt fizyczny – #dbalnik. Narzędzie dla kobiet, które pomaga o siebie zadbać, ustalić priorytety, zatroszczyć się o swoje potrzeby. Ogrom pracy kilku osób sprawił, że #dbalnik mogłyście kupić jeszcze przed świętami.
 • Zrekrutowałam sobie świetną asystentkę-ogarniaczkę Karolinę kobiecastronabiznesu.com i wspólnie działamy dla Was od września. Mam szczęście do ludzi, będę to ciągle podkreślać!
 • Zorganizowałam wyzwanie #DbanieToWyzwanie, dzięki któremu wiele z Was poszło na badania, zaczęło psychoterapię czy zrobiło coś miłego dla siebie.
 • Moje firmy osiągnęły przychód wyższy o 37%, niż w roku poprzednim.
 • Przeszkoliłam dziesiątki osób na moich warsztatach fotograficznych.
 • Zrealizowałam współprace z markami, z których jestem niezmiennie dumna.
 • We współpracy z artystką stworzyłam kolejną edycję darmowego kalendarza do druku na 2020

View this post on Instagram

Przed nami ostatnie spotkanie #AkademiaAlways Postaw Na Siebie. Już 8.12 spotykamy się w Warszawie ✨💗📸🌟🌸 Będziemy pracować nad pewnością siebie, porozmawiamy o kobiecości, a także nauczę Was robić dobre zdjęcia produktowe na Instagram w ramach warsztatów fotograficznych! Solidna pigułka wiedzy i inspiracji! A do tego kulisy pracy z globalną marką jaką jest @Always_polska! Akademia jest darmowa, jednak miejsc jest tylko 30. I teraz uwaga – chcesz wziąć udział? Zrób zdjęcie, które pokazuje, czym jest dla Ciebie pewność siebie. Im kreatywniej, tym lepiej! Nie ograniczaj się, spisz pomysły, a potem zrób zdjęcia. Najlepszą fotkę wrzuć na Instagram i oznacz: #alwayssensitive #akademiaalways @allaboutlife.pl @always_polska – to warunek konieczny, by Twoje zdjęcie wzięło udział w konkursie. Zdjęcia autorstwa: @portalgwiazdpl 😙 — Regulamin dostępny https://allaboutlife.pl/2019/10/01/regulamin-akademia-always/ Marka skontaktuje się ze zwyciężczyniami poprzez IG. Przystępując do konkursu na zasadach określonych w Regulaminie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w zakresie: nazwy i tematyki konta na portalu społecznościowym Instagram oraz ewentualnego wizerunku, zawartego w Pracy Konkursowej. Administratorem Twoich danych osobowych jest Procter & Gamble DS Polska Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zabranieckiej 20, 03-872 Warszawa. W sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych możesz się skontaktować z Organizatorem konkursu (kontakt@allaboutlife.pl). Szczegóły dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w § 5 Regulaminu konkursu. Przystępując do konkursu również oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z Regulaminem konkursu i akceptujesz jego postanowienia. . . . #zawszebadzsoba #zawszebadzkobieta #jestrudo #współpraca #pastelove #pastels #redhead #redheads #gingerhair #redhair #paleskin #shorthairdontcare #makeuplovers #makeupgoals #makeuplooks #makeupideas #beautymakeup #flowerpower #polishgirls #polskadziewczyna #polishwoman #polskiedziewczyny #interior2you #hyggehome #hyggelife #photographyinspiration #photoworkshop

A post shared by Natalia Lis – uczę fotografii (@jestrudo) on

 

Prywatnie

 • Zakończyłam psychoterapię i podjęłam decyzję o rozpoczęciu kolejnej.
 • Niesamowicie dużo się o sobie nauczyłam.
 • Spędziłam dużo dobrego czasu w gronie dobrych ludzi.
 • Poprawiłam kontakt z ciałem, głównie dzięki kursowi MBSR, który też w tym roku zrobiłam.
 • Zbliżyłam się do siebie, zaczęłam słuchać swojej intuicji, co poskutkowało poznaniem super ludzi.
 • Zrobiłam sobie kilka sesji foto, które cieszyły me rude serduszko.
 • Tworzyłam poezję.
 • Zrobiłam dwa tatuaże, które uwielbiam!
 • Podróżowałam po Polsce, naprawdę wypoczywając; byłam w Bieszczadach, kilka razy w Zakopanem, nad morzem. Odwiedziłam też przyjaciół w UK.
 • Wyremontowałam balkon i latem mam tam dodatkowy, ulubiony pokój ♥

 

 

 

CELE NA 2020

 

W tym roku styczeń jest moim miesiącem, kiedy zwalniam, podsumowuję rok i planuję kolejny, a, jak dobrze wiecie, styczeń dopiero się zaczął. Z tego względu podzielę się z Wami tylko kilkoma głównymi założeniami.

 • Usprawnić biznes – praca u podstaw, na strukturze. Mało mnie to jara, ale jest bardzo potrzebne.
 • Zatrudnić managera-handlowca, który pomoże mi w sprzedaży, spojrzy na mój biznes holistycznie.
 • Skupić się na tworzeniu treści, a całą resztę delegować pracownikom.
 • Zbudować społeczność na YouTube – wykupiłam już konsultacje u specjalisty, w mojej głowie kształtuje się plan działania; w blogowaniu czuję, że nie ma już dla mnie wielu dróg rozwoju, dotykam sufitu… zaś wideo to zupełnie inna bajka, tu jest tyleeeee do ogarnięcia i chcę się tym zająć.
 • Stworzyć kolejny fotograficzny kurs wideo – to mega wymagający projekt, ale czuję, że to właściwy krok.
 • Odświeżyć szatę graficzną sklepu, bloga i produktów – nad tym pracuje już Karolina.

Tyle zawodowo. Prywatnymi się póki co nie dzielę.

 

 

ONE LITTLE WORD 2020

 

Moim słówkiem na 2019 było pleasure. I to było cudownie dobrane słowo, tego właśnie było mi trzeba. Szaleństwa, przyjemności, rozpusty, hedonizmu. Nad nowym one little word kminiłam od początku grudnia i wiedziałam, że będzie moment, kiedy ono po prostu się we mnie pojawi. Wybuchnie, zakwitnie, będzie.

No i jest.

ŁAGODNOŚĆ

 

Dobroć. Spokój. Ukojenie. Zrozumienie.

Bardzo mi tego trzeba, przede wszystkim wobec samej siebie.

 

 

Rudziki, jak Wasze cele na 2020 rok? Robicie, planujecie? Macie jakiś sprawdzony system..?

A może też wybierzecie swoje słówko na ten rok? 

 

View this post on Instagram

Canon Zoemini rozbudza moją kreatywność! ✨✨✨ Postanowiłam zaszaleć i spróbować czegoś, co od dawna chodziło mi po głowie, ale nie miało określonej formy. Usiadłam więc z kartką i ołówkiem i zrobiłam sobie burzę mózgu. Spisałam swoje skojarzenia, niezbędne elementy kadru, kolorystykę. Rozrysowałam plan. Zdjęcie jest składową dwóch kadrów: pierwszy to flat lay z akcesoriami, drugi to Naczelna Matka Wszystkich Rudzików na białym tle. Jutro na Stories pokażę składowe tej fotografii. Potem sporo dłubania w Photoshopie, na koniec mój ukochany filtr Sorbet i miękka mgiełka od dołu, by nadać zdjęciu jeszcze więcej miękkości. Efekty, jak widać na załączonym obrazku. Jestem SZALENIE ciekawa Twojego zdania! Kreatywność to nie tylko dobry pomysł. Kreatywność ma dwie nogi, a drugą z nich jest działanie! Odważyłam się zrealizować to, co mi w głowie kiełkowało i powiem Ci, że było warto! Co najgorszego może się stać..? Najwyżej po prostu nie wyjdzie. A wtedy możesz spróbować raz jeszcze. Może uda się za drugim, trzecim, siódmym razem..? Pamiętaj – działanie. Akcja. Ruch. Zrób to, co od dawna krąży na poziomie Twoich myśli. Pomóż temu pomysłowi nabrać kształtu. Trzymam za Ciebie kciuki i na koniec jeszcze przypominam o konkursie! Można wygrać jeden z dwóch Zoemini S od @CanonPolska. Co musisz zrobić? Dodaj na swój profil na Instagramie zdjęcie, które pokazuje, jak ważni są dla Ciebie Twoi przyjaciele lub pasja. 💗 Pamiętaj o oznaczeniach: #LiveAndCreate, #ZachowajChwile, #CanonZoemini. Regulamin znajdziesz na Instagramie marki Canon. Konkurs trwa do końca miesiąca. . . . . #creativephotography #creativity #conceptual #conceptualphotography #modernphotography #photoshoot #jestrudo #artofphotography #artphotography #creativephotographer #candyminimal #visualcrush #colorcolourlovers #colorventures #livecolorfully #redhead #redheads #gingerhair #redhair #polishwoman #polishgirls #outfitinspo #stylebloggers #frenchstyle #polishgirl #lestyleàlafrançaise #creativephotos

A post shared by Natalia Lis – uczę fotografii (@jestrudo) on