Optymalizacja bloga blogger (blogspot) SEO

Optymalizacja bloga SEO

Optymalizacja bloga pod kątem SEO to ważny temat. Dzięki odpowiedniej optymalizacji Twój blog ma szansę pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Warto o to zadbać, bo chyba piszesz dla czytelników, prawda? Bez dobrego SEO będzie im trudniej Cię znaleźć…
Zapraszam na mój poradnik. Bez zbędnego pierdu pierdu, jedziemy!

Optymalizacja bloga na Blogger

(blogspot) SEO

 

TYTUŁ BLOGA

Bardzo istotna sprawa, której pominąć nie możecie. Powinien zawierać nazwę bloga (serwisu, sklepu etc…) oraz bardzo skrótowe, hasłowe wyjaśnienie tematyki bloga. U mnie jest to: Jest rudo | blog fotograficzny.
Jak dodać tytuł bloga: blogger –> ustawienia –> podstawowe –> tytuł

 

>> Przeczytaj także: GDZIE ZAŁOŻYĆ BLOGA

 

OPIS BLOGA

Tutaj możemy zaszaleć, bo do dyspozycji mamy aż 150 znaków (wliczając spacje i interpunkcyjne). Pozbawiamy go ozdobników, zdań złożonych i trudnych słów. Zastanów się, o czym właściwie piszesz i stwórz swój opis, np: Blog o zdrowym odżywianiu, eko kosmetykach i fitness. U mnie:  Blog lifestyle,  photoscape, fotografia, DIY dom, zrób to sam, photo scape, zdrowie i uroda, opinie, lifestyle, inspiracje. Już widzę, że opis powinnam nieco uaktualnić…
Jak dodać opis blogablogger –> ustawienia –> ustawienia wyszukiwania –> opis na potrzeby wyszukiwania

 

SŁOWA KLUCZOWE NA BLOGU (keywords)

To hasła, które określają tematykę naszego bloga (mogą powtarzać się z tymi z opisu, czy tytułu). Ważne, aby pisać je w bezokoliczniku, małą literą, oddzielając przecinkiem.
Jak dodać słowa kluczowe: tutaj znalazłam instrukcję.
Tak to wygląda u mnie:

optymalizacja bloga Blogger (Blogspot)

 

STOPKA BLOGA

Jeszcze nie tak dawno temu google świetnie indeksowało całą treść ze stopki bloga, dlatego też obszar ten przesycony był treścią “pod google” (głównie popularne słowa kluczowe, albo miasta, jeśli firma działała na konkretnym obszarze). Aktualnie google zmądrzało, treść stopki bloga nie jest już zczytywana w ten sam sposób, a więc tekst tam zawarty nie ma takiej “siły przebicia” w wyszukiwarkach. Niemniej jednak myślę, że warto wrzucić krótki opis bloga, albo parę dodatkowych słów o sobie. Zwłaszcza, jeśli macie trochę miejsca.

 

~~~~~~~~~~~~

 

Powyższą wiedzę nabyłam ze łzami w oczach ponad dwa lata temu…; nie biorę odpowiedzialności za nieaktualne informacje.

Jeśli macie coś do dodania, śmiało piszcie w komentarzach, może czegoś nowego się nauczę! ;] A tak poza tym – w następnym SEO wpisie będzie ciekawiej, bo pokażę Wam jak optymalizować post, zdjęcia, linki i bóg-wie-co-jeszcze.

Na koniec planuję informacje dodatkowe, które warto gdzieś tam z tyłu głowy przechowywać, ale wszystko w swoim czasie.
Dzisiejszy wpis nad wyraz krótki, ale w wolnej chwili koniecznie wprowadźcie powyższe opisy!

 

Wiesz już, na czym polega optymalizacja bloga Blogger? No to daj lajka :)