blog fotograficzny - lekcje fotografii konkurs

Konkurs: lekcje fotografii

Rudziki! Ależ mam dziś dla Was wspaniałą wiadomość! Szybki konkurs, w którym do zgarnięcia są moje autorskie lekcje fotografii. Są aż 3 zestawy, więc mam nadzieję, że gra warta świeczki :)

Dlaczego konkurs

Jakiś czas temu na moim fanpage zapytałam, czy rozdanie kilku produktów za darmo to dobry pomysł. Był odzew, a ja wiem, że moje lekcje fotografii DZIAŁAJĄ, więc nie mam najmniejszych oporów, przed rozdaniem kilku zestawów zupełnie za free. ;)

To świetna okazja dla osób, które nie chciały lub nie mogły sobie na taki zakup pozwolić. Mam nadzieję, że uwierzycie w siebie i spróbujecie swoich sił!

Czytajcie dalej, by dowiedzieć się,co trzeba zrobić, żeby Szop wysłał do Was trochę fotograficznej wiedzy ;) Aaa – jeśli chcecie doskonalić swój warsztat fotograficzny, to polecam obserwować fanpage Szopa – to tam umieszczamy informacje o nowych produktach, są też jednodniowe zniżki i rabaty dla nowych klientów. No i będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie do Lubisiów. W końcu szopki to takie słodziaki!

 

Zadanie konkursowe

Jestem przekonana, że spodoba się kreatywnym głowom ;) Konkurs składa się z dwóch etapów:

a) wymyśl slogan reklamowy, który „sprzeda” nasze lekcje fotografii. (Przykładowe slogany: „Masz dosyć kiepskich zdjęć? Dobrze trafiłeś!” albo „Zamieniamy trudne w fajne!”)

b) Dokończ zdanie: Moim największym problemem związanym z fotografią jest…

Zgłoszenie zostaw w komentarzu. Na Wasze odpowiedzi czekam do niedzieli (25.09.2016) do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników odbędzie się tutaj, pod tym wpisem, najpóźniej 30.09.2016. Potem czekam na kontakt mailowy „wybrańców”, abym mogła przekazać Wam nagrody.

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

 • jesteś „świeżakiem” w temacie foto
 • nie wiesz jak zacząć
 • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
 • boisz się trudnych pojęć
 • masz mało czasu
 • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

Nagrody

Zestaw 8 lekcji fotografii zgarną aż 3 osoby! Zagadnienia poruszane w lekcjach opisane są dokładnie na stronie: https://jestrudo.pl/sklep/lekcje-fotografii/

sklep dla fotografów | kurs fotografii

 

Powodzenia!!! Jeśli chcielibyście w przyszłości więcej tego typu akcji, dajcie znać lajkiem:

 

Wyniki konkursu

Gratulacje dla wszystkich! Żałuję, że część osób nie przeczytała zasad uczestnictwa i nie dostosowała się do 2 prostych reguł. Dostałam kilka odpowiedzi, które pokrywały tylko jeden z punktów. Byli też uczestnicy, którzy opublikowali po kilka odpowiedzi, licząc, że sama wybiorę najlepszą.

Dlatego wyróżnienie przyznaję tym 3 osobom. Jest mi niezmiernie miło przekazać lekcje fotografii:

 1. Julii, za slogan reklamowy: Trudnej fotografii mówimy stop – rozwiązaniem jest „Mój Szop”
 2. Marcie M. za slogan: Dobre zdjęcia – bardzo proste do pojęcia!
 3. oraz Monice za hasło: Brzydkie zdjęcia Ci wychodzą? Lekcje Szopa Ci pomogą!

Dziewczyny, koniecznie teraz odezwijcie się do mnie na maila: kontakt@jestrudo.pl/sklep, abym mogła przesłać do Was nagrody. Macie na to 7 dni.

Dziękuję wszystkim!

 

Regulamin

 1. Organizatorem Konkursu („Organizator”) jest spółka Moj Szop Ltd, reprezentowana przez Natalię Sławek, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Unit 4E Enterprise Court, Rotherham S63 5DB, zarejestrowaną w brytyjskim urzędzie rejestrowym pod numerem 09777721.
 2. Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.
 3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków: umieszczenie komentarza pod wpisem https://www.jestrudo.pl/konkurs-lekcje-fotografii/ z propozycją sloganu reklamowego oraz dokończonym zdaniem „Moim największym problemem związanym z fotografią jest…” do 23:59 dnia 25.09.2016.
 4. Nadesłanie odpowiedzi oznacza zgodę na jej publikację na łamach strony https://www.jestrudo.pl, podczas ogłoszenia wyników, oraz na wykorzystanie sloganu do celów reklamowych spółki Moj Szop Ltd.
 5. Nagrodami w Konkursie są 3 pakiety 8 lekcji fotografii. 3 najciekawsze odpowiedzi zgodne z Regulaminem zostaną wybrane przez Organizatora i nagrodzone.
 6. Wyniki konkursu pojawią się na końcu artykułu, pod adresem: https://www.jestrudo.pl/konkurs-lekcje-fotografii/ do dnia: 30.09.2016
 7. Zdobywcy nagród proszeni są o kontakt elektroniczny na adres: kontakt@jestrudo.pl/sklep w celu odbioru nagrody. Zdobywcy nagród mają 7 dni na nawiązanie kontaktu mailowego, pod rygorem przepadku prawa do nagrody na rzecz kolejnego uczestnika.
 8. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża także zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia niniejszego Konkursu oraz w związku z wydaniem nagród.
 9. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, postanowień jego Regulaminu i interpretacji rozstrzyga Organizator. Pytania można kierować mailowo na adres: kontakt@jestrudo.pl/sklep
 10. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych.

 

Sponsorem nagród jest sklep jestrudo.pl/sklep

sklep dla fotografów

Rate this post

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
54 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

a) Złote myśli Szopa:
„Na świecie nie ma osoby, którą pogryzłby aparat.
Ty także możesz nauczyć się jak robić dobre zdjęcia.
Chodź, pouczymy się razem!
Ja nie gryzę.”

b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest odpowiednie naświetlenie fotografowanego przedmiotu/osoby oraz edycja zdjęć na Linuxie.

Justyna Luzak

Hasło reklamowe: „Czy wiesz, że istnieje zwierze, które całkiem sporo wie o fotografii? Jest oswojone, bardzo chętne do współpracy i może nauczyć cię robienia zdjęć, których nie powstydzi się żaden mieszkaniec lasu lub wielkomiejskiej dżungli. Poznaj Szopa i zacznij pstrykać!” Mój problem z fotografią: Zacznijmy od początku – robię zdjęcia… Czytaj więcej »

Mormo9

a) „Żeby ciemne stało się jasne! Jak zamienić pasję w sztukę?” b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest: dostosowywanie parametrów do warunków. Dobrze się robi zdjęcia na białej kartce w świetle słonecznym, ale przy walce z żółtym światłem, przy zdjęciach okolicznościowych bądź nawet w cieniu wieczornym… Ratunku, jak zapanować… Czytaj więcej »

Julia

Super, ze robisz taki konkurs :) Ktos kto wygra bedzie miał sie z czego cieszyć :) a) slogan reklamowy: Trudnej fotografii mówimy stop – rozwiązaniem jest „Mój Szop” b) dla mnie największym problemem w fotografii jest obróbka. Całą kwestię techniczną już „ogarnęłam” – owszem, ideałem nie jestem, błędy robię jak… Czytaj więcej »

Barbara Izabela

a) „Nigdy nie jest za późno na miłość, naukę i spełnianie marzeń”… Jeżeli twoją miłością jest fotografia, a marzeniem robić dobre zdjęcia, to dobrze trafiłeś.
b) Moim największym problemem w fotografii jest… ja dopiero zaczynam, więc wszystko jest problemem. Ten największy problem – to jednak naświetlenie obiektu .

a) „Dobre zdjęcia – bardzo proste do pojęcia!” b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest… światło, światło i jeszcze raz światło. Chciałabym nauczyć się robić zdjęcia w trybie manualnym, ale jakoś nie mogę sobie z nim poradzić. Podziwiam ludzi, którzy mają swój styl robienia zdjęć i wszystkie zdjęcia mają… Czytaj więcej »

Kamila Polanowska

a) „Wystarczy tylko jedna lekcja fotografii, nie musisz się obawiać, że Twoje zdjęcia szlag jasny trafi.” b) Na początku coś tam korzystałam z Photoscape, później postanowiłam, że rzucę się na głębszą wodę i zdobyłam Photoshop’a. Co pomyślałam jak otworzyłam go pierwszy raz? O matko, przecież ja nie dam rady się… Czytaj więcej »

Kamila Polanowska

a) „Wystarczy tylko jedna lekcja fotografii, a Twoje zdjęcia szlag jasny nie trafi.” b) Na początku coś tam korzystałam z Photoscape, później postanowiłam, że rzucę się na głębszą wodę i zdobyłam Photoshop’a. Co pomyślałam jak otworzyłam go pierwszy raz? O matko, przecież ja nie dam rady się tym ustrojstwem posługiwać.… Czytaj więcej »

a) Lubisz oglądać ładne zdjęcia, ale sam ich nie robisz? Myślisz, że Ty tak nie potrafisz? A ja Ci udowodnię, że możesz robić tak samo piękne, jak nie lepsze. Zapisz się na lekcje fotografii z JEST RUDO, by zostać rudzikowym fotografem. Aparat nie gryzie, tylko Twoje myśli Cię zjadają. b)… Czytaj więcej »

renia

a) hasło reklamowe: ” Zmieniamy amatora w profesjonalistę tylko i wyłącznie dzięki MójSzop.”
b) moim największym problemem związanym z fotografią jest głębia ostrości, czas naświetlania,przede wszystkim kuleje tryb manualny.

Karola

1) Mój Szop – Twój start w fotografii. 2) Jestem amatorem. Najtrudniejsze dla mnie jest zrozumienie i otwarcie się na nowy – inny sposób myślenia. W swoich zbiorach mam już lekcje które pojawiły się jako pierwsze i nie wiem czy to moja wyobraźnia jest malutka czy mój charakter już taki… Czytaj więcej »

Kinga W.

a) „Lekcje kupione w MoimSzopie, sprawią, że Twoje zdjęcia będą na topie!”
„MójSzop i jego lekcje to dla Ciebie zdjęcia lepsze.”
b) Największym moim problemem jest kompozycja, odpowiednia perspektywa, wydobycie tego „czegoś” z fotografowanego obiektu oraz odpowiednie podkreślenie tego podczas obróbki.

Kamil Skrok

A) Zamień FotoSzopa na foto lekcję z Szopa!

B) Moją piętą achillesową jeżeli chodzi o fotografowanie jest znalezienie ciekawego ujęcia, nietypowego dla danego miejsca – umiejętność zobaczenia jakiegoś obiektu zupełnie inaczej niż inni.

Daylicooking

a- Jest rudo? będą dobre zdjęcia!
Z rudymi lekcjami sukces gwarantowany!

b-Moim największym problemem związanym z fotografią jest kompozycja i oświetlenie.

Pinezka na mapie

Slogan: „Mój Szop – osobisty fotoedukator”

Moim największym problemem związanym z fotografią jest zacząć. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przełączenia z trybu auto na świadomą fotografię. Jednak wszelkie kwestie techniczne to dla mnie czarna magia. Lisie, ratuj!

Monika

1. MójSzop – razem nauczymy się robić lepsze zdjęcia.
2. Moim największym problemem związanym z fotografią jest wykonywanie zdjęć w ruchu, wychodzą lekko nieostre, prouszone.

Anna Czupryn

a) Ja pracuję, byś Ty mógł uczyć się spokojnie ;) b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest… to, że chce robić coś innego, niż wszystkie zdjęcia na instagramie czy na sesjach zdjęciowych, bo są one „trendami” , nie indywidualnym stylem. Chce robić coś innego, coś świeżego. Potrzebuje do tego… Czytaj więcej »

Monika Gałązka

Slogan: „boisz się kolorów? Nauczymy Cię jak patrzeć na rudy przez różowy obiektyw” ?
Moim największym problemem związanym z fotografią jest to że nie mam osób chętnych do fotografowania na których mogłabym się uczyć fotografii.

P.s. fajny konkurs:)

Adrianna

Super
Zdjęcia
Od
Podstaw

Największe trudności sprawiają mi kompozycja i obróbka.

Beata Redzimska

WOW Natalia, fajna ta nowa odslona, lece wymyslac zabojczy slogan. Bo stawka jest warto gry. Pozdrawiam serdecznie Beata

małgorzata michaluk

a) „Poznaj sekret lepszych zdjęć. Poznaj Mój Szop”
b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest motywacja. Wystarczy jedno nieudane zdjęcie i już mam wątpliwości co do swoich umiejętności…. robię przerwę i powracam znowu z jakąś perełką i tak za każdym razem… :)

mybettersite

Dla mnie najbardziej są zachęcające nagrody w konkursach, ale niekiedy można pokazać w nich swoją twórczość i talent, więc gdybym miała dobry aparat, coś bym przesłała, nawet dla sprawdzenia samej siebie :)

lili

a) „Powiedz stop suchej teorii- wgryź się z nami w praktyczne lekcje fotografii” b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest przerzucenie się na manualne tryby w ważniejszych momentach, kiedy chce mieć ostre zdjęcia po prostu zdaję się na automatyczne wersje. Boję się ryzykować jakością zdjęć. W tym podpunkcie powinna… Czytaj więcej »

Natalia Sławek

W punkcie a poproszę o zostawienie tylko 1 opcji..

A)Mój szop – mówimy stop nijakim zdjęciom!

B)Nadal nie panuje nad światłami i cieniami na zdjęciach w pełnym słońcu lub innych, utrudnionych warunkach np w lesie. Efektem są twarze poprzecinane cieniami albo prześwietlone fragmenty zdjęć.

Angie_sz

Cześć kochana! Zgłaszam się do konkursu,a oto moje odpowiedzi… * „Rudy lis zaprzyjaźnił się z szopem. Ty zaprzyjaźnij się ze swoim aparatem!” * Moim największym problemem związanym z fotografią jest… a raczej SĄ trudne warunki oświetleniowe. Na grillu czy ognisku zdjęcia wychodzą rozmazane,a gdy wydłużam czas naświetlania to za ciemne,… Czytaj więcej »

Monika

1. „Brzydkie zdjęcia Ci wychodzą? Lekcje Rudej ( lub Lekcje Szopa) Ci pomogą!?
2. Moim największym problemem są zdjęcia w ruchu, brak ostrosci oraz pojęcie światła.

Magda Jakubczyk

a) zdjęcia kiedyś czarno białe teraz cyfrowe-lekcje fotografii zostaną ponadczasowe
b) z przesytem form nie wiem jak znaleść swój styl,kadrów form itd jest mnóstwo gubię się kurs dużo by mi ułatwił i podciągnął technicznie interesuje się fotografią mobilną

„Mój szop lekcje fotografii daje bo to mu się zawsze udaję” buziaki

Asia, a część druga?

Joanna

Moim najwiekszym problem w fotografii jest ekspozycja o czym dziś poraz kolejny się przekonalam i to, że jestem zakręcona :)))

a) Każdy, kto do „Mojego szopa” trafi, ma szansę poznać tajniki fotografii!
b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest całkowity brak kompetencji. Nie wiem nawet od czego zacząć. Jestem amatorem, ale chciałabym nauczyć się robić „dobre” zdjęcia krok po kroku. Szybko się uczę. :)

Anna Kozok

a)Mój Szop – zmyje wszystkie Twoje problemy fotograficzne b)Moim największym problemem związanym z fotografią jest… zapał na 5 minut. Na coś się bardzo napalę, naoglądam tutoriali, wykupie jakieś dodatki… i jakoś to tak zostaje nieruszone, niedokończone. Druga sprawa – jestem fanka jasnych zdjęć ale jakoś średnio mi to wychodzi zwłaszca… Czytaj więcej »

Natalia Lis

W punkcie a poproszę o zostawienie tylko 1 opcji.

Maria Imiołek

a) „Cenne RadyRudej zamieniaj w magiczny czas”. „Uwieczniaj chwile by wspominać je w albumie”. b) Chciałabym poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z instrukcją obsługi aparatu, aby zaznajomić się z konstrukcją i sposobem korzystania z narzędzi sterujących lepiej pomogłoby Mi zrozumieć w jaki sposób korzystanie z poszczególnych cech aparatu może… Czytaj więcej »

Gracja Krawczyk

Slogan: „Spójrz inaczej, uchwyć lepiej, pokaż więcej.”
Moim największym problemem jest dobór odpowiednich parametrów, kompozycje i obróbka oczywiście.
A konkurs super. :)

Marta

A – „Chcesz zatrzymać chwilę, uchwycić moment? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy.” B – Moim największym problemem związanym z fotografią jest…… No cóż… Moja lustrzanka została zamknięta w torbie… Bardzo chciałabym poznać fotografię od podstaw i chwytać każdy moment, bo go nie stracić bezpowrotnie. Obecnie jestem mamą dwóch chłopców (starszy 3… Czytaj więcej »

Magda Hanak

Cześć Ruda!

Chętnie spróbuję swoich sił w Twoim konkursie :) Mój pomysł:
a) „Życie jest zbyt krótkie, by robić złe zdjęcia – łap piękne momenty skuteczniej!”
b) Moim nawiększym problemem związanym z fotografią jest profesjonalna edycja zdjęć. Cały czas jakoś szarakuję w tym temacie. :)

Pozdrowienia :)

elpimpi

1. Spełnij marzenia – rób świetne zdjęcia – szkoda stracić te wspomnienia! 2. Moim największym problemem jest złapanie ostrości… Mam fajne fotki ale np oczy nie są ostre… A oczy dzieci są takie niesamowite! I czasem nie umiem ,złapać, kadru jakiegoś pięknego miejsca tak jak bym chciała… Wiesz o co… Czytaj więcej »

blueeyedpanda

a) Chcesz robić lepsze zdjęcia? Nie bądź (liskiem) chytruskiem, Szopnij się na lekcje fotografii! :)

b) Moim największym problemem związanym z fotografią są zdjęcia portretowe i ogólnie ludzi. Nie zawsze umiem ując ten obraz powstający w mojej głowie :< Ale techniczną stronę moich zdjęć też pewnie przydałoby się poprawić.

Edyta Akslar

a) Fotografia to Twoja pasja? Chcesz robic lepsze zdjecia? Pokazemy Ci jak to osiagnac!
b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest czlowiek, jak go pokazac, oswietlic jak pokazac emocje, jak nie zrobic krzywdy zdjeciem no i jak nie przesadzic z postprodukcja.

Ika

1. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan może – u Rudej.

2. …selekcja zdjęć – czyli wybór najlepszych, bez sentymentu dla pozostałych tysięcy ;P

Anita

Zdjęcia są Twoja pasją i kochasz je robić,ale nie masz wystarczającej wiedzy o zasadach fotografii i nie wiesz od czego zacząć,aby robic piękne ,klimatyczne zdjęcia? Chcesz się rozwijac w fotografii,ale kompletnie nie wiesz ,do kogo pójść po pomoc? Oglądając piękne zdjęcia profesjonalnych fotografów załamujesz się , myśląc,że nigdy im nie… Czytaj więcej »

Dawid Hanak

a) „Pozwól nam wyzwolić krzyk Twojej artystycznej duszy!”
b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest praca ze światłem i uzyskanie odpowiedniego nasycenia zdjęć.

Kochane Dzieci

Uwielbiam takie rzeczy:) a) Slogan – podaję kilka, a co:) >> 'Pragniesz wyrazić siebie poprzez zdjęcia? Mój Shop Ci w tym pomoże!’ >> 'To nie Shop-ka – Mój Shop nauczy Cię robić super zdjęcia (w każdych warunkach i każdym sprzętem)!’ >> 'Mój Shop robi hop – i już dobrych zdjęć… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Poproszę tylko jedną odp. W punkcie a

Kochane Dzieci

a) łączę zatem opcję 1 i 2:
'Twoje zdjęcia są bez wyrazu?
Mój Shop nauczy Cię robić super zdjęcia (w każdych warunkach i każdym sprzętem)!’

Pozdrawiam!

Beata Jarzębska

a) Chciałbyś robić dobre zdjęcia bardziej świadomie i w pełni wykorzystując swój sprzęt? Oto zbiór lekcji, które Ci w tym pomogą! b) Moim największym problemem związanym z fotografią jest… słomiany zapał. Szybko się zniechęcam kiedy coś mi nie wychodzi tak, jak to sobie wyobraziłam. Poza tym na pewno brakuje mi… Czytaj więcej »

onikoo

a) „Nie ma kiepskich fotografów- są tylko tacy, którzy nie korzystali jeszcze z Mojego Szopa” b) Nie umiem robić zdjęć po zmroku…albo sa prześwietlone wbudowaną lampą(mam tylko taką) albo czarne jak noc. Czy należy chodzić z lampka i naświetlać obiekty?:( I nie potrafię ustawić ostrości w dwóch punktach na pierwszym… Czytaj więcej »

Anita

Chcesz życ fotografią,ale nie wiesz jak zacząć?Jak ugryźć ten kawałek tortu?Wydaje Ci się,że to zbyt skomplikowane? Z nami przekonasz się,że fotografia i czynności ,które się na nia składają są dla ludzi! Moim największym problemem związanym z fotografią ,było to,że chociaz miałam pasję i chęć zajmowania sie nią , nie mogłam… Czytaj więcej »

Julia

Aaaaa dziękuję <3 Tak mi miło! Chyba pierwszy raz w życiu coś wygrałam :D I to coś tak fajnego! Dziękuję bardzo! Mail już poleciał.

Monika

Ja również bardzo się cieszę z wygranej i baaaardzo dziękuję. ❤❤ Gratuluję również koleżankom ?? Mail już wysłany

Natalia Lis

Monika, wciąż nie otrzymałam maila od Ciebie :(

Monika

Ojej niewiem dlaczego, bo poleciał już 2 dni temu. Wysłałam jeszcze raz teraz. Dziękuję za informację Natalia ❤