Jak zrobić gifa ze zdjęć

Jak zrobić gifa

- Photoscape i gotowe!

Pokażę Wam, jak zrobić gifa ze zdjęć w minutę. Serio! Nie potrzebny jest Wam żaden Photoshop, nie będziemy pracować też w GIMPie, bo stworzenie gifa w Photoscape to najszybsza i najlepsza metoda. Gotowy plik możecie wrzucić na fb, online, czy gdzie dusza zapragnie!

Jak zrobić gifa ze zdjęć

 

1. Pobierz program Photoscape. Dostępny zarówno na system Windows, jak i iOs. Program nieco różni się dla obu systemów, jednak potrzebne nam opcje mają podobne umiejscowienie. Dacie radę!

 

2. Przygotuj zdjęcia, z których chcesz stworzyć GIFa. Najlepiej, jeśli wrzucisz je wszystkie do jednego folderu. Pięknie prezentują się gify ze zdjęć spójnych tematycznie, kolorystycznie, oraz tych, o tych samych proporcjach, ale spokojnie, można to potem wyregulować w programie.

 

3. Po otworzeniu Photoscape wybierz zakładkę CREATE GIF.

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-1

 

4. Z panelu po lewej stronie wybierz folder, w którym przechowujesz zdjęcia, z których chcesz zrobić gifa. W okienku poniżej powinieneś teraz zobaczyć podgląd fotografii:
jak zrobić gifa

 

5. Kliknij w zdjęcie, które chcesz dodać do gifa i przeciągnij je w puste pole (przestrzeń robocza) na środku, lub do panelu u góry:

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-3

 

6. Na pasku u góry widzisz podgląd wybranych fotografii. Jeśli chcesz zmienić ich kolejność, złap za zdjęcie i przeciągnij w wybrane miejsce.

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-4

Jeśli chcesz usunąć zdjęcie, najedź na nie myszką i kliknij w krzyżyk, który pojawi się w rogu:

jak zrobić gifa

 

7. Pora na dostosowanie parametrów naszego gifa.

a) Duration to czas, w jakim każde zdjęcie będzie wyświetlane. Wybierz pożądaną wartość, a następnie zatwierdź, klikając w przycisk CHANGE ALL FRAMES (zmiana zostanie zastosowana dla wszystkich zdjęć).

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-5

b) Transition Effect określa styl, w jaki zdjęcia mają się zmieniać.

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-6

c) Pamiętaj o określeniu wymiarów. W Photoscape X (wersja na Macki) maksymalny rozmiar gifa to 999 px na dłuższym boku. To jedyny minus, jaki zauważyłam.

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-7

d) Na koniec możesz dodać także tekst, wybrać jego umiejscowienie i font.

jak zrobić gifa

Pamiętaj o zapisaniu swojego gifa, klikając w przycisk SAVE:

jak-zrobic-gifa-ze-zdjec-9

 

Gotowy gif może prezentować się na przykład tak:

jak-zrobic-gifa

 

No, jesteś teraz bogatszy w wiedzę, jak zrobić gifa ze zdjęć. Wpis ten powstał na prośbę czytelników – nadal jestem chętna na Wasze sugestie!