Jak mieć więcej czasu

Ile razy powtarzałaś sobie, gdybym tylko miała więcej czasu… Albo ty to masz czas na TAKIE rzeczy, gdybym tylko ja… Nawet w mailach od moich Rudzików czasem przewijają się takie komunikaty. Chcemy wiedzieć, jak mieć więcej czasu dla siebie, jak przestać codziennie gonić od A do B, jak znaleźć chwilkę na jeszcze ciepłą kawę. Ja wiem! I powiem!

Jak mieć więcej czasu

Znam tylko jeden pasujący klucz do tych drzwi. Drzwi, za którymi kryje się spokój ducha i zadania wykonywane po kolei. Drzwi, które skrywają codzienne zadowolenie ze swojego dnia i czas, by porobić nic.

Klucz nazywa się eliminacja. Chodźcie, opowiem Wam o wszystkim tym, czego NIE ROBIĘ, by mieć więcej czasu ;)

 

Nie prasuję

Do głowy by mi nie przyszło, że można prasować t-shirt, czy jeansy. Jak ostatnio spróbowałam przeciągnąć żelazkiem bluzkę z bawełny i elastenu, to przeżyłam szok, że to dziadostwo tak się marszczy pod żelazkiem. Efekt był na tyle opłakany, że urządzenie przejął Pan Mąż (PM) i dokończył dzieła.

Tak więc za wyjątkiem koszul (i to tylko tych, na których zagniecenia są faktycznie widoczne) i ew. sukienek przed jakimś “wielkim wyjściem” nie prasuję nic. I co najważniejsze – nie widać różnicy!

jak mieć więcej czasu wolnego dla siebie
Jak mieć więcej czasu? Nie prasować tego, co się nie gniecie!

 

Nie chodzę na zakupy

To zakupy przychodzą do mnie! ;)

Jestem ogromną fanką kupowania on-line, o czym wspominałam Wam już nie raz. Już od kilku lat spożywcze zakupy zamawiam sobie raz w tygodniu. Co prawda czasem zamiast “piersi” (z kurczaka) wyskakuje “Pepsi” ;P i trzeba ogarnąć, czy te jabłka to kilogram, paczka, czy sztuka, ale po razie czy dwóch nabiera się wprawy.

To samo ebooki. Od kiedy z Anglii do Polski przewieźliśmy rok temu 250 kg książek (sic!), kładę bardzo duży nacisk na to, by kupowana przez nas literatura miała postać elektroniczną.

Nie cierpię też kolejek w odzieżowych, a dokładniej tego typu klienta, który zawsze stoi za tobą i któremu to zawsze tak bardzo się śpieszy, że włazi na Ciebie usyfionymi buciorami i chucha czosnkowym oddechem :D

Jeśli uważnie przeczytaliście fragment o “deserze głównym” w ostatnim podSUMowaniu, wiecie, że nadchodzi wybawienie! Coś nowego i jeszcze lepszego. E-shopping staje się smart-shoppingiem i to w najlepszym wydaniu.

 


Raiffeisen Polbank zadbał o to, by było nam jeszcze wygodniej i stworzył specjalną platformę zakupową:
program.korzystaj.pl

 

jak mieć więcej czasu - moje sposoby

 

#korzystaj  w 1 miejscu

Pod wskazanym adresem znajdziecie swoje ulubione sklepy, pogrupowane w kilka kategorii:

  • e-kultura (Rudziki się kształcą)
  • rozrywka (Rudziki się bawią)
  • podróże (te to w ogóle i bawią i uczą)
  • zdrowie (najważniejsze!)
  • na co dzień

 

#korzystaj – zbieraj punkty

I tak robisz przelewy, wypłacasz gotówkę, zakładasz lokaty – czemu by na tym nie skorzystać? Im więcej korzystasz z usług i produktów bankowych Raiffeisen Polbank, tym więcej gromadzisz punktów. One z kolei mogą być wykorzystane:

  1. w banku – dzięki punktom otrzymasz lepsze warunki kredytowe, czy wyższą lokatę
  2. na stronie programu #korzystaj – partnerzy akcji zapewnią Ci dostęp do wielu produktów i rozrywek – bilety do kina i teatru, vouchery do ulubionych sklepów, a nawet zniżki na wynajem przeróżnych sprzętów (od komórki zaczynając, przez narty, na komputerze kończąc!)

jak mieć więcej czasu - moje sposoby

 

#korzystaj z komforciku

Wiecie, że lubię wygodę. Dużo komforciku to jest to! ;) Dlatego tym bardziej polecam Wam ten program – kartę płatniczą “podpinacie” tylko raz. Przy kolejnych zakupach nie trzeba podawać danych.

jak mieć więcej czasu wolnego dla siebie
Jak mieć więcej czasu? Program #korzystaj jest odpowiedzią!

#korzystaj - mój sposób by mieć więcej czasu

 

Nie robię ciągle generalnych porządków

Znam zatrważającą liczbę osób, które raz w miesiącu myją wszystkie okna, kwartalnie tony porcelany szczelnie zamkniętej w szafce, a raz w tygodniu trzepią wszystkie dywany i każdy listek odkurzają i figurki słoni też. Narzekają przy tym na ból w krzyżu, wieczne zabieganie i w ogóle to na jakieś wakacje by pojechały, ileż można latać ze ścierą, w pracy praca, w domu praca. Olaboga, nie wytrzymam!

Też bym nie wytrzymała.

A wiedzieć musicie, że jestem fanką porządku, tylko, że tego, bez popadania w przesadę. Owszem, kurz wycieram raz w tygodniu, ale uwaga uwaga, będzie wyznanie (!), okna umyłam tylko raz, od kiedy przeprowadziliśmy się do Warszawy. I co? I nico. Normalne są.

Ponadto mam dość mało przedmiotów “na widoku”, co znacznie ogranicza ich kurzenie się. Polecam!

jak mieć więcej czasu

poradnik jak mieć więcej czasu

 

Nie gotuję skomplikowanych potraw

Lubię zdrowo jeść (zdrowo zjeść też :D). Lubię, gdy wspólnie przygotowujemy sobie posiłki, a robimy to jakieś 4 razy dziennie, bo oboje pracujemy w chałupie. Lubię, gdy te gotowanie obiadu nie przekracza 30 minut. Bo wszystko inne to jeszcze krótsza piłka jest!

Po tej magicznej granicy wiercę się przy kuchence, dłonie drżą niespokojnie i czuję, że zaraz nadejdzie jakiś kryzys, wybuch hormonów, awaria. PM też czuje, więc wspólnie dążymy, by przepisy wykorzystywane w naszej kuchni były szybkie, zdrowe i pyszne. I raczej nam się to udaje.

Jak mieć więcej czasu

PS Dłuższe stanie przy garach wybaczam tylko naleśnikom i risotto. Ale im to bym wybaczyła nawet awersję do bajek Disney’a.

 

Nie pięknie się

Moja fryzura ma jedną podstawową zaletę – daje się ułożyć w 5 minut. Wystarczy trochę wyprostować końcówki. Ci z Was, którzy podglądają moje wideo na Insta Stories (dostępne tylko mobilnie!) pewnie nie raz zauważyli, że w domu moje włosy lubią się wywijać na wszystkie możliwe strony.

Gdy nie mam w notesie żadnego spotkania, nie prostuję moich rudych kudłów. Makijażu też nie robię. W dni “wychodne” make-up zajmuje mi nieco dłużej, bo 15-20 minut, choć ostatnio przetestowałam wersję ekspresową w niepełne 3 minuty :D

#korzystaj - mój sposób by mieć więcej czasu
Jak mieć więcej czasu? Nie latać ze ścierą i nie przesadzać w kuchni ;)

 

Jak mieć więcej czasu? Nie rób rzeczy, które nie mają dla Ciebie znaczenia. Nie chodź na zakupy, #korzystaj z nowej platformy, nie przesadzaj, nie stresuj się i wyznacz swoje priorytety. Tyle!

 

Rudziki, szybko mi tu piszcie, czego Wy NIE ROBICIE i dzięki temu zyskujecie czas dla siebie? 

 

Wpis powstał we współpracy z Raiffeisen Polbank

jak mieć więcej czasu wolnego