pomysły na wpisy w social mediach

33 pomysły na wpisy na Facebooku

Drogi blogerze! To do Ciebie kieruję moją ściągę, jednak właściciele małych firm też skorzystają. 33 pomysły na wpisy na Facebooka to szybki przegląd tego, co aktualnie fajnie „się klika”, budzi zaangażowanie i sprawia, że lajki wyrastają jak muchomorki po deszczu.

No dobra, trochę optymistyczna zrobiła nam się ta wizja. Aby posty na Facebooku były angażujące, nie wystarczy pomysł na wpis, musi być jeszcze dobry content. A dobry content to taki, który jest dopasowany do Waszych odbiorców. Daję mą rudą głowę, choć doświadczenia nie mam w temacie żadnego, że na tego samego mema, wrzuconego na fanpage Mercedesa i Pampersa, reakcja będzie zupełnie inna.

Ale tą część pozostawiam Wam. Niech zdrowy rozsądek złapie za sito i z poniższych wybierze dla siebie te propozycje, które faktycznie mają szansę zrobić wielkie poruszenie na Waszych fanpage’ach. Ja wiem, +-, co sprawdzi się u mnie i na tym w dużej części opiera się mój spis. Trzeba chwilkę te FP poprowadzić, by zrozumieć zainteresowania, potrzeby i oczekiwania odbiorców.

A teraz przejdźmy już do pomysłów, bo mi czacha dymi!

 

33 pomysły na wpisy na Facebooku

Pssst, nic nie stoi na przeszkodzie, by poniższe pomysły wdrożyć też na Twitterze, Instagramie czy innym Tumblr.

 

1. Link do artykułu na blogu

To jeden z najczęściej publikowanych przeze mnie postów na Facebooku. Czytelnicy lubią wiedzieć, co dzieje się na blogu i znaczna ich część faktycznie w te linki klika.

33 pomysły na posty na Facebooka

 

2. Podziel się prywatą

I nie mam tu na myśli selfiaczka w lustrze w samej bieliźnie, choć jeśli prowadzisz fanpage o akceptacji swojego ciała, czy sprzedajesz majtki, to całkiem niezły pomysł! ;) Raczej chodzi mi o to, aby pokazać się od tej bardziej ludzkiej strony, zbliżenie do swoich odbiorców. A skoro już w temacie łamania barier jesteśmy…

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

3. Opisz porażki

Nie ma nic bardziej ludzkiego, niż niepowodzenia. No dobra, pewnie coś by się znalazło, ale wiecie, chciałam tu wpleść nieco dynamiki :D Przechodząc do meritum punktu trzeciego, pokaż/opisz to, co Ci akurat nie wyszło.

Okej, jeśli prowadzisz fanpage o fotografii (o, to o mnie!) i pokażesz nieudane ciasto, wzbudzisz falę śmiechu i zostaniesz odesłany na fanpage Chujowej Pani Domu, czy coś. Jeśli zaś pokazałabym rozwalony aparat, albo opłakane efekty sesji zdjęciowej, dam swoim odbiorcom do zrozumienia, że mnie też „w mojej branży” nie wszystko zawsze pięknie wychodzi. To normalne, ale dobrze jest o tym pisać, by czytelnicy/odbiorcy nie nabrali fałszywego przekonania o Twojej rzeczywistości.

 

4. Uchyl rąbka tajemnicy

O, i tutaj bardzo też przydaje się pokazanie swojej działalności zza kulis. Backstage to coś, co bardzo lubimy oglądać, a najlepiej to śledzić na bieżąco, z popcornem w ręce i herbatą w drugiej (cola jest niezdrowa) :D

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

5. Zmotywuj

Czasem jedno takie fajne hasło, piękne zdjęcie z dużym pączkiem może odmienić nastrój osoby po drugiej stronie. Jasne, masz prawo do złego humoru i narzekania na cały świat, ale gdy rozpiera Cię energia i optymizm, podziel się nimi trochę na Facebooku.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

6. Bądź otwarty na ludzi – poznawaj swoich odbiorców

Pytaj o ich ulubione dania, miejsca w sieci. Ale tylko wtedy, jeśli faktycznie jesteś zainteresowany. Komentarze rzucone w eter to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. Rudziki też nie przepadają.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

7. Pokaż rzeczy w swoim stylu

Wybierasz właśnie meble do salonu i natrafiłeś na cudny komplet? No to nie bądź skąpy i podziel się zdjęciem – pokaż facebookowiczom, co jest w Twoim guście. Moją poradę możesz przenieść na dowolny typ produktów czy usług, by dostosować pytanie do tematyki fanpage’a.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

8. Mini haul zakupowy

Raczej nie praktykuję, ale jestem przekonana, że swoje zadanie spełni. Powtórzę raz jeszcze – lubimy podglądać innych.

 

9. W czasie wolnym…

To moment, by przedstawić się z innej strony. Opowiedzieć o zainteresowaniach zupełnie nie związanych z tematyką bloga. A może facebookowicze podzielą się swoimi ulubionymi aktywnościami w czasie wolnym? Pytaj pytaj, a potem dyskutuj i poznawaj osoby, które tak zażarcie śledzą Twoje poczynania w sieci. To super mieć fajnych czytelników, ale nie dowiesz się tego, jeśli czasem nie przypomnisz sobie, że za tymi cyframi stoją ludziki. Rudziki.

pomysły na posty na Facebooka

 

10. Zadaj zagadkę

Może być tematyczna, albo zupełnie nie związana z Twoją działalnością. Rozrusza społeczność!

 

11. Zdjęcie

Zabawne, albo ckliwe. Sam wybierz komunikat, jaki chcesz szerzyć. Dobra fota może być bardzo bardzo angażująca.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

12. Dzień, jak co dzień

Rutyna może być bardzo deprymująca. A blogerzy uchodzą za takich, co mają idealne życie, idealne związki, idealne wnętrza. Napisz kilka słów o „czarnej” stronie swojej pracy. U mnie np. jest to dzień w dzień duża kupa maili. Nie bój się opowiedzieć o minusach!

33 pomysły na posty na Facebooka

 

13. Wyprzedź zdarzenia

Zdradź, co niedługo pojawi się na blogu czy w ofercie. Facebookowicze będą czuć się wyróżnieni, że dowiadują się przed innymi.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

14. Niech się rusza!

No, gif oczywiście. Zamiast wrzucać kilka podobnych fotek, zróbmy z nich GIF. To ciekawa odmiana dla standardowych zdjęć. Może się przyda – jak szybko zrobić GIF w Photoscape.

 

15. Chodźmy krok dalej – wideo

Oczywiście nie mówię o linku do materiału na YouTube, tylko o nagraniu swojego wideo i wrzuceniu go prosto na FB. To świetny pomysł na wpis na Facebooka! Aktualnie niedoceniany i mocno przez FB promowany. Warto skorzystać.

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

16. Opisz sytuację, która Cię wzburzyła

Emocje, emocje, emocje!

33 pomysły na wpisy na Facebooka

 

17. MEMY

To też jedna z tych metod, których nie praktykuję, ale rozmawiam i śledzę osoby, które raczej chętnie wrzucają na swoje fanpage zabawne obrazki, teksty i grafiki z śmiesznymi podpisami. MEMY DZIAŁAJĄ. Nie ma się co nad tym rozwodzić. Facebookowicze lubią lekkie treści, a ci, co im owych dostarczają, górują nad innymi. Inna kwestia, czy to jest forma komunikacji, którą chcesz prowadzić. Ja chyba raczej niekoniecznie :)

 

18. Podziel się sukcesem

No, jak Ci się coś super fajnie uda, to weź nie bądź taki skromny i podziel się z odbiorcami. Oczywiście u Ciebie może być inaczej, ale ja uwielbiam dawać znać, gdy coś mi się uda, gdy coś osiągnę, zakończę duży projekt. I mam takich super „fanów”, iż każdorazowo dostaję gigantyczne wsparcie. Niemalże widzę tych ludzi, którzy szczerzą się do mnie i cieszą moim szczęściem.

33 pomysły na posty na Facebooka

 

19. Pomysł na szybkie DIY

Lubię modę na DIY. Bo to jest kreatywne, często zahacza o recykling i odrywa głowę od problemów dnia codziennego. Czytelnicy też lubią, więc jak masz jakiś pomysł, albo właśnie zrobiłeś małe DIY, pokaż przed/po na Facebooku. Koniecznie!

33 pomysły na posty na Facebooka

 

20. Lifehacks

Upraszczanie sobie życia jest super. Pamiętasz jakiś patent na przeziębienie, o którym opowiedziała Ci babcia 15 lat temu? Napisz o tym. Wiesz, jak szybko uporządkować stertę kabli i sprawić, by się już nigdy magicznie nie plątały, gdy śpisz? Napisz o tym.

 

21. Info w formie grafiki

Czyli oczywiście infografiki :D wiem wiem, mogłabym już sobie darować te moje heheszki.

 

22. Konkurs

Wiadoma sprawa i oczywista oczywistość, tylko sprawdźcie najpierw regulamin Facebooka, żeby nie było, że Rudziki to przestępcy.

 

23. „Zamieniamy trudne w fajne”

To hasło w naszym sklepie. To samo robię przecież tu na blogu, już od dobrych 3 lat :)

Przedstaw skomplikowane zagadnienie w nowej, lepszej formie. Może masz jakieś porównanie, które pozwoli Ci lepiej zobrazować problem?

33 pomysły na posty na Facebooka

 

24. Wrzuć branżowego TIPA

To taka szybka porada, którą możesz zawrzeć dosłownie w kilku zdaniach.

 

25. Przedstaw branżowego guru

Albo kilku. Albo osoby, które podziwiasz, śledzisz. Niech to będzie ktoś, od kogo warto się uczyć.

 

26. PRZED I PO

Takie zestawienia, zwłaszcza w formie zdjęcia, to super-mocno angażujący typ pomysłów na wpisy na Facebooku.

 

27. Wpisy tematyczne

W tłusty czwartek pączki, choinka na Boże Narodzenie i coś czerwonego na Walentynki. No dobra, nie musisz popadać w sztampowość, ale ludzie naprawdę lubią takie tematyczne szybkie akcje na FB.

33 pomysły na posty na Facebooka

 

28. Pokaż, że Twój produkt/usługa działa

Np. publikując komentarz zadowolonego klienta. Tylko pamiętaj, by wpierw zapytać o zgodę, okej?

 

29. Podziękuj fanom

Miliardy stron w sieci, a ktoś śledzi właśnie Ciebie? Podziękuj mu czasem, ot tak, wysyłając wirtualny bukiet kwiatów (osobiście wolę wino i czekoladki :D) Dobrym momentem na wszelkie sentymenty jest też okrągła liczba na Twoim fanpage’u.

 

30. Zadanie: dokończ zdanie

Osobiście nie jestem fanką tego typu wpisów, ale ciekawy początek zdania = ciekawe potencjalne odpowiedzi. Zamiast „lubię soboty bo…” wybierz raczej „na jeden dzień chciałabym się wcielić w …”

 

31. Q & A

… czyli seria pytań i odpowiedzi. Może być w formie wideo live, czy standardowych komentarzy. Fajny sposób, by odbiorcy lepiej Cię poznali.

 

32. Dialog

Ogromne poruszenie budzą zabawne dialogi. Te zasłyszane w metrze i te odbyte.

33 pomysły na posty na Facebooka

 

33. Daj coś darmowego

Kto z nas nie lubi czasem zgarnąć czegoś za free? No właśnie. Ekskluzywny materiał niedostępny (jeszcze) na blogu, specjalny PDF z poradami, przepis na szybkie ciasto, które zawsze się udaje i nie idzie w biodra. I te pe i te de.

 

Hej, nie było chyba tak męcząco, nie? Polecam zapisać ten artykuł i wracać do niego, gdy wena odpłynie akurat na przeciwległy brzeg. Ahoj!

4.3/5 - (3 votes)

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Z większości opcji korzystam na co dzień, ale znalazłam też kilka nowości. Ciekawe, czy wśród psiarzy się sprawdzą :)

Nataliaszyje.pl

Natalio, jesteś niesamowita! Chyba pierwszy raz udzielam się u Ciebie na blogu, acz powiem szczerze, że podczytuję dość często i chłonę. Chłonę niczym gąbka wszystkie te techniczne treści dotyczące fotografii, obróbki i jak poruszać się owocnie po social mediach. Te wszystkie pomysły,które tu zawarłaś wydają mi się naprawdę trafione i… Czytaj więcej »

Super, aż sobie wydrukuję :D Dzięki!

Jola

Muszę się w tym miesiącu bardziej zorganizować i zacząć wprowadzać Twoje pomysły w życie. Ostatnio było odrobinę prywatnych spraw, ale muszę o wszystkim innym pomyśleć.

littlehappyme

Super post :) Z większości już korzystam, a pozostałe na pewno już niedługo przetestuję u siebie :D

Karolina Wilk

Jeszcze coś o Instagramie i będziesz moim guru :D A tak poważnie – świetny tekst, mega przydatny! Dziękuję !

Marta Langner

No dobra,Twój wpis jak zwykle świetny, a mój zapał właśnie się wypala. Nie myślałam, że wstawianie zdjęć na fanpage będzie moją piętą Achillesową. No powiedz mi proszę, Natalia, co ja robię nie tak: Zdjęcia zmniejszam do 640px, więc w przypadku pionowych wysokość to 960px. Zapisuję w formacie png, usiłuję wstawić… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Marta, wybacz, jakoś pominęłam Twój komentarz.

FB niestety, ale często przycina fotki, jak mu wygodnie. Tzn. po kliknięciu w zdjęcie będzie ono już w normalnych proporcjach, ale na osi czasu zostają tak „przycięte”, nie sądzę, by była na to rada.

Świetne pomysły. Prowadzę bloga nauczycielskiego (+fanpage na fb) i nie wiem czemu, czuję opór przed dzieleniem się rzeczami nie związanymi stricte z tematyką bloga. Na pewno skorzystam z Twoich podpowiedzi. Pozdrawiam!

Kopalnia pomysłów i skorzystam na pewno (w miarę możliwości i „czucia chemii”). Tylko ten link do automatyzacji na blogu mi nie działa. ?

Mańka Nowak

jak zawsze proste, a genialne ;)

Irmina

Yourself!:D Haha:)

Ania Kalemba

Świetne zestawienie! :) Ja tylko 1. propozycję stosuję a tu proszę ile możliwości! :)

Mięsko, mięsko! Biorę, będę testować! Dzięki Ruda, a heheszki zostaw w spokoju;)

Natalia Lis

Lubię zielsko, ale i mięsko czasem być musi ;D

Aleksandra Pakuła

Czasami siadam przed komputerem, chcę coś dodać i… nagle mam pustkę w głowie. Wpisami nie chcę spamować, wolnych zdjęć nie mam, ciekawych linków też nie. Wtedy właśnie sprawdzają się dobre rady – prosto od babci lub mamy :) Zawsze też można skomentować rzeczywistość, ale to już jest bardziej ryzykowne :)

Justyna Szafran

Jakie wspaniałe inspiracje! <3 Dziękuję Ci kochana!

Natalia Lis

:*

Ania - Kropla Morza

Tyle propozycji!!! Tylko brać i stosować :) Dzięki za inspiracje!

[…] zajrzyj do listy z pomysłami na fajne aktualizacje w mediach społecznościowych (świetną listę pomysłów na posty przygotowała ostatnio Natalia na blogu Jest Rudo!), pomyśl o swoich postach, które możesz […]

Martielifestyle

Właśni zaczęło mi już brakować pomysłów na wpisy, więc Twój post bardzo mnie zainspirował. Dziękuję!!! :)

Werterownia

Wpis jest świetny! Bardzo mnie zainspirowałaś. W wolnej chwili jeszcze to przemyślę i obgadam z współtworzenią bloga i strony na fb. :P My wrzucamy cytaty, zdjęcia, jedzenie, czasem wyjasnienia jakichś słów, mem był raz (autorski, no i bez szału, ale lajków kilka miał), piosenki (tragicznie małe zasięgi :p nie polecam),… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Polecam ludzkie podejście do tematu i ludzkie wpisy też!

Create your travel

Istna skarbnica porad, niektóre znałam i stosowałam, a inne skrupulatnie zapisałam.

Natalia Lis

Cieszy mnie to!

Create your travel

Teraz pozostaje wprowadzić jej w życie. Pozdrawiam cieplutko. ?

Red Fuchsia555

Bardzo, bardzo pomocny wpis – szczerze dziękuję:) Teraz pozostaje tylko trochę przemyśleć, dopasować do własnych potrzeb i działać

Dziękuję <3

I jak zwykle znalazłam coś dla siebie! Jak dobrze, że jesteś i dzielisz się ze światem swoją wiedzą! Bajka! :-) Ściskam mocno wirtualnie i życzę miłego dnia!!!!:):):):)

Natalia Lis

:)

Ten-teges

Ciekawe porady, fajne pomysły, na pewno stąd co nieco ściągnę :-)

[…] SM. Ja już skorzystałam z kilku jej rad i widzę fajne efekty. Koniecznie zajrzyjcie do Kasi. 33 pomysły na wpisy na FB – jeżeli nie ogarniacie jeszcze tej platformy, radzę to nadrobić. Natalia we wpisie […]

Angelika

Podeszłam do tego wpisu dość sceptycznie :/ Uniwersalne porady? To nie może się udać. A jednak. Przeczytałam i tyle, ale już następnego dnia zauważyłam efekty. Gdzieś po nocy ziarnko zakiełkowało i miałam coraz więcej pomysłów. Dlatego wracam i piszę, że jest to dla mnie bardzo wartościowe. Może nie od razu,… Czytaj więcej »

Jotoogarne

Dzięki wielkie. Jak poniżej też korzystałam z wielu pomysłów, ale fajnie, że pokazujesz, TEŻ JESTEM CZŁOWIEKIEM :). Tak, uważam, że masz perfekcyjne życie w pastelowych kolorach ;). Inspirujące.

Tormenta

Ja się zdecydowałam na wynajęcie dobrego grafika.

Paweł

Dziękuje ( ◠‿◠ )

Wesellerka

Siedzę i czerpię! Dzięki za inspiracje do nowych wpisów, bo właśnie próbuję się przekonać do miesięcznego planowania postów (o zgrozo!). Twoje przykłady rządzą :D

Rocko

Opisz porażki we wpisach na FB?? Nie byłoby tylu depresji przez media społecznościowe :))) co jak co, ale to akurat ostatnia rzecz jaką ludzie praktykują we wpisach. FB to przeidealizowana wizja podrozy przez zycie w migawce aparatu znad Sekwany, czy piramid Egiptu.

Martyna

Zawsze, jak wchodzę na Twój blog, to potem wychodzę z niego z milionem pomysłów. Dziękuję! :)