fotografia makijażu gimp triki

Fotografia makijażu

- triki w gimpie

Witaj poniedziałku! Pora na kolejną lekcję z zakresu fotografii i obróbki graficznej. Skoro wiecie już jak przygotować się do fotografowania makijażu, jak ustawić parametry aparatu, jakie tło będzie najodpowiedniejsze, a także macie pojęcie jak wyretuszować skórę w GIMPie, pora na wirtualny make-up, czyli fotografia makijażu :)

Fotografia makijażu – triki w programie graficznym

Poniższe sztuczki przydadzą się zwłaszcza, jeśli zdjęcie “pochłonęło” część makijażu – kolory straciły na intensywności, a trzy warstwy maskary przypominają jedną i to po długiej nocy :)
Krótka ściąga, w instrukcji będę posługiwać się poniższymi terminami:
jak zrobić makijaż w gimpie
Po otworzeniu zdjęcia okno powinno wyglądać mniej więcej tak:
jak zrobić makijaż w gimpie

 

 

MAKIJAŻ W PROGRAMIE GRAFICZNYM


A) W oknie warstwy, kliknij prawym klawiszem myszy, aby 1. DODAĆ KANAŁ WARSTWY i 2. DUPLIKOWAĆ WARSTWĘW przypadku niepowodzenia, wystarczy usunąć górną warstwę i zacząć od nowa.

 

B) Z przybornika po lewej stronie wybierz zaznaczone niżej narzędzie. Za jego pomocą przyciemnimy rzęsy. Ta metoda sprawdzi się gdy tylko chcemy wzmocnić efekt maskary, nie nadaje się natomiast dodawania nowych rzęs!
Wybierz miękki, niewielki pędzel i ostrożnie przyciemnij kępki rzęs. W razie potrzeby (w oknie po prawej stronie) zmniejsz krycie. Oddal zdjęcie, sprawdź czy efekt nie jest przerysowany.

 

C) Pora na wirtualne nałożenie cieni. 1. Z przybornika wybierz PIPETĘ. 2. Z dowolnego fragmentu zdjęcia “pobierz” pochodny kolor (lewy klawisz myszy) który docelowo ma znaleźć się na powiece. 3. Dwukrotnie kliknij lewym klawiszem myszy, aby otworzyć dodatkowe okno koloru. Teraz zwiększ intensywność/przyciemnij/rozjaśnij, aby uzyskać pożądany odcień.

Chcesz bezpłatnie przetestować moją akcję do Photoshopa?

Zapisz się do newslettera i odbierz gotową akcję, która odmieni Twoje zdjęcie w kilka sekund!

.
jak zrobić makijaż w gimpie
D) Z narzędzi wybierz PĘDZEL, zmniejsz jego krycie, ustaw miękkie krawędzie i rozmiar, a następnie nanieś “makijaż” na zdjęcie. Pamiętaj, aby cały czas pracować na warstwie.
E) Na pasku po prawej stronie ustaw rodzaj krycia warstwy na MIĘKKIE ŚWIATŁO, ewentualnie dostosuj krycie warstwy, aby uzyskać możliwie najbardziej naturalny efekt makijażu.
 
F) Oddal zdjęcie, przyjrzyj się efektowi, jeśli całość wygląda naturalnie, najedź na OKNO WARSTWY, kliknij prawym klawiszem i wybierz SPŁASZCZ OBRAZ:
 
G) Z górnego paska narzędzi wybierz KOLORY —> JASNOŚĆ I KONTRAST, jeśli zdjęcie jest mdłe, dostosuj parametry.
 

 

H) Z PASKA NARZĘDZI wybierz PLIK —> WYEKSPORTUJ
Do nazwy dopisz rozszerzenie (.jpg lub .png), wybierz folder, w którym zdjęcie ma być zapisane, potwierdź przyciskiem WYEKSPORTUJ.
 
Stosując powyższy zestaw trików makijaż możesz wyczarować od podstaw – zaznaczyć kości policzkowe, pomalować usta, rzęsy, czy tak jak tutaj, wzmocnić kolory cieni do powiek. Zawsze pamiętaj o zmniejszeniu krycia i odpowiednim nasyceniu kolorów. Eksperymentuj i baw się dobrze!
 

 

Pozostałe poradniki – GIMP: