drewniany domek dla lalek

Domek dla lalek DIY

Chwilę się wahałam (raczej krótką, długiej w tej chwili nie posiadam) czy w ogóle taki post publikować. Pierwsza sprawa jest taka, że chciałabym stopniowo odchodzić od tematyki Zrób-To-Sam, choć może niepotrzebnie…? Dwa, że to takie pseudo DIY, bo domek kupiłam gotowy za jedyne £3 na jednym z carbootów, z myślą o dziecięcych sesja fotograficznych. Moje życiowe i zawodowe plany jednak od tego czasu znacznie ewoluowały, chałupka dla lalek kurzyła się w garażu, aż do wczoraj, kiedy to widmo przeprowadzki zachęciło, aby i ten fragment naszego lokum przeszedł ostrą selekcję. Miałam więc do wyboru oddać za grosze w kiepskim stanie, albo odmalować, trochę się przy tym relaksując…

Podjęłam jednak decyzję, aby taki wpis-inspiracja na jest rudo się ukazał. Jeśli tylko ktoś z Was złapie za pędzel i odnowi coś spisanego na straty – moja misja zakończy się sukcesem! Gorąco Was zachęcam, aby spróbować swoich sił :)

Domek dla lalek wykonany się z cienkiej drewnianej sklejki, mebelki to samo. Chałupa ma 47cm wysokości i choć dla Barbie może brakować przestrzeni, tak te wszystkie małe piesełki zmieszczą się bez problemu.

Tak to wyglądało przed przeróbką:

drewniany domek dla lalek

Piękna forma (widać, że to też ręczna robota!), ale czegoś mu brak.

drewniany domek dla lalek

drewniany domek dla lalek

drewniany domek dla lalek

Całość wymagała ode mnie trzech warstw – drewno było bardzo przesuszone, „spijało” farbę, porobiły się jakieś brązowe zacieki, dopiero trzecia warstwa ładnie pokryła dom bielą. Użyłam farby do drewna i metalu (biel) oraz temperów do zabarwienia mebelków. Ten typ farby 'do wszystkiego’ dobrze też łączy się z farbami akrylowymi.

domek dla lalek DIY

Zdecydowałam się na pastele… która mała dziewczynka (duża zresztą też) nie lubi pasteli..?

domek dla lalek DIY

domek dla lalek DIY

drewniany domek dla lalek

drewniany domek dla lalek

domek dla lalek DIY

domek dla lalek DIY

Tak prezentuje się z zewnątrz; planowałam czerwone okiennice dla ożywienia klimatu, ale po konsultacjach padło na mięte. Wciąż na topie?

drewniany domek dla lalek

Musicie mi wybaczyć kiepskie tło, ale brakuje mi w domu wolnej ściany – wszędzie pudła i staf na sprzedaż. Jeśli czyta mnie ktoś z okolic Milton Keynes i jest zainteresowany kupnem – piszcie, jutro wystawię go na eBay.

Podoba Wam się efekt? Czujecie się zainspirowani, aby coś zmalować?

PS Przyjaciółka zaproponowała pozostawienie chałupki w bieli i włożenie kilku elektronicznych świeczek do środka. Taki lampion to było by COŚ!

Rate this post