różnice między kobietą a mężczyzną

Mężczyzna vs kobieta

Miałam ambicję pokazać różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami. Nie te fizyczne – zbyt oczywiste i oklepane. Chciałam przedstawić i uwydatnić rozbieżności w reakcji na tą samą sytuację. Zdecydowałam się zgrupować sześć zdjęć w trzy zestawienia, gdzie każde z nich przedstawia inne zagadnienie. Mam nadzieję, że i Wy odnajdziecie w nich trochę analogii i pośmiejecie się razem ze mną. Na zdjęciach ruda we własnej osobie i PM oczywiście. :)

Rok w collegu dobiega końca, a ja krew i pot przelewam nad finalnymi projektami. Zdjęcia, które dziś oglądacie zostały stworzone na zaliczenie unitu TEXT & IMAGE. Moim celem było udowodnić, że tekst potrafi znacząco zmienić odbiór zdjęcia. O ile w przypadku fine art, artyści często zostawiają trochę przestrzeni na interpretację, tak moja seria zdjęć, aby być zabawną i dobrze zrozumianą, wymaga tytułu. Zresztą spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie główne, co sobie pomyśleliście, jak je zobaczyliście? Co Waszym zdaniem przedstawia?

Można gdybać, że to kobieta znudzona swoim narcystycznym chłopakiem  ALBO leniwa baba, którą ciężko wyciągnąć z wyra i mąż, który zarabia na utrzymanie rodziny.

Zobaczcie, co rzeczywiście miałam na myśli…

druk1

“5 minut po obudzeniu”- czy u Was nie jest identycznie? PM gotowy do wyjścia jest w pierwsze max 10 minut od obudzenia (i wygląda tak samo dobrze, jakby spędził wieki przed lustrem), mnie natomiast schodzi dobre pół godziny, i to w wersji express!

[readolog_divider type=”dotted” ][/readolog_divider]

różnice kobiety i mężczyźni

“W trakcie choroby…” – i znowu ta słodka różnica, którą obserwuję nie tylko w swoim związku. ;] Chory mężczyzna to umierający mężczyzna, nawet jeśli mowa tylko o przeziębieniu. Taki pan potrzebuje ton tabletek, kocyka, pielęgniarki i opieki 24/7. Chora pani natomiast jest… chora, ale wciąż wykonuje swoje obowiązki dzieciowe, firmowe, domowe i nierzadko jeszcze mężem z grypą się zajmie.

Gdyby spojrzeć na te fotografie bez podpisu, można pomyśleć, że przedstawiają one różnice w nastawieniu ludzi poważnie chorych – kobieta aktywnie szuka pomocy, walczy, mężczyzna natomiast już się poddał. Prawda? Prawda.

[readolog_divider type=”dotted” ][/readolog_divider]

Okej, coś się za poważnie zrobiło, lecimy do ostatniego zestawienia:

kobiety i mężczyźni różnice

“By poczuć się pięknym…” – kolejny dyptyk uwypuklający różnice pomiędzy płciami. Kobiety, by poczuć się (i niejednokrotnie wyglądać) pięknie, potrzebują kosmetyków na kilogramy, spotkań w SPA i ktowiecojeszcze. Panowie z kolei korzystają z dobrodziejstw pasty do zębów i szamponu. End of story.

A co można sobie o tym zestawieniu pomyśleć, gdyby nie podpis? Jak dla mnie – reklama taniego produktu w jeszcze tańszym magazynie za złoty dwadzieścia.

 

Oczywiście możecie schować humor do kieszeni i przypiąć mi łatkę seksistki, tylko po co. Dokładnie tak wygląda mój związek  i jestem absolutnie przekonana, że u znakomitej większości Waszych domów jest podobnie! Wolałabym abyście pośmiali się razem ze mną i… dodali coś od siebie :))) W jakich sytuacjach różnice między płciami uwydatniają się najmocniej?

PS Zdjęcia zrobiłam w domowym studio, a to kolorowe tło to brystol 53 x 61 cm. Jak się chce, to się da! Chcecie zobaczyć ustawienie oświetlenia (układ) na diagramie?

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!