kreatywna sesja ślubna inspiracje

Kreatywna sesja ślubna – zrób to dobrze

No dobra muszę to przyznać, rzygam już zimnem. Mnie jest ciągle zimno, a to w stópkę, a to w główkę, albo… w drugą stópkę. Myśli wędrują ku wiośnie, a wiecie co się zacznie w maju? Sezon ślubny. A wraz z nim cholernie nudne/mdłe/tandetne/nijakie do wyrzygania sesje plenerowe (co ja mam dziś z tym zwracaniem pokarmu..?)
Codziennie przeglądam masę zdjęć i mówię Wam mam już dość pocałunków na tle zachodzącego słońca! Basta. Ja mam dzieci do wykarmienia, nie mogę skończyć w taki sposób.

Dlatego dziś podaję Wam na tacy inspiracje na ślubną sesję plenerową.
To post wyjątkowy – macie niepowtarzalną okazję zobaczyć moją sesję! 
Autorem zdjęć jest pan Michał Szalast, pomysły i gadżety- ruda we własnej osobie.
Foty i porady czas —-> start!

KREATYWNA SESJA ŚLUBNA

1. ZNAJDŹ ŚWIADOMEGO FOTOGRAFA
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Nie ma recepty na udane shoty, jednak świadomy i uzdolniony fotograf-profesjonalista będzie przydatny. Czego świadomy? A no że pogoda bywa zła, a zdjęcia odbyć się muszą, świadomy swojego sprzętu, jego defektów oraz gamy możliwości. Fotograf musi być człowiekiem! Bywają nieśmiali Młodzi, których po prostu trzeba otworzyć – dobry fotograf jest po troszku psychologiem ;)
2. WYKORZYSTAJ OTOCZENIE
Poniższe zdjęcie nie należy do ulubionych, ale z pewnością jest lepsze niż pocałunki z tym chłopem w tle.
Zachęcam Cię, abyś wykorzystał otoczenie. Obserwuj, reaguj, wpasuj się w klimat danego miejsca. Efekty zapadną w pamięć, gwarantuję!
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Niby gruzy, jakaś stara fabryka, brudne ściany – dla mnie ciekawe tło. Poprzez zastosowanie odpowiedniego obiektywu (ogniskowej) oraz zmianę perspektywy (żabia) zdjęcie nabiera dynamizmu, nie jest już “jednym z wielu”.
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Absolutna perełka – moje ulubione. Nie można było zrobić tego lepiej. Młoda para (tak, to my! =P ), graffitti, kolory, ach… wszystko to układa się w spójną całość.
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

3. RUSZ SIĘ TROCHĘ
Przytulasy, pocałunki i inne – dobra, mamy takie zdjęcia, bo i takie być muszą (choćby po to, żeby starej ciotce do albumu wydrukować), ale warto czasem się ruszyć. Oddalić od partnera, czy po prosty podskoczyć. Banał? Patrzcie jak fajnie fotograf uchwycił moment, gdy jeszcze jesteśmy w locie.
  
4. GADŻETY I AKCESORIA
Wnoszą masę pozytywnej energii, pomagają rozładować napięcie, gdy jeszcze odczuwasz dyskomfort przed byciem fotografowanym.
 Nie jestem pewna, czy tutaj jest to dobrze widoczne, ale małż mój ma ręce związane, a ja za niego mówię “TAK!”
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Zwykłe okulary + wprawne oko fotografa = coś z niczego. Uwielbiam ten portret, mam analogiczny, kiedy to Tomasz odbija się w moich szkłach :)
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Kolorowe szale, buty, czy sweter też fajnie wpływają na różnorodność zdjęć. Choć glany to totalnie nie mój styl, idealnie pasują do czarnej ramoneski i zadziornego spojrzenia. Na innych zdjęciach mam po prostu fioletowy sweterek i szpilki w tym samym kolorze. Jedna sesja, 1,5 godziny, ale masa ciekawych ujęć.
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
5. ZNAJ UMIAR
Staraj sié nie przedobrzy- znajdź miejsce na zwykłe spontaniczne zdjęcia, kiedy po prostu jesteście razem, dla siebie. To nie tak, ze każde zdjęcie musi być szczytem waszych możliwości kaskaderskich. Przytulanie, czy spacer za rękę tez są ok. Stara ciotka będzie przeszczęśliwa!
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
 6. BAW SIĘ TYM
Więcej luzu kochani! Sesja ślubna to genialna pamiątka na lata. Choć ja “TAK” powiedziałam raptem 2,5 roku temu, często otwieram album, przeglądam, analizuje i świetnie się bawię. Pozwól sobie na relaks, niech fotograf zrobi swoje.
kreatywna sesja ślubna | porady, inspiracje, vintage
Powiedzcie kochani, czy chcecie więcej tego typu wpisów? Temat inspiracji ślubnych jest nieskończony, ale jednocześnie szalenie popularny, wiec dajcie mi znać, czy wyciągacie z tego coś dla siebie.