Kreatywna fotografia cyfrowa

Pytanie o książki fotograficzne, zaraz po wyborze odpowiedniego sprzętu, to jedno z najczęściej pojawiających się w komentarzach, czy mailach. Jam – samouk, a jak już jakąś wiedzę chciałam zapożyczyć – internety stawały na wysokości zadania. Ale mnie oświeciło – mam kilka pozycji, z których coś moglibyście mili moi, wyciągnąć. Dziś o KREATYWNEJ FOTOGRAFII CYFROWEJ. Spodoba Wam się!

CZYM WŁAŚCIWIE JEST TA KSIĄŻKA

To swoisty przewodnik dla średnio zaawansowanych miłośników fotografii. Do zrozumienia i zastosowania zawartej wiedzy, konieczna jest znajomość podstaw oraz obsługi aparatu. Książka pomoże Ci rozwinąć swoje umiejętności, postawi wyzwania, rozszerzy wiedzę. Zrobi Ci dobrze, innymi słowy ;]

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum

 

ZAWARTOŚĆ

Całość podzielona została na 4 rozdziały:
  1. KREATYWNE FOTOGRAFOWANIE
  2. OBIEKTYWY I AKCESORIA
  3. SPRZĘT OŚWIETLENIOWY
  4. OBRÓBKA CYFROWA I DRUKOWANIE
Rozdział nr 1 mój faworyt – to tutaj po raz pierwszy przeczytałam, jak łatwo uzyskać efekt bokeh,  czy zmiękczyć obraz bez użycia Photoshopa. Zapoznałam się także z tajnikami fotografii TTV, zakupiłam analogową lustrzankę dwuobiektywową (sztuk dwie, gdy się dłużej zastanowić), a także eksperymentowałam z dymem.

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

  • jesteś “świeżakiem” w temacie foto
  • nie wiesz jak zacząć
  • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
  • boisz się trudnych pojęć
  • masz mało czasu
  • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

 

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum
W rozdziale drugim zawarta jest ogromna wiedza, jak domowymi sposobami ulepszyć to, co już mamy, bez wydawania złotówki! Obiektyw makro za £3 – no problem!

 

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum
Jeśli chcecie trochę poeksperymentować i stworzyć domowe studio fotograficzne – rozdział trzeci z pewnością okaże się pomocny. Plaster miodu zrobiony ze słomek, czy komora bezcieniowa z kartonu… Jest i kilka słów o blendach i softboxach.

 

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum

Ostatnia część była dla mnie niemalże bezwartościowa, to pewnie kwestia doboru tematów, które nie przypadły mi do gustu. Znajdziecie tutaj pomysły na artystyczną obróbkę cyfrową: instrukcję zdjęć w HDR, prostowaniu horyzontów, czy fotki z efektem tilt shift.
kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum

kreatywna fotografia cyfrowa | Chris Gatcum

Do każdego projektu autor przypisał poziom trudności (1-3) oraz wszystkie potrzebne akcesoria. Całość zebrana w niewielką szarą ramkę.

PODSUMOWANIE

Kreatywna fotografia cyfrowa serwuje 52 inspirujące projekty, które z powodzeniem wykonasz w domowym zaciszu. Dzięki nowym umiejętnościom, wzrośnie świadomość, z jaką fotografujesz. Może zakochasz się w fotografii analogowej, albo zapałasz miłością do zdjęć studyjnych. Ta pozycja rozwija, pozwala na łamanie zasad. Warunek jest jeden – musisz je znać. :)
Całość oceniam na mocne 4+. Zdecydowanie polecam, jeśli ostatnio brakuje Ci ochoty na igraszki z aparatem, ta książka zadziała jak afrodyzjak!
Kreatywna fotografia cyfrowa
5 (100%) 1 vote[s]