Ludzie listy piszą..

Bo piszą, prawda? Wy piszecie?

Kiedy to możliwe, drukuję dwustronnie, lub wcale. Na niepotrzebnych skrawkach tworzę listy zakupów, których często później zapominam – to z roztargnienia. Nie zabieram ulotek, których nie przejrzę, nie gromadzę makulatury, mam tylko katalogi z Ikea i John Lewis – ze względu na design, który lubię, i papier miły w dotyku, porządny. Reszta jest w sieci, po co mi. Wstyd za ludzi, którzy marnują te wszystkie drzewa, kiedyś płakałam, gdy z ogrodu wycięli nam orzech.
Szanuję papier, słowa na niego przelewane i naprawdę cenię ludzi, którzy piszą do mnie listy.

listy, papeterie, ozdobne papiery

listy, papeterie, ozdobne papiery

Click Me Click Me Click Me Click Me 
Czasem będą pojawiały się tu takie semi-sentymentalne posty, mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

Rate this post

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
73 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ważki

O! A myślałam, że tylko ja jeszcze się ostałam taki papiero -listowy i jednocześnie papiero-ekologiczny wariat :)
Bardzo, bardzo się solidaryzuję!

Natalia Slawek

Już jest nas dwie! A czytając poniższe komentarze, wnioskuję że jednak jeszcze więcej :)

joule

Nic a nic przeciwko!
Szanuję wszystko, w co ktoś włożył dużo pracy. Jeżeli ta rzecz jest dodatkowo dla mnie, to tym bardziej podziwiam, że komuś się jeszcze chce, tak bezinteresownie, dla innych.

Anonymous

Listom mówię nie z jednego powodu – nie potrafię wyłącznie mówić, uwielbiam słuchać, odpowiadać, wtrącać, pytać, ale nie dałabym rady napisać prawdziwego, porządnego listu ;-)

Karina

kiedyś słyszałam o ekologicznym pikniku, na którym rozdawali zbędne ulotki. taka logika. a papier coraz bardziej cenny.

kokolada

Czytam w myślach (a może bardziej „..w łączu internetowym” ;)), bo wczoraj myślałam właśnie o tym jak magicznie jest dostawać taką namacalną, nieelektoniczną pocztę. „Fizyczny” list od razu wydaje się bardziej szczery. No i super jest czarować wiecznym piórem, pokazywać własny, niepowtarzalny charakter pisma na papierze listowym, specjalnie do tego… Czytaj więcej »

Natalia Slawek

To się zgrałyśmy tematycznie ;]
Listy to MAGIA!

missmood

Uwielbiam pisać listy ;) Jeszcze do niedawna utrzymywałam kontakt listowny z koleżanką, z którą pisałyśmy od 4 klasy podstawówki aż do teraz czyli w sumie jakieś 14 lat :)

Pat

Oczywiście, że piszemy. Ja pamiętam, że od zawsze lubiłam pisać listy, zwłaszcza te długie. Z koleżanką, która mieszkała koło mojej Babci, a chodziłyśmy do innych szkół i nie widywałyśmy się codziennie, to pisałyśmy do siebie długie listy, o chłopakach, o problemach w szkole, o swoich rozterkach. Z koleżanką poznaną w… Czytaj więcej »

Ewa Szczepańska

A ja dziś poinspirowałam trochę u siebie w kwestii pisania listów. Ludzie czarują na kopertach arcydzieła.

doitbetter

Do tej pory mam wszystkie listy, pocztówki jakie kiedykolwiek otrzymałam! Wspaniała pamiątka, szczególnie gdy są takie piękne jak te na Twoich zdjęciach :)

Kamson Pl

Jaki fajny, kreatywny wpis. Ja do dzisiaj staram się zachować w swojej tradycji wysyłanie listów. Co więcej każdy, który otrzymam (również pocztówkę) wszystkie chomikuję :)

Natalia Slawek

U mnie to samo – wszystko nawet do UK już wywiozłam :) Listy miłosne z podstawówki, pocztówki, stare rysunki, laurki, listy, kartki ur. Ach, sporo tego, lubię wracać, przeglądać.

Noemi

ja wypisałam już mnóstwo listów z moją przyjaciółką, z którą dzieli mnie 700km :) wspaniała droga komunikacji i pamiątka jednocześnie
noemisoul.blogspot.com

deqrante

U mnie w domu nikt nie drukuje dwustronnie a szkoda. Ja zbieram te „niepotrzebne” już kartki i korzystam z drugiej strony (nie zadrukowanej) jako brudnopis do obliczeń itp. ;) Podobnie ze starymi zeszytami – zanim je wyrzucę odrywam czyste kartki do wykorzystania. Listy.. Lubię je dostawać i pisać .. szkoda,… Czytaj więcej »

Marta Kondratowicz

listy.. mhmm.. swojego Męża „wyrwałam” na listy ;) Internet nie był jeszcze tak powszechny i łatwo dostępny, SMSy kosztowały fortunę a my mieliśmy sobie tyyyyle do powiedzenia. Listy.. mam do nich szczególny sentyment. Teraz, po 5 latach małżeństwa, też mi się zdarza napisać list do Męża i wyrazić w nim,… Czytaj więcej »

Ewa Yvette Kierzek

Jestem za, popieram na maks!

Patrycja Jakubek

Hmm, listow nie pisze ale takze drukuje dwustronnie i kazdy wolny skrawek papieru wykorzystuje podczas nauki ;) (na polibudzie jest co rozwiazywac ^^)

Justyna

Zdarza mi się skrobnąć list. Piórem. Niestety coraz rzadziej. Wówczas zauważam ze zgrozą, że moje pismo wygląda coraz gorzej. Ręka przyzwyczaja się do klawiatury i odzwyczaja od pióra. Staram się oszczędzać papier i bardzo denerwują mnie produkty w np. plastikowym opakowaniu, które wciśnięte jest jeszcze w papierowe pudełko (np. jogurty,… Czytaj więcej »

Natalia Slawek

Ja mam wyrzuty sumienia, jak na zakupach zapomnę płóciennej torby i chcąc-nie chcąc, pakuję do plastikowych. Przynajmniej używam ich później w domu.

Felicia J.

Ja ciągle coś piszę, szczególnie ręcznie. Listy, listy zakupów, notatki, dziennik… Uważam, że w dobie techniki pismo ręczne zanika. Coraz więcej mamy dysgrafów, bo nikomu się nie chce postarać by napisać cokolwiek czytelnie. Natomiast dbanie o papier, ekologia też jest ważna. Wykorzystuję każdą możliwą kartkę, nawet koperty by zapisać jakieś… Czytaj więcej »

sour-girl

ostatni list napisałam kilka lat temu i już wtedy wydawał mi się reliktem. ale ma to swój urok, jakże różni się czytanie listu od czytania maila …

Ke j.

Szczerze mówiąc to ja nigdy nie pisałam listów i nigdy ich nie dostawałam. Zawsze sobie obiecuję, że chociaż pocztówki z wakacji będę wysyłać. Ale na obiecankach się kończy. Aż tak zła jestem :<

tutaj malwa

ja nie zbieram żadnych ulotek, a papier wykorzystuje do spraw ważnych :)

Avrea

tez jest za szanowaniem srodowiska i lasów , wiec jak musze to drukuje a stare z jednej strony zapisane karki wykorzystuje
a listy papierowe oj poczytałao by sie ja czasem pisze ,ale juz nie dostaję a szkoda ;/

Kiedy miałam 10 może 12 lat, miałam kilka przyjaciółek z daleka i pisałyśmy do siebie listy. To było piękne, codziennie wypatrywałam listonosza, czy czasem nie idzie do mnie z nowym listem. Takie listy czytało się po kilka razy, a sekrety w nich opisane pamiętam do dziś. Później zaczęłyśmy do siebie… Czytaj więcej »

Słonecznik

Ja uwielbiam pisać pocztówki :)

frugi

przepiękne ujęcia, a listy to cudowna tradycja… szkoda, że zanika.

khalesiceylan

Do mnie listy pisze mój ukochany, żyjemy niestety w innych krajach, dlatego urozmaicamy sobie czas rozłąki listami miłosnymi. :) Mam już cały kuferek. Niestety niedługo idzie do wojska i przez całe pół roku nie będę go widziała ;( więc znowu listy. Oczywiście kontaktujemy się telefonicznie i przez internet jednak list… Czytaj więcej »

Kangarooo

Czy tylko ja zaśpiewałam tytuł posta?

Anonymous

Howdy! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

Feel free to surf to my website – weight loss clinics

Karolka

kocham, kocham listy!
kiedyś nawet udało mi się napisać coś mądrego na ten temat, więc nie będę się powtarzać, jeśli masz ochotę możesz zerknąć tutaj: http://papierowyazyl.blogspot.com/2014/07/historia-pewnego-listu.html

i.. jakoś zatęskniłam za listem. mógłby już jakiś do mnie w końcu dojść.

Joanna

Kiedyś pisałam i dostawałam listy. Teraz człowiek w tej gonitwie to nawet dla siebie nie ma czasu. Chciałabym dostać list. Swego czasu namawiałam mojego męża aby napisał do mnie list miłosny, kilka lat mi to zajęło, ale doczekałam się:) Schowałam go głęboko, ale od czasu do czasu do niego wracam.

Anonymous

needs. Customer change is bonded. large-grained chemicals can severely impairment your drinker, mix up prints and patterns. You could exist a tidy financial gain by digit.If you keep as more as you should visual aspect for.Chose a genuine belongings is not preferred, believe responsibility the section artifact, which has Cheap… Czytaj więcej »

Iga Stanek

pamiętam swoją pierwszą zakupioną papeterię ze wzorem z… Harrego Pottera. Była dla mnie tak piękna i wyjątkowa, że aż szkoda mi było ją zużyć. :)

O, i ja też pisuję – teraz w sumie już bardzo mało, trzeba będzie do tego wrócić. Tylko że ja głównie zagraniczne, do znajomych z całego świata – mam jedną koleżankę, którą poznałam listownie z 10 lat temu, w życiu nie spotykałyśmy się na żywo, a wymieniamy sporo wiadomości –… Czytaj więcej »

Ja również uwielbiam pisać listy. Uzbierałam ich prawie pięćdziesiąt. Dzięki listom poznałam moją „siostrę bliźniaczkę”. Listy to piękna pamiątka. Fajnie się czyta o tym co było kiedyś. :)

A.M.

Ja też piszę listy i uwielbiam to robić. Ładnej papeterii niestety nie mam.
Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

Panna Kotka

Nie mamy…. (przynajmniej ja :))

Anonimowy

needs. Customer change is bonded. large-grained chemicals can severely impairment your drinker, mix up prints and patterns. You could exist a tidy financial gain by digit.If you keep as more as you should visual aspect for.Chose a genuine belongings is not preferred, believe responsibility the section artifact, which has Cheap… Czytaj więcej »

Anonimowy

Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

Feel free to surf to my website – weight loss clinics

Kangarooo

Czy tylko ja zaśpiewałam tytuł posta?

khalesiceylan

Do mnie listy pisze mój ukochany, żyjemy niestety w innych krajach, dlatego urozmaicamy sobie czas rozłąki listami miłosnymi. :) Mam już cały kuferek. Niestety niedługo idzie do wojska i przez całe pół roku nie będę go widziała ;( więc znowu listy. Oczywiście kontaktujemy się telefonicznie i przez internet jednak list… Czytaj więcej »

frugi

przepiękne ujęcia, a listy to cudowna tradycja… szkoda, że zanika.

Natalia Slawek

Ja mam wyrzuty sumienia, jak na zakupach zapomnę płóciennej torby i chcąc-nie chcąc, pakuję do plastikowych. Przynajmniej używam ich później w domu.

Felicia J.

Ja ciągle coś piszę, szczególnie ręcznie. Listy, listy zakupów, notatki, dziennik… Uważam, że w dobie techniki pismo ręczne zanika. Coraz więcej mamy dysgrafów, bo nikomu się nie chce postarać by napisać cokolwiek czytelnie. Natomiast dbanie o papier, ekologia też jest ważna. Wykorzystuję każdą możliwą kartkę, nawet koperty by zapisać jakieś… Czytaj więcej »

sour-girl

ostatni list napisałam kilka lat temu i już wtedy wydawał mi się reliktem. ale ma to swój urok, jakże różni się czytanie listu od czytania maila …

Natalia Slawek

To się zgrałyśmy tematycznie ;]
Listy to MAGIA!

Natalia Slawek

U mnie to samo – wszystko nawet do UK już wywiozłam :) Listy miłosne z podstawówki, pocztówki, stare rysunki, laurki, listy, kartki ur. Ach, sporo tego, lubię wracać, przeglądać.

Natalia Slawek

Już jest nas dwie! A czytając poniższe komentarze, wnioskuję że jednak jeszcze więcej :)

joule

Nic a nic przeciwko!
Szanuję wszystko, w co ktoś włożył dużo pracy. Jeżeli ta rzecz jest dodatkowo dla mnie, to tym bardziej podziwiam, że komuś się jeszcze chce, tak bezinteresownie, dla innych.

ważki

O! A myślałam, że tylko ja jeszcze się ostałam taki papiero -listowy i jednocześnie papiero-ekologiczny wariat :)
Bardzo, bardzo się solidaryzuję!

Anonimowy

Listom mówię nie z jednego powodu – nie potrafię wyłącznie mówić, uwielbiam słuchać, odpowiadać, wtrącać, pytać, ale nie dałabym rady napisać prawdziwego, porządnego listu ;-)

Joanna

Kiedyś pisałam i dostawałam listy. Teraz człowiek w tej gonitwie to nawet dla siebie nie ma czasu. Chciałabym dostać list. Swego czasu namawiałam mojego męża aby napisał do mnie list miłosny, kilka lat mi to zajęło, ale doczekałam się:) Schowałam go głęboko, ale od czasu do czasu do niego wracam.