poradnik zakupowy

Fotograficzny poradnik zakupowy

Wiem, że czytają mnie radykalni minimaliści, ateiści także, ale nie oszukujmy się – przedświąteczny szał zakupowy ogarnie większość z nas. Dlatego stworzyłam dla Was fotograficzny poradnik zakupowy, czyli listę przedmiotów, które znalezione pod choinką, mogą wywołać niepohamowane odruchy rzygania tęczą, spazmy radości, czy inne orgazmy. No przynajmniej u miłośników fotografii. Jedziemyyyyy!

EDIT: Tłumaczenie swoich wpisów, to gorzej, niż wyjaśnianie dowcipu, ale czuję się w obowiązku wyprowadzić sporą grupę z przeświadczenia, że ten post jest na serio. NIE JEST. To antyporadnik. Amen.

T-SHIRT Z TEMATYCZNYM NADRUKIEM

Najpopularniejsze “jestę fotografę” albo “uwaga, strzelam” wraz z miniaturą aparatu – to są klasyki wśród klasyków, bez takiej koszulki nigdy nie jesteś do końca ubrany, a już z pewnością nie możesz zwać się profesjonalnym fotografem!

fotograficzny poradnik zakupowy

 

GORILLAPOD czyli mały statyw

Nie wyobrażam sobie fotografowania czegokolwiek, bez możliwości podpięcia aparatu do gałęzi. Da się w ogóle? Miałam kiedyś deprechę, potem kupiłam sobie gorillapod, przeszło jak ręką odjął.

fotograficzny poradnik zakupowy

KUBEK – OBIEKTYW

Absolutnie kultowy gadżet i must have każdego, kto fotografię traktuje choć trochę poważnie. Kawka z takiego canonowskiego/nikonowskiego kubasa i ciasteczka z denka? To śniadanie mistrzów. Musisz to mieć!

fotograficzny poradnik zakupowy

PODUSZKA W KSZTAŁCIE OBIEKTYWU

Poduszka z jakimś vintage nadrukiem jest już passe! Teraz modne są poduszki w kształcie obiektywu, najlepiej wielkości spasionego labradora, niepasujące do wystroju wnętrza, niewygodne, najwyższej jakości prosto z Chin.

fotograficzny poradnik zakupowy

RAMKA CYFROWA

Lampka wina, albo dwie, przygaszone światło, a w rogu rameczka, a rameczce Mamusia z Tatusiem, zdjęcia z wakacji (milion identycznych), wykrzywiony ryj siostry z komunii, coś z Sylwestra w Hiszpanii i jego zdjęcia z dzieciństwa, jak to jeszcze pulchne było i dziewczynkę przypominało. Stoi sobie w rogu rameczka, wzrok przyciąga, absorbuje, miga pięknie, wspomnienia przywołuję. Kupicie kilka, do każdego pokoju.

fotograficzny poradnik zakupowy

WHITE BALANCE LENS CAP

Zastanówmy się – po co ustawić jeden z gotowych trybów balansu bieli? Po co czytać pół strony instrukcji i ustawić taki balans samodzielnie? Po co edytować WB w programach graficznych, jeśli metody nr 1 i 2 nie spełniły naszych oczekiwań? Po co to wszystko, skoro wystarczy zakupić white balance lens cap, założyć na obiektyw, pstryknąć zdjęcie i już – perfekcyjny balans bieli ustawiony. Takie to proste!

fotograficzny poradnik zakupowy

ZESTAW DO CZYSZCZENIA MATRYCY

Przyda się każdemu posiadaczowi aparatu z wymienną optyką. Nie ważne, że wystarczy gumowa gruszka dostępna w aptece na rogu. Nie ważne, że to wydatek o wartości dziesięciokrotnej. Jeśli chcesz być pro, musisz mieć pro gadżety. Król też się nie podciera srajtaśmą z Biedry, co nie?

fotograficzny poradnik zakupowy

 

tshirt, gorillapod, kubek, poduszka, ramka, cap, cleaning kit – zródła zdjęć

 

No, teraz nie będziecie już musieli bezcelowo błądzić po sieci, czy obijać o wystawki, załapując ręce. Takie pewniaki ucieszą każdego, kto lubi fotografować. Tych co nie lubią też.