Blog na medal – złote zasady bloggera

Szczęki Wam zaraz poopadają… wiedza tajemna na wyciągnięcie ręki. Sprawdzone i skuteczne metody na popularnego bloga. Czytajta i róbta u siebie!

 

 

PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO BLOGERA

 

1. NAGŁÓWEK – bardzo ważna sprawa, wizytówka nas samych. Koniecznie musi zajmować minimum 70% strony głównej! W nagłówku powinno znaleźć się nasze logo, nazwa bloga, opis i jeszcze jakiś motywacyjny tekścik będzie supcio. Kolaż ze zdjęć też nie zawadzi. Każdy Twój czytelnik musi wiedzieć, kogo czyta.

 

2. KONTAKT – ukryj panel kontakt, broń borze tucholski przed adresem e-mail w widocznym miejscu! Niech poszukają, udowodnią, że im zależy. Catch me, if you can, bejbe!

 

3. MAILE – nie odpisuj od razu, nigdy tego samego dnia. Propozycje współpracy muszą “poleżakować”, to Ty jesteś szefem, kształtuj swoją pozycję od początku.

 

4. WYRÓŻNIJ SIĘ – białe tło, czarna czcionka, duże nagłówki, czytelne litery… wszędzie to samo, wieje nudą, ale Ty, Ty bądź oryginalny, wyróżnij się. Neonowy tekst na czarnym tle, czemu nie? Wysiłek się opłaci, zobaczysz.

 

5. POSTY – pisz nieregularnie, prawie wcale. Nie przyzwyczajaj plebsu do żadnej konkretnej godziny publikacji – to oni mają czekać, odświeżać stronę, komentować, choćby piąty raz ten sam tekst o recenzji coca-coli. Tyś ich pan, i lord, i władca. Niech czekają.

 

6. KOMENTARZE – nie odpowiadaj na nie. Czytać k…a nie umieją?! Wujka Google nie mają?! Won mi z tym! Milcz jak zaklęty, nie marnuj swego cennego czasu na czytelników.

 

7. ODNOŚNIKI – niedziałające linki, to jest to! Nawet taki zwykły szaro-bury czytelnik potrzebuje czasem trochę rozrywki. Linkuj więc co się da, ale niech tylko kilka z nich prowadzi do konkretnych stron. Reszta to odnośniki do Narnii, albo błąd 503. LOTERIA, nie wiadomo, na co trafisz. Bądź zajebisty, udostępnij trochę fanu za free.

 

8. CZĘSTE ZMIANY – tylko to co w ruchu żyje naprawdę. Zmieniaj kolory tła, wstawiaj duże, niedopasowane obrazki. Zrób sobie kilka rodzajów menu i stosuj zamiennie. Nowe nagłówki też są spoko. Niech ta blogosfera w końcu zatętni życiem!

 

9. LEJ NA FEJSA – wszyscy mają konto na fb, Ty nie musisz. Outsider z krwi i kości nie korzysta z social media. To nie poza, to prawdziwy Ty. Kpij z cudzych lajków, share’ów, napisz notkę na ten temat, najlepiej kilka. Musi ociekać jadem, inaczej nie zrozumieją idei. Debile.

 

10. COŚ COOL – niech Twój bloga ma to coś… Spadające śnieżynki w kwietniu? Błyszczące kocie gify? Kolorowe banery 10zł/rok? Twój blog, Twój wybór, im fantazyjniej, tym lepiej. Pokaż wszystkim na co Cię stać bloggerze przez duże B. :)

 

 No więc jak – które zasady stosujecie u siebie??? ;)

CMOK!