Mój najdłuższy romans

Kiedyś nawet się nie lubiliśmy. Często przesiadywał w naszej kuchni, w końcu to wieloletni przyjaciel mojej mamy. Pół życia spędziliśmy blisko siebie, obok, a jednak zupełnie osobno. Nasze palce czasem stykały się o poranku. Bez podtekstów i niepewnych spojrzeń. Pamiętam, że ładnie pachniał i przez ten zapach miałam ochotę lepiej go poznać. Ale nie było nam ze sobą po drodze, może wtedy jeszcze nie byłam gotowa na tę znajomość.

Minęło kilka lat. Zaczęłam rozkręcać własny biznes, pracowałam na etacie, uczyłam się w collegu. Bywałam zmęczona, nie potrafiłam się skupić. Zaczęliśmy spotykać się na śniadaniach. Wciąż ładnie pachniał, swoim optymizmem napędzał do działania, jednak miałam mieszane uczucia. Któregoś dnia do swojego stroju w kolorze klasycznej czerni dolał mleka i dosypał trochę cukru. Od tamtej pory Pan Kawa:

 

Budzi mnie co rano…

kawa-cafeport-1

 

Zapędza do pracy

kawa-cafeport-2

 

Pomaga mi się skupić

kawa-cafeport-3

 

Świetnie się razem bawimy

kawa-cafeport-6

 

Lecz czasem podnosi mi ciśnienie

kawa-cafeport-7

 

Spędzamy razem każdą wolną chwilę

kawa-cafeport-4

 

Chociaż czasem nie daje w nocy zasnąć…

kawa-cafeport-8

 

W tygodniu pijam kawę z ekspresu. Ale dni wolne, to co innego. W weekendy ja i Pan Kawa dajemy sobie sporo czasu. Wyciągam z szafki czarną kawiarkę, skrupulatnie odmierzam ilość kawy. Napawam się zapachem prosto z opakowania i tym, który wypełni mieszkanie, gdy kawiarka znajdzie się już na kuchence. Obok siebie ustawiam dwa kubki z wąsami, na dno sypię odrobinę brązowego cukru, zalewam i uzupełniam niskotłuszczowym mlekiem.

Jeśli i Ty chciałbyś nawiązać romans z Panem czy Panią Kawą, a nie wiesz, jak zacząć, zacznij od zwykłego “cześć” :) Na stronie www.cafeport.pl znajdziesz ogromny wybór sprzętu do przygotowania ulubionej kawy (kawiarki, młynki, chemexy, french pressy…), wiele rodzai kaw, a dla fanów słodkich napoi na gorąco – także czekolady i kakao z przyprawami. Mrrrr. Ponadto na hasło: jestrudo otrzymasz 10% zniżki na cały asortyment. Kod rabatowy ważny do 13/12/16.

cafeport-kawa

 

Zdecydowałam się na współpracę z marką z kilku powodów:

  • Wyszukiwarka na ich stronie jest bardzo przydatna. Możemy wybrać ulubione połączenie arabicy i robusty, wskazać kraj pochodzenia czy stopień palenia najbliższy naszym sercom.
  • Po przejściu na podstronę odpowiedniej kawy proste grafiki od razu mówią nam, jakie cechy posiada wybranka:

coffee-circle

  • Kawy w sklepie cafeport.pl są certyfikowane.
  • Marka jest dystrybutorem kaw Coffee Circle, a Coffee Circle przekazuje 1 € z każdy sprzedany kilogram kawy na projekty, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców Etiopii.

 

Dajcie znać, czy taki humorystyczny, lekki wpis (w sam raz do kawki!) Wam się podobał ;)

 

Wpis powstał przy współpracy z marką cafeport.pl

cafeport