kolorowanki do druku | pdf do wydruku za darmo

Kolorowanki do druku

Rudziki me, kreatywne dusze, mam dla Was coś ekstra! Kolorowanki do druku dla dorosłych i dzieci w formie prostych gier. Krok 1 – pobierasz kolorowankę, krok 2 – kolorowankę drukujesz, krok 3 – kolorowankę kolorujesz i grasz. Kto nie lubi gry w Statki, Państwa Miasta czy xyz? No właśnie! 

 

Ej, no nie bądźmy tacy wiecznie poważni, zapracowani i w biegu! Zawsze jest jakiś weekend, jakieś święta, spokojniejszy wieczór. Jeśli masz ochotę spędzić ten czas nieco inaczej, to ja Ci właśnie podsuwam pod nochal narzędzie. Niezwykle estetyczne. Pomoże Ci fajnie spędzić czas z fajnymi ludźmi. A także masz szansę wyżyć się artystycznie. Kto wie, może odkryjesz w sobie jakąś pasję…? Mocno Ci życzę, żeby kolorowanki, które tu dziś dla Ciebie zebrałam, pozwoliły Ci na trochę zabawy.

 

Kolorowanki do druku

 

kolorowanki do druku PDFZ ogromną radością wykorzystuję zasięg bloga do promowania młodych, pięknych, ale przede wszystkim piekielnie zdolnych. I tak od 2 lat wypuszczam kalendarz PDF na cały rok z autorskimi ilustracjami polskich artystów, a dziś mam dla Was 3 kolorowanki do druku, 3 fajne gry. Ich autorką jest Karolina, która tworzy w sieci pod marką Namaluj Mi. Zapraszam Was na jej cudny Instagram – zakochacie się!

Karolina wykonuje ilustracje na zamówienie – jeśli szukacie wyjątkowego prezentu dla wyjątkowej osoby, szybko się z nią kontaktujcie. Coś czuję, że niedługo może nie mieć zbyt wielu wolnych terminów ;)

 

 

Kolorowanki do druku – Państwa Miasta

 

Zasady gry w Państwa Miasta:

Liczba graczy dowolna, minimum 2 osoby; każdy z nich potrzebuje karki i czegoś do pisania. Kartkę dzielimy na kolumny z kategoriami + 1 wąska kolumna do podliczenia punktów. Najlepiej wydrukuj tę piękną kolorowankę – grę i miej z głowy rysowanie.

Liczba kategorii jest dowolna, ich temat można dostosować do wieku czy zainteresowań graczy. Jeden gracz mówić w myślach alfabet, kolejny go zatrzymuje – gracze poznają wylosowaną literę i właśnie na nią muszą zaczynać się słowa w każdej kategorii.

Kto pierwszy uzupełni wszystkie zagadnienia, zaczyna odliczenia od 10 do 0. Wtedy wszyscy odkładają długopisy i następuje zapisanie punktów za każdą kategorię:

  • 15 pkt. otrzymuje osoba, która jako jedyna wypełniła daną kolumnę
  • 10 pkt. otrzymuje każdy, kto wypełnił kolumnę unikatowym słowem
  • 5 pkt. otrzymuje każdy, kto wyplenił kolumnę słowem, którego użył także inny gracz
  • 0 pkt. za brak odpowiedzi lub odpowiedź niepoprawną

Po podliczeniu punktów kolejna osoba mówi alfabet w myślach, kolejna ją zatrzymuje i dalej już wiecie.

 

 

Kolorowanki do druku – Statki

Strategiczna gra przeznaczona dla dwóch osób. Zapewne znacie ją z dzieciństwa, ale dla jasności przpomnę zasady.

 

Zasady gry w Statki, zwane czasem jako Okręty, albo Bitwa Morska:

Do jej przeprowadzenia potrzebujesz jedynie kartki i czegoś do pisania dla każdego gracza. No i wyobraź sobie koniecznie, że jesteś kapitanem statków ;) Każdy z graczy rysuje na swojej kartce dwa kwadraty (morza) składające się z 10 pionowych pól i 10 poziomych – w sumie 100 pól. Poziomo górne pola oznaczamy literami od A do J, pionowo cyframi od 1 do 10.

Zachęcam do wydruku naszych gier-kolorowanek, wtedy odpada rysowanie i oznaczanie!

Teraz zadaniem każdego gracza jest umieszczenie na swojej planszy (morze po lewej stronie) statków:

  • 1 czteromasztowiec
  • 2 trzymasztowce
  • 3 dwumasztowce
  • 4 jednomasztowce

Ilość masztów statku określa ile zajmuje on pól na mapie. Statki można dowolnie ustawiać, obracać i wyginać z zachowaniem zasad że każdy maszt jednego statku musi stykać się z jego kolejnym masztem ścianką boczną – nie na ukos. Żaden statek nie może stykać się z pozostałymi statkami, ani bokiem, ani na ukos.

Okej, gra przygotowana, zaczynamy! Zadaniem każdego kapitana jest zatopienie statków przeciwnika. Kto pierwszy zatopi wszystkie statki – wygrywa. Plansza po prawej stronie to właśnie morze przeciwnika i na niej zaznaczasz wszystkie „pudła” i trafione statki.

Kapitan, który rozpoczyna grę, podaje współrzędne, np. B-7, i jeśli kratka jest pusta, przeciwnik odpowiada „pudło”, kapitan zaś rysuje na prawej planszy w punkcie B-7 kropkę – znaczy to, że tam już próbował znaleźć statek, jednak pole to jest puste.

Teraz przeciwnik (Kapitan nr 2) podaje współrzędne i przeciwnik informuje go o rezultacie strzału. Jeśli trafił w okręt, słyszy: „trafiony”. Strzela tak długo, dopóki nie spudłuje. Jeśli trafi w ostatnią kratkę większego okrętu, przeciwnik musi go o tym poinformować i powiedzieć „zatopiony”. Po zatopieniu całego okrętu osoba atakująca ma prawo do następnego strzału. Dopiero niecelny strzał pozwala na akcję przeciwnika.

Pola „trafione” oznaczamy krzyżykiem, statki „zatopione” dodatkowo obrysowujemy.

 

Kolorowanki do druku – kółko i krzyżyk

 

Zasady gry w kółko i krzyżyk:

Kolejna gra strategiczna dla dwóch graczy, którzy ustalają między sobą, kto jest „kółkiem”, a kto „krzyżykiem”. Gracze stawiają swój symbol naprzemiennie na planszy i dążą do tego, by postawić 3 symbole w jednej linii – pionowo, poziomo lub pod skosem. Jednocześnie starają się utrudnić życie przeciwnikowi ;)

 

 


Potrzebujesz jedynie kartki w formacie A4 i zwyczajnej domowej drukarki. Jeśli gry mają od razu stać się kolorowankami, przydadzą się też kredki czy mazaki. Baw się dobrze! I wpadaj na Insta Karoliny, by jej się odwdzięczyć za takie cuda <3

 


 

 

To jak, kolorowanki wydrukowane? Jeśli dodasz zdjęcie w social media, będzie mi bardzo miło, gdy oznaczysz mnie na fotce @jestrudo. Z przyjemnością będę śledzić Twoje artystyczne poczynania. Może nawet utworzę tu mini galerię z pracami czytelników…? :)

 

 

PS Jesteś początkującym artystą? Malujesz, rysujesz, tworzysz? Masz pomysł na współpracę? Napisz do mnie! 

5/5 - (4 votes)

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] zrobiła piękne karty do popularnych gier, które też służą jako kolorowanki. Znajdziesz tu grę w statki, kółko i krzyżyk oraz państwa […]

kamiśKa

Przepiękne i inspirujące ilustracje, już dodaję „Namaluj mi” do obserwującym na IG i zaczynam kolorować ♥♥♥

martal

ekstra

carrantuohill

dziękuje za gotowce, na Święta były akurat, a ile zabawy mieliśmy ;-). Jeszcze raz dzięki.

princess.malpka

Swietne gry bardzo dziekuje . W koncu nie musze mozolnie rysowac tabelek :D

Jola

Nie wiem, czy bym się skupiła na grze, póki nie pokoloruję całości. Muszę wypróbować. :)

Ania Kalemba

EKSTRA! Świetny pomysł! Przypomniało mi się dzieciństwo :))

Ale świetny pomysł! Muszę koniecznie to wypróbować, a nadarzy się okazja, bo przecież święta idą :D !