Kolagen do picia | blog

Kolagen do picia

To, co widać, to ten makijaż lekko połyskujący, dopasowane ciuchy, bielizna, która modeluje pośladki, lepiej niż 3 miesiące z trenerem personalnym. Są wybielone zęby, paznokcie równo obcięte. Mokasyny, szpilki, sztyblety, baletki…

A może właśnie natural look, kolory ziemi i krem głęboko nawilżający zamiast podkładu. Albo coś gdzieś pomiędzy. Czerwona szminka i biały t-shirt. Do znoszonych już trampek i trenczu, który kupiłaś w second handzie 3 sezony temu.

Może golisz nogi, a może nie. Może jakoś się określasz, a może nie masz potrzeby.

Projekt: TY.

 

 


Partnerem artykułu jest marka Doppelherz, która swoim produktem Doppelherz system Kollagen Beauty wspiera kobiety w aktywacji ich wewnętrznego piękna.

 

kolagen do picia

 

Popatrz na siebie. To jesteś Ty. Ty cała. Wnętrze i zewnętrze. Holistyczny człowiek. Istotka.

Najważniejsze, żebyś czuła się dobrze. Ubierała dla siebie. Malowała lub nie w zgodzie z tym, jak czujesz. Nie dla oczekiwań, dziwnych spojrzeń, poklasku, czy ochrony tego, co w środku. No właśnie…

 

 

Wewnątrz trzymasz to, co ważne, wrażliwe, cenne

 

Dbasz o dietę, łykasz D3 jesienią i zimą, kolagen (to nie tylko skóra, to także mocne ścięgna, zdrowe narządy, mocne paznokcie i włosy). Szczotkujesz się na sucho, ćwiczysz, rozciągasz, unikasz kontuzji, chronisz siebie, zakładasz grube skarpetki, żeby nie marznąć w samotne noce. Pijesz ziółka i ograniczyłaś kawę. Dbasz o siebie. O swoje wnętrze. O to, co w Tobie prawdziwe i ważne…

Są i emocje. Cała kula emocji, która czasem nieźle się rozpędza. Dbanie o siebie widać na zewnątrz. Chętniej mówisz “dzień dobry”, nawet tej starszej pani spod szóstki, co raczy Cię groźnym wzrokiem i nigdy nie odpowiada. Gdy jesteś silna, minus piętnaście nie przeraża. Na pluchę zakładasz kaloszki i jazda. Roztaczasz aurę człowieka, który jest dobry dla siebie, a więc i dobry dla świata. Jesteś uważna na swoje potrzeby, pracujesz u podstaw.

Gdy jesteś silna, działasz dla siebie, nie przeciw sobie.

kolagen do picia | test kolagenu

 

 

Skąd wziąć w sobie tę siłę

 

Nie z powietrza. Choć to byłoby miłe i łatwe. W końcu powietrza mamy (jeszcze – sic!) pod dostatkiem. Brudne, bo brudne, ale jest. Siła jest ziarnem. Chętnie kiełkuje, ale nie w każdych warunkach.

Trzeba ją w sobie wyhodować. Nawet jeśli w dzieciństwie ktoś po Twoim ogródku deptał wielkimi buciorami.

Nieżyzna gleba? To się zdarza, Mała!

Brakuje narzędzi? Zasiej dłońmi.

Zima stulecia, a latem susze? Hej, jeszcze są doniczki, parapet jest, a Ty taka zdolna.

Tyle rzeczy po drodze może pójść nie tak… I pewnie pójdzie. Ale jak się uprzesz, to nasionko wykiełkuje. A Ty dbaj o nie. Potrzebujesz swojej siły, jakkolwiek ją rozumiesz.

kolagen do picia | test kolagenu
Doppelherz kolagen do picia & Jest Rudo

 

 

Doświadczaj… Życie to doświadczanie

 

Jeśli codziennie będziesz wykonywać pracę, której nienawidzisz – umrzesz. Jeśli nie będziesz zachwycać się światem – znikniesz. Jeśli nie będziesz zmieniać zdania, uczyć się o sobie, myśleć samodzielnie, oddychać świadomie, czuć wiatru na skórze – przepadniesz. Bardzo powolutku wyblakniesz. Staniesz się przezroczysta, mniej wyraźna, nijaka. Sama siebie przestaniesz zauważać.

Życie jest do doświadczania. Do popełniania błędów. Do zdzierania kolan.

Życie to plac zabaw, na którym czasem, wyjątkowo wyrośnięty, jak na swój wiek, los, popchnie Cię i jeszcze zabierze ulubione grabki. 

Życie to plac zabaw, więc huśtaj się wysoko, dziewczyno! Śmiej do rozpuku.

test kolagenu

 

 

Aktywuj piękno od wewnątrz

 

To hasło kampanii, w której biorę udział. I ja je właśnie rozumiem tak:

Piękna kobieta to kobieta silna.
Ty jesteś silna.

Nawet jeśli chwilowo opadły Ci ręce. Nawet jeśli poduszka ubrudzona od tuszu, a na obiad wciągnęłaś Maca. Gorsze dni nie przekreślają Twoich starań. Być może już jutro będzie lepiej. Wstaniesz wcześniej, zrobisz szybki trening. Zjesz ciepłe śniadanie, popijesz kawą z mlekiem, łykniesz witaminy.

Ktoś życzliwy poprawi Ci koronę, a może zrobisz to sama i jazda. W nowy dzień, w nowy świat, który tworzysz sobie sama każdego dnia.

Aktywacja tego piękna może, a wręcz powinna przejawiać się w dbałości o siebie. Nawet, jeśli Ci się wydaje, że to fanaberia. Zawsze wtedy, gdy sama chcę sobie ukrócić przyjemności, powtarzam w głowie za jedną z moich ulubionych blogerek, Anią Kęską: Nie jesteś byle kim, nie traktuj się byle jak.

No właśnie! Rozpieszczaj się.

kolagen do picia | test kolagenu

 

 

Kolagen do picia

 

Testowałam ten produkt przez ostatni miesiąc. Ampułki są niewielkie, mają bardzo przyjemny, owocowy smak. Konsystencja kojarzy mi się z jogurtem do picia. Każda z nich jest szczelnie zamknięta, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić kilka do torebki, choć swoją porcję kolagenu wypijałam zaraz po śniadaniu, wraz z pozostałymi suplementami, które przyjmuję regularnie.

 

kolagen
Kolagen do picia Doppelherz

kolagen do picia recenzja

 

 

Jak działa kolagen do picia

 

Jak działa kolagen do picia? Nie znam się na tym, heloł, jestem fotografem, nie będę się mądrzyć. Za to podrzucę Wam konkretne liczby.

Preparat ten przyjmowany w płynnej formie wpływa bezpośrednio z wewnątrz na metabolizm kolagenu w skórze. Zwiększa stopień nawilżenia skóry i opóźnia powstawanie zmarszczek. 

Badania pokazują bardzo optymistyczne efekty: po 8 tygodniach kuracji spłycenie zmarszczek do 20%*, zwiększenie stężenia elastyny o 18%*, a elastyczności skóry o 7%**! 

U siebie zauważyłam różnicę w nawilżeniu skóry. Umówmy się, że jako 27-latka zmarszczek za wiele nie mam, ale od 25 roku życia poziom kolagenu zaczyna spadać i każdy moment jest dobry, by zacząć go uzupełniać.

 

 

Ile powinna trwać kuracja płynnym kolagenem i jakich efektów oczekiwać?

 

Po miesięcznej kuracji możesz liczyć na zwiększoną elastyczność skóry; badane kobiety zanotowały wzrost do 15% w porównaniu z grupą placebo. Stężenie kolagenu w skórze wzrasta do 60%, co skutkuje widoczną redukcją zmarszczek.

Preparat VERISOL® wywiera korzystny wpływ na zewnątrzkomórkową macierz skóry i może pomóc w zwalczaniu cellulitu. Przywraca prawidłową strukturę skórze właściwej oraz tkance podskórnej. Stosowanie preparatu pomaga również ograniczyć falistość powierzchni skóry. Tutaj jednak potrzeba więcej czasu, efekt ten jest zauważalny już po 3 miesiącach, jednak bardziej wyraźny po około 6 miesięcznej kuracji kolagenem Doppelherz

 

źródło: https://www.gelita.com/en/products/collagen-peptides/verisol 

* Minimalny okres kuracji – 8 tygodni. Proksch E i wsp.: Skin Pharmacol Physiol 2014;27:113-119

** Minimalny okres kuracji – 4 tygodnie. Proksch i wsp.: Skin Pharmacol Physiol 2014;27:47-55

 

recenzja kolagenu do picia doppelherz
Test kolagenu do picia

 

 

Siła jest w Tobie, Mała!

Jak dziś o siebie zadbasz..?