domowe przyjęcie urodzinowe

DIY – przyjęcie urodzinowe

Raz na jakiś czas nachodzi mnie ogromna potrzeba stworzenia bliżej nieokreślonego CZEGOŚ. Muszę się po prostu wyżyć artystycznie! Z dala od komputera, z dużą ilością farb i kleju najlepiej :). W racji zaplanowanej niewielkiej imprezki urodzinowej, mogłam działania ukierunkować. Nie byłabym sobą, gdybym części dekoracji nie przygotowała samodzielnie, a dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na ozdobienie stołu. Pomysły można śmiało zaadaptować do każdej okazji.

 

przyjęcie urodzinowe DIY

GIRLANDA

Za szyciem nie przepadam, nie oszukujmy się też nie za dobrze mi to wychodzi. Dużo chętnie tworzę tzw. oszukane proporczyki, czyli takie z… papieru.
Do przygotowania girlandy potrzebujesz:
  • tekturki/brystolu
  • nożyczek, linijki, ołówka
  • farb plakatowych/akrylowych/olejnych i pędzli
  • sznurek
  • taśmę papierową
Wykonanie nieskomplikowane: na tekturce odrysuj trójkąty, wytnij. Z użyciem farb przemaluj je na dowolny kolor. Do zrobienia pasów możesz użyć taśmy maskującej, do groszków używałam zwykłej gumki na końcu ołówka, jako stempla. Wszystkie wzory dozwolone. Pod wpływem wilgoci trójkąty nieco się powyginały, więc po wyschnięciu wsadziłam je do książki na dwa dni. Pomogło. Gotowe proporczyki przymocowujemy do sznurka za pomocą taśmy. Tyle. Ozdoba za trzy grosze gotowa!
przyjęcie urodzinowe DIY

jak zrobić girlandę z papieru DIY
stemplowane groszki

PAPIEROWE POMPONY

 

Wielokrotnie, przeglądając pinterest, zastanawiałam się jak zrobić pompony z bibuły… Okazało się, że to dekoracja bajecznie prosta w przygotowaniu. Do jej wykonania potrzebujesz bibuły (nada się i cieniutka i krepa), żyłki (u mnie biżuteryjna) i nożyczek. Wykonanie opisała Monika. Uwierzcie mi, tylko tak groźnie wygląda.
pompony z bibuły diy

pompony z bibuły jak zrobić

CHORĄGIEWKI

Można nimi ozdobić stół na wiele sposobów. Bardzo podobała mi się wersja chorągiewek z imionami, wbitych w jabłka – alternatywna wersja winietek. Moje chorągiewki zdobiły muffiny – drobiazg który cieszył oko. Stworzenie takich jest banalne – wstążkę dzielimy na 6-8cm odcinki, każdą końcówkę przycinamy ostrymi nożyczkami. Wstążkę obwijamy wokół wykałaczki, w środku sklejamy klejem typu kropelka, lub dwustronną taśmą.
chorągiewki

jak zrobić chorągiewki DIY

MINI GIRLANDA

 

Długo zastanawiałam się jak ozdobić tort, aby wyróżniał się na tle innych ciast i przekąsek. Odpowiedź nadeszła do mnie na ostatnim ślubie (pięknym zresztą!), który miałam przyjemność fotografować. Do przygotowania takiej mini girlandy wystarczą dwie słomki/wykałaczki do szaszłyków, sznurek/wstążka/tasiemka, klej na ciepło, grubsza kartka i trochę cierpliwości, bo te cholerne trójkąty będą jej wymagać ;]
Wykonanie: na kartce drukujemy napis (u mnie HAPPY BIRTHDAY, bo jakby inaczej), wycinamy trójkąty. Za pomocą kleju na gorąco trójkąty mocujemy do sznurka – uwaga, lubi się skręcać, warto go, na czas pracy, przymocować do stołu np. taśmą malarską. Na końcu sznurek obwiązujemy wokół wykałaczek. Voila!
domowe przyjęcie urodzinowe

domowe przyjęcie urodzinowe

ETYKIETKI

Niezastąpione zwłaszcza, jeśli urządzacie większą imprezę. Dzięki plakietkom unikniecie ciągłego odpowiadania na pytania o skład każdego, najmniejszego nawet półmiska. Pomijając drobny fakt, że do sosu czosnkowego wsadziłam karteczkę z tym ziołowym, etykietki zdały egzamin :P Karteczki przymocowałam mocną taśmą klejącą, ale pewnie sprawdzi się też washi tape.
Jeśli macie ochotę – etykietki możecie pobrać i wydrukować na użytek własny. (link w komentarzach) Tekst z łatwością dorobicie w dowolnym programie graficznym, można go także dopisać ręcznie. Etykietki polecam drukować na grubszym papierze, ustawiając wcześniej wysoką jakość druku.
etykietki przyjęcie DIY

 

 

 
Jeśli macie ochotę na więcej imprezowych DIY, zajrzyjcie do Izy, która przygotowuje garden party dla synka ;]