motywacyjne cytaty

Nieoczywiste cytaty motywacyjne

Jest jeszcze jedna rzecz, o której macie wielką szansę nie wiedzieć – kiedyś bardzo kochałam się w poezji, do tego stopnia, że sama ją tworzyłam. Owszem, dość kaleką, ociekającą bólem nieszczęśliwie zakochanej nastolatki czy też pełną buntu, arogancji i zgorzknienia (swojego czasu moje nastawienie do otaczającego świata było tylko i wyłącznie pejoratywne). Od zawsze lubiłam papier i słowo pisane, a to zamknięte w strofach szczególnie do mnie przemawiało. Dziś podzielę się z Wami nieoczywistymi cytatami motywacyjnymi. Wraz z moją interpretacją.

 

[readolog_blockquote ]Chciałem popełnić samobójstwo, ale odwiodła mnie od tego czynu chęć uprawiania seksu oralnego z moją żoną. /Woody Allen/[/readolog_blockquote]

Z tekstami Woodiego powstała już niejedna strona internetowa, ja jednak szczególnie upodobałam sobie ten cytat. Jeśli weźmiecie go dosłownie, wzbudzi uśmiech, może zniesmaczenie. Dla mnie jednak jest to bardzo prosty komunikat – w tym najcięższym momencie znajdź sobie jedną rzecz, dla której warto jeszcze trochę jeszcze się postarać.

 

[readolog_blockquote ]Aby zostać mistrzem, musisz walczyć jeszcze jedną rundę. /James J. Corbett/[/readolog_blockquote]

Brzmi tandetnie? Prosto? W stylu motywacyjnych tekstów za piątaka? Może. Dla mnie to ta przysłowiowa brzytwa, której chętnie się łapię, gdy zdarza mi się tonąc, choć na ogół pływam nieźle. To tekst, który, gdyby dał się zmaterializować, miałabym ochotę pogryźć, opluć, spalić, spuścić w kiblu, by po emocjonalnym sztormie wychwalać pod niebiosa. Jedno zdanie, którego nie umiem dobrze opisać, ale kopie mnie mocno, w sam środek ambicji.

 

[readolog_blockquote ]Krytyk X powiedział
że nie umiem pisać wierszy
ja to pierdolę
on też nie umie.[/readolog_blockquote]

Lubię prosty przekaz z męskich ust. Bez zawiłości i ozdobników. To trochę tak, jak z słuchaniem porad biznesowych od czterdziestolatka z kilkoma tysiącami długu na kredytówce. Nie dajmy sobie wejść na głowę, jeśli na czymś się znasz, rób to i mądrze dobieraj swoich doradców.

 

[readolog_blockquote ]Świat to kiepski żart, który wymyślił Wszechmocny, gdy miał fatalny dzień. Zawsze mi się wydaje, że tego ranka musiał być na kacu. /Jack Higgins/[/readolog_blockquote]

To taki śmieszno-gorzki cytacik, który u części z Was, z pewnością wywoła niemałe oburzenie. Nie dlatego jednak znalazł się w zestawieniu. Nie wiem, jak Wy, ale ja, będąc na życiowym zakręcie, mam dość oglądania pluszowych króliczków otoczonych tęczą, na końcu której błyszczy skarb. Czasami muszę upaść jeszcze niżej, by, jak to mówią, odbić się od dna, ale taki pesymistyczny tekst skutecznie pomaga. Zazwyczaj uśmiecham się wtedy i sama sobie dziwię, że ciągle tu jeszcze tkwię.

 

[readolog_blockquote ]Bo nie tyle zakochałem się w życiu, co w rozszalałych statkach. /B. Majzel/[/readolog_blockquote]

Podobny przekaz, co w cytacie Woddiego Allena, ten jednak zawsze napawa mnie nadzieją na lepsze jutro. Warto w swoim życiu wybudować takie statki, dla których zawsze będzie chciało się wrócić z ciemnych zakamarków świadomości.

 

[readolog_blockquote ]I can. I will. End of story.[/readolog_blockquote]

Wiem, że jest spora grupa ludzi, którzy nie wierzą w to całe pozytywne myślenie, spokój ducha i zen, ale ja się do nich nie zaliczam. Zauważyłam, że w życiu spotyka mnie to, czego się spodziewam. Dlatego z roku na rok jest lepiej. ;] Warto wierzyć w siebie i myśleć o sobie dobrze. Proste.

 

[readolog_blockquote ]If your dreams don’t scare you, they’re not big enough…[/readolog_blockquote]

Chwilę zastanawiałam się czy aby na pewno zgadzam się z tym tekstem. PM się nie zgadza, co wielokrotnie zwykł mi wypominać, jako że cytat ten widniał na jednej z tablic, przez dobrych kilka miesięcy. Jednak są takie momenty, kiedy planuję DUŻE zmiany, kiedy snuję POWAŻNE marzenia i zabieram się za rzeczy, które zawsze wydawały mi się elitarne, a tu ja, mała, ruda, piegowata biorę się za takowe. Wtedy często ogarnia mnie strach – że się nie uda, że to nie dla mnie- a potem czytam ten cytat i wiem, że wszystko jest w porządku.

 

A Wy kochani, macie jakieś ulubione nieoczywiste cytaty motywacyjne…?

Oceń post!