najlepsze bajki

Najlepsze bajki – najpiękniejsze animacje

Cykl 10 to ostatnio istne szaleństwo, ale nie bardzo jestem w nastroju na coś poważnego, zresztą i tak nie macie czasu czytać czegokolwiek dłuższego niż kilka linijek, prezenty same się nie zapakują..
Część z Was ma już wolne, więc jak już się objecie, opijecie, znów objecie, obejrzycie kevina, co to sam w domu został, wtedy koniecznie zobaczcie choć jedną z poniższych pozycji. Albo wszystkie, bo wszystkie tego warte. Przed Wami najlepsze bajki, które koniecznie musicie znać!

Ja fanką animacji jestem wielką, nowości oglądam chętnie, a do lepszych pozycji wracam. jak już samej nie wypada po raz enty mulan puszczać, łapię jakieś dziecko z ulicy i razem oglądamy. Jeśliście bezdzietni, jak ja- pożyczcie dzieciaka i bez zażenowania, cieszcie się dobrym kinem.

Najlepsze bajki

 

1. JAK WYTRESOWAĆ SMOKA – cudna baja, jest czas na wzruszenia i śmiech. sam smok nieco przypomina kota, co dla wielbicieli futrzaków powinno stać się dodatkowym atutem.

2. CORALINE – w przypadku tej pozycji zrezygnujecie z obecności dzieci, czy to waszych, czy kradzionych, bo to bajka bardzo w stylu Tima Burtona, przeznaczona dla widzów dorosłych. serio.

3. ZAPLĄTANI – no tą wprost uwielbiam, polski dubbing daje radę, “stenka, nie stenka”, obejrzyjcie, a zrozumiecie. błyskotliwy humor, historia miłosna w tle i krasnale jakieś się znajdą. wszystko jest.

4. ODLOT – zgarnął dwa oskary i masę innych nagród, które fajnie brzmią i dobrze je mieć pod tytułem. bohaterowie nietypowi (dziadek i skaut), nietypowo walczą o swoje marzenia. bajka dla całej rodziny. produkcja Disney’a i Pixar’a, szacun.

5. MULAN – nie wszystkie młode chinki to idealny materiał na żonę.. te które się nie nadają, zostają mężczyznami i idą na wojnę.. piękny Disney w starym wydaniu. uwielbiam.

6. MARY & MAX – kolejna bajka 18+, przedstawia świat prawdziwy, taki, od jakiego uciekamy. w “animowanym” rankingu filmweba zajmuje trzecie miejsce.

7. DROGA DO EL DORADO – kolejna nietypowa konwencja, a to chwalę. nie poczujecie przesytu księżniczkami, pantofelkami, czy zatrutymi jabłkami, el dorado wzywa, ku przygodzie! z lekkim i przyjemnym humorem.

8. SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW – ta japońska baja nieco “ryje mózg” europejskiemu odbiorcy, choć nie znajdziecie w niej nic niestosownego, czy wulgarnego. wciąż zaskakuje, na długo zapada w pamięć. jeszcze Was nie przekonałam? zdobywca oskara, niedźwiedzia, annie i innych grannie.. naprawdę warto.

9. WALLE E – to taka bajka na odwrót, na przekór komercji, dla widza cierpliwego, śliczna, o miłości. jeśli oczekujesz, że tytułowy robocik będzie zbawiał świat, przy pomocy śrubokręta, cóż, grubo się rozczarujesz. bardzo nie-holiłudzka produkcja, o ile można tak powiedzieć o animacji :)

10.  PIORUN – problem mam z tym ostatnim punktem, bo moja pamięć często zawodzi; na filmwebie oceniłam 9 na 10.. dużo się śmiałam, oglądając historię super psa, który super psem nie jest. nie brzmi może górnolotnie, ale nada się na leniwe świąteczne rodzinne popołudnie. przed południem też jest spoko. kotka Marlena ratuje każdy dialog.

najlepsze bajki

najlepsze bajki

Tyle w temacie, oczywiście umyślnie pomijam pozycje typu Shrek, Król Lew, Madagaskar czy Potwory i Spółka, bo te produkcje wszyscy znają. nie widziałeś? ban na neta przez tydzień. za karę.

A Twoim zdaniem, jakie są najlepsze bajki? Fajne też mogą być :)
Oceń post!