Drewniane tabliczki DIY

Uwielbiam drewno, z powodzeniem mogłabym wyłożyć nim podłogę, sufit, ściany i blaty. Wannę mogłabym mieć drewnianą, takie spa, sami wiecie i komputer z drewna, a co mi tam! Póki co mieszkanie wynajmuję, na szaleństwa przyjdzie pora, a dziś niedobór natury rekompensuję sobie za pomocą tabliczek. Z drewna właśnie.

 drewniane tabliczki jak zrobić DIY hasła motywacyjne
Można je wykorzystać do motywowania się (górnolotne hasła), w celach czysto dekoracyjnych też się sprawdzą.
przygotuj:
  • dechy
  • klej do drewna/gwoździe i młotek
  • farby akrylowe (wodne) do drewna i metalu
  • pędzel/gąbkę kuchenną
  • cienki pędzelek
  • wydruk
  • ołówek
  • kalkę

MALOWANIE

Jako, że gwoździe w moich rękach to element budzący kontrowersje, deseczki skleiłam klejem do drewna (drań długo schnie, ale trzyma i nie puszcza). Wy oczywiście możecie połączyć je w dowolny sposób, bądź nabyć większą dechę, której kleić nie trzeba.
Jeśli powierzchnia drewna nie przypomina fakturą dupci niemowlęcia, przetrzyj je (drewno, nie dziecko!) drobnym papierem ściernym, przetrzyj wilgotną ściereczką, wysusz.
Za pomocą miękkiego pędzla/gąbki pokryj deskę wybranym kolorem farby. Ja swoją rozcieńczyłam i nałożyłam dwie warstwy, aby zachować widoczną fakturę i słoje.

Jeśli zależy Ci na postarzeniu drewna, drugim ciemniejszym kolorem farby, metodą suchego pędzla  (u mnie czerń) przejedź po krawędziach. Po wyschnięciu deski można dodatkowo przejechać papierem ściernym – dla wzmocnienia ‘vintage’ efektu.
Gdy całość wyschnie oceń efekt, możesz jeszcze dodatkowo maznąć farbą gdzie trzeba, ja dodałam pastelowe akcenty:

NANOSZENIE TEKSTU

Tekst oczywiście można napisać sobie ołówkiem, po czym za pomocą cienkiego pędzla i farby kontury wypełnić.
Jeśli zależały ci na konkretnej czcionce:
W programie graficznym przygotuj sobie tekst o odpowiednim wymiarze. Nieco łopatologicznie można to zrobić nawet w wordzie – z boku każdego dokumentu znajdziecie miarkę, aby określić rozmiar poszczególnych liter. Da się, nie buczeć.

Gotowy tekst wydrukuj i za pomocą kalki nanieś kontury na deseczkę.

Teraz już łatwizna – za pomocą cienkiego pędzelka i nieco rozcieńczonej farby wypełnij kontury liter.
Odczekaj do wyschnięcia (polecam minimum 6h) zabezpiecz powierzchnię bezbarwnym lakierem (np w sprayu) i już, ciesz się nową ozdobą pokoju!


I tyle. Prawda, że drewno ma niepowtarzalny klimat?
Jeśli masz dwie lewe ręce i jednoczesną ochotę na takie tabliczki pracownia ANY-thing.pl może być twoim wybawieniem. A w klimacie motywacji pozostając, pamiętasz jeszcze moje DIY z użyciem farby tablicowej?
Oceń post!