jesienne wyzwanie fotograficzne | blog fotograficzny

Jest rudo jest wyzwanie! #6

Jesienna edycja foto wyzwania startuje już dziś! Z przyjemnością stwierdzam, że to najbardziej wyczekiwany i najchętniej komentowany cykl na moim blogu. Tym razem będziemy pracować nad bardzo ważną cechą każdego dobrego fotografa – nad własnym stylem. Zobaczycie, będzie EKSTRA!!!

Poganianiom nie było końca, ale już nie trzymam Was w niepewności. Łapcie i ślijcie dalej. Razem łatwiej się motywować, więc jeśli tylko macie w swojej okolicy kogoś, kto lubi zamykać rzeczywistość w kadrach – teraz już nie ma wyboru, musi w to wejść!

wyzwanie fotograficzne

 

Jesienne Wyzwanie Fotograficzne

 

DLACZEGO FOTOGRAFICZNE

Bo fotografię kocham miłością niezmienną, mimo że zdania nie zaczyna się od „bo” :). Wpisy o tematyce około-fotograficznej stanowią dobre 50% wszystkich publikacji na tym blogu, a skoro tutaj zaglądacie i, z miesiąca na miesiąc, liczba czytelników rośnie – śmiem przypuszczać, że idę we właściwym kierunku, a Wy wraz ze mną.

 

DLACZEGO WYZWANIE

Bo zmobilizuje, żeby ruszyć dupsko. Wszystkie poprzednie cykle utwierdziły mnie w przekonaniu, że TO DZIAŁA!

Zobacz poprzednie edycje:

 

DLACZEGO KREATYWNE

Jeśli podjedziesz do sprawy poważnie, przemyślisz tematy, spiszesz pomysły, rozrysujesz co bardziej skomplikowane kompozycje, poczekasz na odpowiednie światło, spróbujesz po raz kolejny, gdy to światło jednak szlag trafi – to znaczy, że robisz coś dla siebie, kombinujesz, szukasz, rozwijasz się.

 

DLACZEGO WARTO

Lepsze zdjęcia w 1,5 miesiąca…? Co ja tu będę gadać, posłużę się opiniami uczestników poprzednich edycji. Zobaczcie, jaka to satysfakcja, znaleźć się wśród wyróżnionych autorów:

jesienne-wyzwanie-fotograficzne-3jesienne-wyzwanie-fotograficzne-2jesienne-wyzwanie-fotograficzne-1jesienne-wyzwanie-fotograficzne-4

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Każdy, kto chciałby doskonalić swoje fotograficzne umiejętności. Miejsce w sieci, jak i publikowanie fotek nie jest wymagane. Nie musisz posiadać lustrzanki czy zaawansowanego sprzętu, nada się także telefon czy zwyczajny kompakt.

Mam dla Ciebie coś specjalnego.

Ten e-book pomoże Ci ogarnąć podstawy fotografii w 1 GODZINĘ. Teraz udostępniam go zupełnie za darmo!

poradnik PODSTAWY FOTOGRAFII za darmoJeżeli:

 • jesteś „świeżakiem” w temacie foto
 • nie wiesz jak zacząć
 • przytłaczają Cię techniczne aspekty fotografii 
 • boisz się trudnych pojęć
 • masz mało czasu
 • rozumiesz niektóre podstawy fotografii, ale nie umiesz ich połączyć

 

TEN PORADNIK JEST DLA CIEBIE!

 

 

SPRAWY TECHNICZNE – PRZECZYTAJ DO KOŃCA!

 • blog lifestylowo fotograficzny15 ZADAŃ – nie musisz zrobić wszystkich zdjęć, ale każde dodatkowe ujęcie to więcej satysfakcji! Rośnie także Twoja szansa, na znalezienie się wśród osób Wyróżnionych.
 • PUBLIKACJA ZDJĘĆ – jeśli zdecydujesz się publikować zdjęcia w social mediach czy też np. na blogu, pamiętaj, aby oznaczyć mnie na zdjęciu @jestrudo oraz użyć oficjalnego hashtaga #fotowyzwaniejestrudo (foto wyzwanie jest rudo). Zależy mi, aby być na bieżąco, a użycie hashtaga bardzo mi ułatwi to zadanie ;) Planuję także co tydzień wyróżnić kilka prac w swoich kanałach social media. Jeżeli więc wrzucicie zdjęcia do sieci, pamiętajcie o wspomnianych oznaczeniach.
 • CZAS TRWANIA WYZWANIA – wyzwanie trwa od 06.10 do 17.11 (włącznie); w tym okresie skup się na wykonaniu jak największej liczby zadań.
 • TWOJE PODSUMOWANIE – jest to zbiór wszystkich zdjęć, które wykonałeś na potrzeby wyzwania. Podsumowanie może mieć formę wpisu na blogu, osobnego folderu na facebooku czy też folderu np. na Google Drive/Drop Box. Ważne, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie zdjęcia do wyzwania i tylko te zdjęcia (po 1 na każdy temat). Każde zdjęcie musi być opatrzone numerem zadania. Nie akceptuję linków do profili na Instagramie; upewnij się także czy folder, który mi udostępniasz ma status „publiczne”, abym mogła zobaczyć zawartość.
 • CZAS I MIEJSCE NADSYŁANIA PODSUMOWAŃ – do 20.11 (włącznie); link do podsumowania zostaw w komentarzu pod tym wpisem. Nie wysyłaj mi proszę zdjęć mailowo czy przez facebooka. Abym miała szansę ogarnąć dużą liczbę uczestników, potrzebuję mieć wszystkie podsumowania w jednym miejscu. Komentarz pod tym postem to właśnie to miejsce. Dziękuję za zrozumienie! Wysyłając swoje podsumowanie, wyrażasz zgodę na publikację zdjęć na moim blogu.
 • POSUMOWANIE NA RUDYM BLOGU – jest to wpis, w którym publikuję wyróżnione zdjęcia, wraz z moim komentarzem/opinią. Nie liczy się sprzęt, tylko pomysłowość i znajomość podstaw. Do dzieła!

 

GRATYFIKACJA

Czyli co z tego będziesz mieć…

 • przede wszystkim, i tego jestem absolutnie przekonana, po wykonaniu zadań poczujesz satysfakcję!
 • jeżeli Twoje zdjęcie zostanie wyróżnione , zostanie opublikowane na blogu, wraz z linkiem do Twojego miejsca w sieci (dot. tylko podsumowań zamieszczonych na blogach)
 • rozwiniesz swoje umiejętności, bez względu na sprzęt, którego używasz
 • spojrzysz na fotografię pod innym kątem, choć to stwierdzenie możesz śmiało potraktować też dosłownie :)
 • nauczysz się nowych rzeczy, zgłębisz nowe zagadnienia
 • rozbudujesz swoje portfolio o dodatkowe fotografie
 • zrobisz coś dla siebie, a to zawsze jest super!

 

ZADANIA

Znowu Wam rzucam kłody pod nogi, ale zobaczycie, na końcu będą łzy szczęścia i wielkie umiłowanie! ;)

Twoim zadaniem jest wykonać zdjęcia z listy, ale w taki sposób, by wszystkie fotografie miały ze sobą coś wspólnego.

To jest cecha dobrych, wprawionych fotografów – mają swój niepowtarzalny styl prac. I w tej edycji będziemy dążyć do wypracowania „tego czegoś”, co będzie dla Ciebie charakterystyczne. To ćwiczenie, oprócz rozwinięcia umiejętności fotograficznych, pomoże Ci wyrobić Twój styl.

Okej, zapytasz, co to jest to „to coś”. Elementem spajającym Twoje prace w wyzwaniu mogą być: kolory, stale powtarzający się element, charakterystyczny kadr lub perspektywa, konsekwentna edycja zdjęć… I tak dalej. Zastanów się nad tym dobrze, nie odpuszczaj, a zobaczysz, że gdy skończysz, padniesz z radości.

 

wyzwanie fotograficzne

 

MATERIAŁY DO DRUKU

POBIERZ LISTĘ ZADAŃ – plik PDF

 

BANERY DO POBRANIA

Jeśli masz ochotę, pobierz jeden z banerów i podlinkuj do tego wpisu –> https://www.jestrudo.pl/wyzwanie-foto-6/. Niech się cały świat dowie, że jesteś kreatywną osobą i walczysz o swoje! :)

 

Wystarczy kliknąć prawym klawiszem w obrazek i wybrać opcję Zapisz grafikę jako… lub pobrać gotowy kod bannerów i wkleić do siebie.

 

Tło na facebooka:

wyzwanie-fb

 

Zdjęcie na instagram:

wyzwanie fotograficzne u jest rudo

Banner 300 px

jestrudo-300

<a title=”wyzwanie fotograficzne – blog jest rudo” href=”https://www.jestrudo.pl/wyzwanie-foto-6/” target=”_blank”><img src=”https://www.jestrudo.pl/wp-content/uploads/2016/10/jestrudo-300.png”/></a>

Banner 200 px

jestrudo-200

<a title=”wyzwanie fotograficzne – blog jest rudo” href=”https://www.jestrudo.pl/wyzwanie-foto-6/” target=”_blank”><img src=”https://www.jestrudo.pl/wp-content/uploads/2016/10/jestrudo-200.png”/></a>

 

POMOCE NAUKOWE

Zajrzyj do bazy wiedzy, by uzupełnić brakujące fragmenty. Wszystko masz podane na tacy, nie szukaj wymówek, bo Cię Ruda znajdzie i dupsko skopie.

 

 

Lepsze zdjęcia w tak krótkim czasie? Możliwe!! Wchodzisz w to?

Trzymam za nas kciuki!

 

PS Słyszałam, że jak się nie kliknie Lubię to!/Udostępnij szybciej psuje się matryca w aparacie ;)

5/5 - (1 vote)