jak robić dobre zdjęcia telefonem komórkowym

Jak robić dobre zdjęcia telefonem

Moglibyście pomyśleć, że to taki trochę post na siłę, zapchajdziura poniedziałkowa. Też tak myślałam, dlatego tyle wzbraniałam się, żeby chociaż zacząć pisać coś o takim tytule. Okazuje się jednak, że nie przestajecie pytać, o zdawałoby się, dość infantylny wpis. Nic bardziej mylnego! Im dłużej zastanawiałam się, jakich wskazówek Wam udzielić, tym mocniej docierało do mnie, że to wcale nie jest oczywiste. W dzisiejszym wpisie rozwieję wątpliwości i doradzę, jak robić dobre zdjęcia telefonem.

Możecie także odnieść wrażenie, że gdzieś już o tym czytaliście. Macie rację, ja sama niejednokrotnie natknęłam się na artykuły tego typu, jednak były to porady, które można odnieść do fotografowania czymkolwiek (nawet tosterem, jak ktoś lubi), nie mające związku z budową, a więc i ograniczeniami, jakie niesie fotografowanie telefonem. A na tym skupię się dziś. Poniżej kompleksowa odpowiedź na często zadawane mi pytanie: jak robić dobre zdjęcia telefonem, 5 porad dla początkujących fotografów! 🧡

5 porad jak robić dobre zdjęcia telefonem

1. Chcesz dobrych zdjęć – zrezygnuj z cyfrowego zoom’u

Załóżmy, że Twój telefon robi zdjęcia w rozdzielczości 1500 x 1000 pixeli. Gdy używasz zoomu cyfrowego, telefon 'wycina’ pożądany przez Ciebie fragment zdjęcia i ponownie rozciąga je do 1500 x 1000 pikseli. Wpływa to na znaczne pogorszenie jakości, zwiększa widoczność ziarna oraz łatwiej wtedy o nieostrości.

Wskazówka: jeśli obiekt, który fotografujesz znajduje się w zbyt dużej odległości, a Ty nie jestem w stanie zbliżyć się do niego fizycznie – zrób zdjęcie i wykadruj je w programie graficznym lub za pomocą aplikacji. Zdjęcie zmieni rozmiar na mniejszy, ale jakość pozostanie bez zmian. A może dobrym pomysłem będzie zewnętrzny obiektyw do smartfona?

Chcesz w końcu robić dobre zdjęcia smartfonem?

Podoba Ci się sposób, w jaki zamieniam trudne w fajne..?

Świetnie się składa, bo mam dla Ciebie lekcję fotografii, która odpowie na pytanie:

Jak robić dobre zdjęcia telefonem

2. Uporaj się z przeładowaną matrycą, by robić zdjęcia dobrej jakości

Miliony pixeli upchane na niewielkich matrycach to jest haczyk marketingowy, na który bardzo często się łapiemy. Nierzadko jest to jedyny parametr, na który zwracamy uwagę, rozważając zakup nowego sprzętu. Błąd! Im więcej pixeli, tym większego rozmiaru będzie zdjęcie, ale w przypadku telefonów, gdzie matryce (fizycznie) są bardzo niewielkie – nadmiar skutkuje wysokimi szumami. Choć dobrze jest mieć tę świadomość, niestety niewiele da się zrobić – większość producentów nie podaje rozmiarów zastosowanej matrycy, ale polecam Wam czytać recenzje przygotowane przez… fotografów. Ja dzięki jednej z nich zdecydowałam się na X-perię i nie żałuję!

jak robić dobre zdjęcia telefonem
Jak widzisz, dobre zdjęcia telefonem to nie czarna magia!

Wskazówka: niskie ISO to Twoje wybawienie. Przeszukaj opcje, zobacz, czy masz możliwość samodzielnie wpłynąć na ten parametr. Fotografowanie w jasnych pomieszczeniach, w dużą ilością zastanego światła także zredukuje widoczność ziarna.

3. Zadbaj o stabilizację podczas robienia zdjęć

Nie rozumiem do końca tego zjawiska, ale łatwiej o stabilizację, gdy sprzęt, którym fotografujemy, waży nieco więcej, niż przeciętny telefon, czy kompakt. Jeśli ktoś czai o co chodzi, czujcie się w obowiązku wyjaśnić mi w komentarzu poniżej :) Gdy w ręku mam mojego Canona półtora kilo, potrafię zrobić ostre zdjęcie przy czasie naświetlania 1/4 sekundy (!), podczas gdy, fotografując telefonem, nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, wszystko wiruje, a moja ręka drży, jak oszalała.

Wskazówka: przede wszystkim warto włączyć stabilizację obrazu, jeśli taka opcja jest w naszym zasięgu. Nie jestem pewna, na ile to działa, ale uznajmy, że skoro jest, to coś tam faktycznie redukuje. Poza tym, w miarę możliwości, smartfona powinno się unieruchomić. I w tym momencie nie zachęcam Was do kupowania specjalnego statywu, nie polecam także opierać lśniących szkiełek o mury, czy inne łąki, ale… wykorzystać swoje ciało, lub ciało towarzysza, a jakże! Opiszę Wam mój sposób:

Lewą dłonią pewnie łapię telefon, rękę zginam w łokciu, a ramię, na całej długości, opieram o tułów, lekko dociskając. Prawa dłoń musi być bardziej mobilna, aby z łatwością zmieniać ustawienia, pojawiające się na ekranie, wskazać punkt ostrości, czy finalnie zrobić zdjęcie. Prawe ramie nie dotyka ciała, jedynie łokieć dociskam do tułowia, asekuruję telefon dłonią. W momencie robienia zdjęcia nieco mocniej ściskam komórkę z obu stron – zapewnia to większą stabilizację. Możecie się śmiać, ale staram się wtedy także wstrzymać oddech, a uświadomiłam to sobie chwilę temu, próbując opisać, jaki system obrałam. :) Śmieszne, czy nie – działa. Może nawet brzmi skomplikowanie, ale po kilku próbach, o ile jeszcze sami nie fotografujecie w ten sposób, przyjdzie Wam to naturalnie. Telefon można także oprzeć o ramię stabilnego męża. Ja jestem rozchwiana emocjonalnie, kiepski ze mnie statyw.

4. Zrezygnuj z lampy błyskowej, a Twoje zdjęcia telefonem zyskają!

Spójrz na aparat w swoim telefonie. To większe, to obiektyw, a ta miniaturowa, żółtawa, może lekko odblaskowa kropka to Twój flash. U mnie ma średnicę maksymalnie 3 mm. Naprawdę niewiele – światło wychodzące z tak maleńkiego źródła, jest światłem twardym, tworzącym mocne, głębokie cienie, intensywnie 'przepalającym’ obiekty znajdujące się zbyt blisko. Jeśli na widok zdjęć Terrego Ritchardsona nie rozchylasz seksownie warg – raczej daruj sobie korzystanie z lampy błyskowej. Więcej z tego szkody, niż pożytku.

Wskazówka: jeśli stoi nad Tobą gość dwieście-kilo-żywej-wagi-z-nożem, i grozi wyrżnięciem wszystkim kotów w okolicy, gdy zaraz nie zrobisz zdjęcia z flashem… cóż, zrób, ale pomyśl o rozproszeniu światła. Możesz do tego celu użyć zwykłej kartki białego papieru, papieru do pieczenia, albo tiulowego materiału, którym zakryjesz „wyjście” światła. Dobrym rozwiązaniem może być także zmniejszenie siły błysku, o ile Twój telefon ma taką opcję. Mój nie.

Aaaa, prawie bym zapomniała, flash może się przydać, gdy fotografujesz w ostrym świetle i potrzebujesz dodatkowo doświetlić twarz/zmniejszyć cienie. Pamiętaj tylko o prawidłowym ustawieniu balansu bieli.

5. Poznaj swój telefon

I wyciśnij z niego 100%. Może się okazać, że posiada w/w opcję stabilizacji, o której nie miałeś pojęcia, albo regulowaną miarkę ekspozycji, dzięki której, w sekundę, rozjaśnisz zdjęcie. Telefon jest tylko telefonem, często się myli, łatwo psuje. To Ty jesteś fotografem, Ty masz rację, nawet jeśli fotografujesz świętej pamięci nokią 3310. Jasne? No to łap cegiełkę i do dzieła!

Dodatkowe tematy, które warto zgłębić, aby robić lepsze zdjęcia:

Chcesz w końcu robić dobre zdjęcia smartfonem?

Podoba Ci się sposób, w jaki zamieniam trudne w fajne..?

Świetnie się składa, bo mam dla Ciebie lekcję fotografii, która odpowie na pytanie:

Jak robić dobre zdjęcia telefonem

Skoro znasz już odpowiedź na pytanie, jak robić dobre zdjęcia telefonem, daj lajka na zachętę ;]

 

kadr z programu, gdzie pokazałam, jak robić dobre zdjęcia telefonem na Instagram

5/5 - (4 votes)

DOŁĄCZ DO LISLETTERA

.
RÓB FANTASTYCZNE ZDJĘCIA TELEFONEM
ZADBAJ O SIEBIE Z POMOCĄ #DBALNIKA

Wartościowy artykuł? Udostępnij:

NAPISZ CO MYŚLISZ, SKOMENTUJ:

Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
76 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Porównanie. Zdecydowanie najważniejsza dla mnie cześć tego wpisu. Od zawsze marzę o Z1, ale odkąd małżonek posiada samsunga s4 zaczęłam się mocno zastanawiać ad tym samym modelem, bo o aparacie z1 tyle złego na necie się mówi… A Ty? Jesteś z niego zadowolona? :)

Natalia Lis

Co złego konkretnie? Widzisz, ja nie mam dużego porównania, bo jeśli chodzi o telefony z dobrym aparatem – ten jest moim pierwszym, ale jakość fotografii robi na mnie pozytywne wrażenie. Część zdjęć publikowanych nawet tu, na blogu, była robiona telefonem, np tu: https://www.jestrudo.pl/wreszcie-wroclaw/ i tu: https://www.jestrudo.pl/wroclaw-raz-jeszcze/

Ewelina Sz. | Mamspired

Najczesciej czytalam wlasnie o matrycy tak jak pisalas- za duzo milionow pixeli przez co jakosc zdjec jest rozczarowujaca. Mi porwalo jeszcze to ze w samsungu jest duzo foto bajerow np. Najlepsze zdjecie i inne opcje a w z1 jest golo i wesolo :p wiadomo, ze to juz zalezy od indywidualnego… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Jak na telefon, 20 milionów, to rzeczywiście wiele, ale matryca też jest sporych rozmiarów. Nie wiem, jaką technologię zastosowali, czy co tam oszukali, ale zdjęcia wyżej naprawdę dają radę. A przypominam, że to iso 1250!

refreszing

Ja jestem bardzo zadowolona z wymienionego soniaczka. Robi najlepsze zdjęcia z jakimi dotychczas w telefonie miałam styczność. Do samsunga już nigdy nie wrócę. pozdrawiam Paula

Kasia

Natalio, przy robieniu grafik używaj programów do grafiki wektorowej, no. Corel Draw lub Adobe Illustrator. Photoshop się do tego nie nadaje – masz wtedy poszarpane krawędzie. :)

Natalia Lis

Dzięki Robaku, ale wiesz, nie wszystko na raz :P Corela używałam ostatni raz jakieś… 10 lat temu. Jest to punkt na mojej liście, ale póki co bardzoooo odległy.

Justyna Skowera | elare

Inkscape jest fajny do grafiki wektorowej :)

Natalia Lis

A trudny? Nigdy nie używałam, ale pod Waszym naciskiem, chyba się ugnę :P

Justyna Skowera | elare

Nie trudny, ja sama go w miarę ogarnęłam, ale jest z tym trochę zabawy. Jest sporo tutoriali na yt na ten temat. Na pewno dasz radę, czekam na pierwsze efekty :)

Natalia Lis

Okej, dopiszę sobie do zadań na następny rok !

Sylwia Mini

A ja jestem ciekawa jak wypada Z1 z iPhonem ;)

Natalia Lis

Sama chętnie przeprowadziłabym takie testy aparatów w najnowszych modelach kilku marek.

Ewa Dybowska

To ja spróbuję porównać Z1 Compact w Iphone 4S, bo akurat do takich mam dostęp. Tak dla wiedzy :)

Natalia Lis

Daj znać, jak będziesz coś wiedzieć, albo jeszcze lepiej – podeślij fotki :)

Karolina

Kurcze, w sumie nie wchodziłam nigdy w ustawienia w moim aparacie w telefonie, a tu nagle tyle opcji. Ustawianie ISO, balansu bieli, nawet wartość ekspozycji Oo.

Szkoda, że nikt jeszcze nie zrobił, żadnego właśnie porównania pod tym względem aparatów w telefonach ^^

Natalia Lis

Muszę się za to wziąć!

Karolina

Zdecydowanie! Chętnie poczytam takowe w Twoim wykonaniu :P

Zależy mi na tym, żeby mieć dobry aparat w telefonie, jednak wybrałam już telefon, który kupię i nie jest są to telefony na systemie Android, jestem nim rozczarowana. Posiadam aktualnie małą Xperię Tipo, która cudów w fotografii nie tworzy, ale przy odrobinie wysiłku powstają ciekawe zdjęcia :)

Aneta Wojtiuk

Od miesiąca mam xperię L i wciąż ją poznaję. Przyszedł czas na poznanie jego możliwości fotograficznych. :)

Ania

Lka robi super zdjęcia, posiada przetwornik exmor R. Nie rób zdjęć na auto, bo wychodzą przerażające. Warto się zaprzyjaźnić z balansem bieli, HDR i ISO. Dobry telefon z dobrym aparatem za rozsądną cenę. :)

Aneta Wojtiuk

O, na pewno się pobawię. W auto i tak wychodzą zdjęcia lepsze niż niektórych telefonów, a to już coś!

Świetny wpis, ja akurat mam nokie 1020 i staram sie cos tam poszaleć z tym ISO :)

Dorota

Bardzo przydatne porady, dzięki.:)

Michał

Niestety, pomimo mojego ślepego oddania marce, Samsungi nie radzą sobie zbyt dobrze w gorszych warunkach oświetleniowych :(

EWEL INA

fajny post przymierzam się do kupna tego telefonu samsung galaxy k zoom jak myślisz będzie ok ?

Natalia Lis

Właśnie rzuciłam okiem na parametry – fajny, szeroki kąt obiektywu, ale samo szkło jest dość ciemne (od 3.1), choć ponoć wbudowali też stabilizację. Musiałabym sama się pobawić, żeby być w stanie powiedzieć coś więcej.

Ja mam Samsunga (S2) już dłuższy czas, ale na razie nie mam możliwości zmiany go na inny model. Niestety przeszkadza mi to ziarno na zdjęciach ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. I u mnie stabilizator nie działa przy ISO innym niż automatyczne… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Ale w świetle dziennym chyba daje jakoś radę, co? :)

Weronika Młynarczak

Pewnie, że daje. ;) Musi być dobre światło ale generalnie daje radę.

Karolina W

Różnica między zdjęciami jest miażdżąca. Świetny wpis :)

Kamil Witaszewski

Xperia Z1? Toż to przeżytek już ;)
Galaxy S5 ustępuje mu tylko przy gorszym świetle.

Zdecydowanie najlepszym wyborem(choć nic nie zastąpi dobrego aparatu) jest iPhone ;)

Natalia Lis

Ja zetkę kupiłam w maju i póki co wciąż jestem zadowolona. Może i przeżytek, ale aparat naprawdę daje radę, choć to oczywiste, że mojego canona nie zastąpi mi nigdy. Jakość zdjęć to jest jedyna kwestia, w jakiej mogę się wypowiedzieć, bo na telefonach nie znam się zupełnie :)

Olfaktoria

Najlepszy telefon do robienia zdjęć to Ajfon.

Natalia Lis

Muszę to kiedyś sprawdzić. Nigdy nie fotografowałam iphonem.

Agnieszka Skalska

Hm…ja mam Prestigio PAP 4044 duo i zdjęcia w świetle dziennym robi świetne, natomiast już w pomieszczeniu jest nieco gorzej. Ale i tak jestem z niego zadowolona. Jednak co jest też ważne, polecam ściągnięcie na telefon aplikacji PicsArt, która w łatwy i szybki sposób pozwoli nam na obróbkę zdjęcia. Moim… Czytaj więcej »

Kreatornia Zmian

Bardzo przydatny wpis. Nigdy nie zwracałam uwagi na ustawienia aparatu w telefonie, bo wychodziłam z założenia, ze i tak zdjęcie będzie słabe… Czas to zmienić :) Choć mając Samsunga S2 nie zaszaleję…
Daria

Wedding Planner

Ja mam właśnie ten problem z moim HTC, że niskie ISO = ciemne brzydkie zdjęcia, wysokie ISO = ogromne szumy… Jestem zaskoczona, jakością zdjęć Z1, bo wcześniej miałam sony xperie j i obiecałam sobie, więcej do sony nie wracać :D

Ja się zastanawiałam czy wybrać S5 czy X-perię. Wybrałam S5, bo po pierwsze już wcześniej miałam Samsungi, a po drugie Xperia ma wbudowaną baterię – której ani wyjąć, ani wymienić – a to duży minus :(

Natalia Lis

Nie pomyślałam o kwestiach baterii, gdy kupowałam mój, ale póki co trzyma tydzień, a przy dużej eksploatacji – 3 dni.

Agnieszka

Fajne piszesz te swoje poradniki. Co prawda fotografia mało mnie interesuje (pod względem technicznym) – ale lubię oglądać Twój blog.
Szkoda, że poradniki w stylu „jak znaleźć pracę” nie działają tak jak Twoje o zdjęciach.
Twoje można wykorzystać. Tymi o pracy można sobie podetrzeć tyłek.

Natalia Lis

Co prawda nie o pracy, ale o oszczędzaniu, świadomym wydawaniu i inwestowaniu świetnie pisze Michał Szafrański http://www.jakoszczedzacpieniadze.pl i tego bloga mocno Ci polecam, choć pewnie już znasz :)

Agnieszka

Kiedyś przypadkiem natknęłam się na ten blog, ale nie powalił mnie… ;- ) Wiesz na pewno sama, że kiedy jest się na jakimś rozdrożu czy w martwym punkcie (szukanie roboty, frustracja na kraj w którym mieszkasz albo bezsensowne rozbicie 'ot tak’)… ciągle o tym myślisz. Moim martwym punktem jest dziś… Czytaj więcej »

Ja też w trakcie robienia zdjęcia wstrzymuję oddech.:) Świetny wpis. Muszę teraz przetestować twoje rady ze swoim telefonem. :) I zszokowało mnie to porównanie zdjęć. Myślałam, że samsungi mają bardzo dobry aparat, a tu jednak klaps.
Pozdrawiam:)

Babatu (Ola)

Przydatny wpis, czas znowu pogrzebać w ustawieniach telefonu. Korzystam z HTC ale zauważyła różnicę w szumach na S4 męża. Myślałam że coś ma źle w ustawieniach, a to jednak jakość.

Ola

Sama jestem posiadaczką Samsunga Note i przez wiele lat telefon mnie nie zawiódł, ale (na szczęście) nigdy jeszcze nie użyłam zooma ;) Być może jakość zdjęć wykonywanych przy większych ciemnościach jest faktycznie gorszej jakości, ale jakoś straszliwie mocno, przy „chwytaniu” danej chwili, się tym nie przejmuję :) Prawie zawsze posiadam… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Masz rację, wiele zależy od przyczyny – niektórzy, tak jak Ty, łapią chwilę, i jakość jest drugorzędna, inni lubią zdjęcia estetyczne, najlepszej jakości. Ja- najchętniej dwa w jednym :P

Ola

Tego chętnam i ja :D Ale nie zawsze się da, no… ;)

Jola Piasta

Podeszłaś do tematu bardziej od strony technicznej i to mnie w pozytywny sposób mile zaskoczyło. Jak przeczytałam o czym jest post, to stwierdziłam, że raczej ogromu nowości z niego nie wyniosę, a Ty oczywiście sprawiłaś, że znowu muszę (i chcę) Ci podziękować ;) Takie informacje są bardzo przydatne. Myślę, że… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Właśnie dlatego tak długo omijałam ten wpis szerokim łukiem, ale gdy dałam mu szansę i zastanowiłam się chwilę – udało mi się ugryźć go z innej strony, wykorzystując wiedzę, którą posiadam. Cieszy mnie, że się Wam przydaje!

Część Mnie

Świetny wpis!

Beata Redzimska

Fajne porady, rzeczywiscie zdjecia z flashem u mnie wypadaja nie ciekawie; musze pogrzebac w poszukiwaniu tej stabilizacji. Dzieki pozdrawiam Beata

Natalia Raszkiewicz

prowadzę bloga od wakacji i w zasadzie wszystkie zdjęcia wykonuje telefonem :) zgadzam się z każdym podpunktem ;)
http://nataliamakeupblog.wordpress.com/

karolina li

Zazwyczaj wszystkie zdjęcia robię telefonem, bo on zawsze jest pod ręką. Szybko, rach i ciach :)) Ciekawie się to czytało, fajnie, że robisz takie pomocne wpisy. Zachwycił mnie też wpis o obiektywach do smartfonów, coś mi się wydaję, że będę się za tym rozglądać po Nowym Roku :)))

Daria

Ja wybrałam OnePlus One głównie ze względu na aparat i przejrzałam sporo recenzji przed kupnem, zupełnie nie żałuję :) ostatnio zaczęłam trochę kombinować z appką Camera FV-5 – testowałaś? Kosztuje £2.50 a pozwala zdjęciom osiągnąć o niebo lepszą jakość dzięki wielu opcjom dostępnym w lustrzankach (porządny balans bieli, jasność, opcje… Czytaj więcej »

Natalia Lis

Rzetelne uzupełnienie powyższych informacji (kompozycja, światło) znajdziecie u Aliny —> http://designyourlife.pl/fotografia/jak-robic-lepsze-zdjecia-cyfrowka-i-telefonem/

Bartek

Sony zaraz po Nokii robią najlepsze zdjęcia. Ja od zawsze wybierałem fotograficzne modele Nokii (N95 808PV, L1020) i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Jakość zdjęć z tych telefonów można sprawdzić na mojej stronie http://fotokomorka.j.pl

Ute

Twoje rady zebrała i leciutko zmieniwszy opublikowała jako swoje autorka bloga Worqshop

SmartJack

Bardzo przydatny i czytelny wpis, dzięki!

D&P blog

Kochana, a może poradnik jak robić tak dobre zdjęcia jak Twoje telefonem xperia z1 compact lub z3 compact? Z mężem posiadamy te telefony, a chyba nadal nie potrafimy z nich wykrzesać co trzeba :D

Natalia Lis

Też mam xperię Z1 :)
a porady, które widzisz są uniwersalne, bez względu na to, jaki telefon posiadasz.

[…] w pełni wystarczający! Dla ułatwienia podsyłam poradnik, jak robić lepsze zdjęcia telefonem (https://www.jestrudo.pl/jak-robic-dobre-zdjecia-telefonem/). Szukaj inspiracji, znajdź swój styl i nie traktuj tego wszystkiego tak […]

animalspot.pl

Masz rację, wpis niby banalny, ale ciekawy. Mnie np. pobudził do zapoznania się dokładniej z funkcjami mojego smartfona, bo przyznam, że dotychczas ignorowałam jego możliwości twierdząc, że to i tak nic nie da, gdyż to tylko telefon. Nic bardziej mylnego! :)

LaMama

Bardzo przydatny wpis, niestety nie mogę znaleźć w moim iPhone’ie tych wszystkich ustawień, pewnie ich nie ma, bo rzekomo jest genialny :P ;)

Justyna Janiuk

Na jakim ISO najczęściej robisz zdjęcia przy oświetleniu naturalnym? :) chodzi mi o telefon, oczywiście.

Natalia Lis

ISO 100-200 najczęściej. Jak nie daje rady, wtedy podciągam :)

Loonia mylittleworld

Jakim telefonem robisz zdjecia na bloga są super jakosci??

Natalia Lis

Aktualnie HTC U 11. Ma REWELACYJNE możliwości aparatu, właśnie piszę o tym artykuł, będzie na dniach. :) Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają!

Joanna Murszewska

Ciekawy wpis :)
Idę sprawdzić ustawienia aparatu w moim telefonie.

pocket.pl

Prowadzimy nabór na redaktorów, newsman’ów, recenzentów i dziennikarzy. Poszukujemy pasjonatów, hobbystów, amatorów jak i znawców. Wiek i płeć jest dla nas bez znaczenia – interesuje nas to co siedzi w Tobie i co Ty Jesteś w stanie z tego pokazać innym. Tak więc możesz być gimnazjalistą jak i 99 letnią… Czytaj więcej »

Zagubiona

Ja już się pogodziłam, że Lumia nie robi dobrych zdjęć. W pomieszczeniu- zapomnij. W nocy? Tylko z artystycznym efektem kaszy. Za to w warunkach idealny są niezłe. A dzięki twoim postom wreszcie biorę się za jakąkolwiek edycję i próby poprawy moich braków w sprzęcie i technice ;) Dziękuje!

Jan Grochocki

Czy dobrze rozumiem, że jeśli mam możliwość wybrania ilości megapikseli w telefonie, to lepiej wybrać mniejszą wartość, jeśli zależy mi na małym szumie?

Woodroom

Bardzo interesujący artykuł!

Natalia Lis

Bardzo dziękuję!

Klaud

Hej, dopiero trafiłam na Twojego bloga i jako blogujący świeżak chłonę wszystkie porady jak gąbka! Po przeczytaniu całej serii wpisów mam jednak małą wątpliwość. Otóż pisałaś, że zdjęcia dobrej jakości we wpisach są mega ważne, bo nie odrzucają Czytelnika od bloga. Z drugiej strony, pisałaś też, że fajnie jest spersonalizować… Czytaj więcej »

Doti

Ciekawy artykuł Natalio.Ja od kilku tygodni testuje Google Pixel 3axl.
I zaczyna mi się podobać